Rzeszowski KOD w Brukseli

Rzeszowski KOD w Brukseli

Dodane przez

Doceniono nasze działania w obronie demokracji, w promowaniu i umacnianiu obecności Polski w Unii Europejskiej i wartości unijnych w Polsce i oto w dniach 15 – 19. 05. zostaliśmy zaproszeni do udziału w wycieczce do jednej ze stolic Unii  Europejskiej – do Brukseli. Pani Europosłanka z Podkarpacia, Elżbieta Łukacijewska zorganizowała wyjazd autokaru wycieczkowego w ramach promowania wiedzy o Unii Europejskiej i kilka miejsc zaoferowała nam, przedstawicielom KOD Podkarpacie.  

Pojechało 6 osób z naszego oddziału.  

Wycieczka była piękna i w krótkich słowach nie da się opisać wrażeń z pobytu w Belgii. Po drodze zwiedzaliśmy Brugię – cudowne średniowieczne miasto w północno-zachodniej Belgii. Z powodu obfitości kanałów w historycznej części miasta, nazywane jest flamandzką Wenecją. 

Z Brugii pojechaliśmy do Brukseli, gdzie przez dwa dni zwiedzaliśmy nie mniej piękną starówkę oraz dzielnicę parlamentarną. Stolica Belgii jest bardzo różnorodnym miejscem. To mieszanka historii, średniowiecznych budynków z nowoczesną architekturą. To oczywiście siedziba władz Unii Europejskiej, jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast w Europie. 

W programie było zwiedzanie miasta z przewodnikiem, zwiedzanie Parlamentarium – czyli ośrodka edukacji europejskiej, wejście do Parlamentu Europejskiego, do sali plenarnej, spotkanie z panią europoseł Łukacijewską, wspólne zdjęcia w budynku Parlamentu, na dziedzińcu, chwila rozmowy, spacery w ramach czasu wolnego.  

Pobyt w Brukseli, w sercu Europy pozostawił niesamowite wrażenia, dostarczył dużo wiedzy o zwiedzanych obiektach oraz o funkcjonowaniu instytucji unijnych, zwłaszcza, że mieliśmy świetnego pilota wycieczki, dysponującego ogromną wiedzą i umiejącego doskonale ją przekazywać. 

Spotkaliśmy, jako przedstawiciele KODu osoby z innych środowisk i miejscowości. Dużo czasu spędziliśmy na rozmowach z osobami wywodzącymi się z tego samego nurtu opozycyjnego co my, czyli z Rebeliantami z Mielca i innymi mniej lub bardziej zaangażowanymi w działalność opozycyjną. 

Podsumowując – wspaniała wycieczka, niezapomniane wrażenia, masa przeróżnych zdjęć i ogromne podziękowania dla Pani Europoseł Elżbiety Łukacijewskiej i jej asystentek. 

Załączone zdjęcia przedstawiają obiekty w Brukseli i w Brugii oraz naszą KODową grupę w Parlamencie Europejskim i w wybranych miejscach, które zwiedzaliśmy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.