Prasówka tygodniówka (21 – 27.05.2018)

Prasówka tygodniówka (21 – 27.05.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (21 – 27.05.2018)
Dzień za dniem sobie goni, newsy gorące, jak zawsze. Zapraszam
1. Ot i cała pisowska rzeczywistość w pełnej krasie. Najpierw były obietnice, nawet Szydło przyjechała i gwarantowała cała sobą, że wreszcie powstanie wymarzony odcinek drogi w rejonie Przybędzy i Milówki, łączącej Bielsko Białą ze Słowacją. I jest jak jest. Wciąż nie odbył się przetarg na jej budowę, ludzie czekają, a co robi wójt Węgierskiej Górki? Dziękuje politykom PiS i rządowi za coś, czego nie ma. Matrix po prostu.
2. Piotrowicz ma jakąś obsesję na punkcie szczurów. Najpierw szczurami nazwał przedstawicieli „drugiego sortu”, a teraz na jednym ze spotkań z narodem, porównał co niektóre media właśnie z tymi gryzoniami, roztaczając wizję, jak to najpierw trzeba je dokarmić, a potem skutecznie wyprowadzić z PiSlandii. Był taki jeden w historii, który też uznał szczury za najbardziej obrazowy i przekonujący argument do likwidacji elementu niepożądanego. Nazywał się Hitler i dotyczyło to Żydów. Tak więc, Piotrowicz znalazł się w doborowym towarzystwie. Gratuluję.
3. Wciąż jeszcze istnieje w Polsce coś takiego jak Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Te pieniążki aż raziły w oczy, więc w 2017 r. dopisano do katalogu celów Funduszu punkt, pozwalający finansować roboty budowlane, zakup urządzeń i wyposażeń, wartości niematerialnych i prawnych czy środków transportu. Dzięki tej malutkiej zmianie, na kasę Funduszu załapała się Straż Pożarna, CBA (13 mln. zł) i Ojczulek Rydzyk (100 mln zł). Rzecznik Praw Obywatelskich pyta o sens takiego rozdawnictwa z takiego Funduszu, a ja zastanawiam się, która część ciała Rydzyka jest tak uszkodzona, że należy mu się kasa z Funduszu dla Poszkodowanych.
4. Zbrodnia się stała niesłychana. Znalazł się łobuz, który zbezcześcił pamięć smoleńską w wersji PiS, przechytrzył policyjną obstawę i wlazł na pomnik smoleński. Policja oczywiście temu zaprzecza, ale zdjęcie wrzucone na Twitter pokazuje śmiałka na szczycie tego wiekopomnego dzieła. Skrócić zbrodniarza o głowę!
5. Ponoć afera Amber Gold to pikuś w porównaniu z machlojkami spółki GetBack. Chodzi o wyrządzenie szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenie ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji. Prokuratura krajowa prowadzi ponoć śledztwo, PO żąda powołania komisji śledczej, a co rząd na to? Znowu odwraca kota ogonem. Komisji nie będzie, za to PiS zajmie się komisją śledczą, która ma udowodnić, że za rządów PO ktoś ukradł 262 mld zł VAT-u. I wyszło jak zawsze. To co pisowskie to bez skazy, a polowanie na czarownice czyli PO musi trwać, bo trzeba dać ludowi nieco igrzysk.
6. No proszę, jakoś Polakom z Wielkiej Brytanii do Polski się nie spieszy. Jak podaje brytyjski urząd statystyczny Office of National Statistics, od czasu nastania ery pisowskiej, liczba Polaków na Wyspach rośnie. Z danych wynika, że 8 na 10 Polaków ma w swym otoczeniu bliskiego na emigracji, a ponad 50% z nich nie planuje powrotu do Ojczyzny, choć u nas teraz jest tak wspaniale. Zwróćcie uwagę na tę liczbę – 8 na 10 Polaków czyli… ci, co tak kochają PiS, tak lecą na UE i wrogi świat wokół, korzystają ile wlezie z tego, że nie jesteśmy Wyspą Wolności. Ale hipokryzja, prawda?
7. Miła wiadomość na koniec. Według sondażu majowego poparcie dla premiera Kłamczuszka i prezydenta Bujacza Wielkiego, maleje. Premiera popiera teraz42% respondentów, to jest o 4 punkty mniej niż w kwietniu, a prezydenta dobrze ocenia 48% czyli o 6 punktów mniej. I oby ta tendencja spadkowa utrzymywała się i utrzymywała .
*
PiS się przez Polskę kula, pisowszczyzna obrasta kłamstwem i obłudą a my niezłomni, my wytrwali, konsekwentni i nie odpuszczamy Bo przecież „przyjdzie na to czas, przyjdzie czas, przyjdzie czas, gdy już nie będzie PiS- u wśród nas”
Źródło informacji
1.http://bielskobiala.wyborcza.pl/…/7,88025,23453635,wojt-dzi…
2. https://wiadomosci.onet.pl/…/stanislaw-piotrowicz-o…/ymxth84
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23453554,pieniadze-n…
4. https://wiadomosci.wp.pl/policja-nie-dopilnowala-chuligan-w…
5. https://wiadomosci.onet.pl/…/beata-mazurek-nie-bedz…/jr7x617
6. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,23451889,rekordowa-liczba-…
7. http://www.newsweek.pl/…/sondaz-premier-i-prezydent-maja-co…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.