Prasówka Tygodniówka (2.07 – 8.07. 2018)

Prasówka Tygodniówka (2.07 – 8.07. 2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka Tygodniówka (2.07 – 8.07. 2018)
Niby wakacje, ale PiS jest tak nakręcone na wybory, że nie daje nam możliwości cieszenia się letnią aurą i zasypuje nas kolejnymi newsami, od których mózg się lasuje. Wiara w utrwalenie swojej pozycji i dalsze zaślepienie narodu jest wręcz niebotyczna. Show trwa i trwa, i końca nie widać.
1. Pamiętacie, jak ten jakiś Jaki zaatakował posła PO, Roberta Kropiwnickiego, który miał jakoby czerpać zyski z agencji towarzyskiej, ulokowanej w jego mieszkaniu? Teraz właśnie prokuratura umorzyła sprawę, wykazując całkowitą bezzasadność zarzutu. I co? Jaki może przeprosi, ale czy do wielbicieli PiS to dotrze? Nadal będą się trzymać popełnionej „zbrodni”, co uzasadniać będzie ich miłość do praworządnej i sprawiedliwej partii. Nieważne, czy to prawda czy nie. Ważne, że poszło w Polskę i trzyma się świetnie.
2. Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris wpadł na kolejny genialny pomysł. Teraz chce, by każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu, mógł się kierować klauzulą sumienia. Chodzi o „wszelkiego udziału w aborcji, sprzedaży środków antykoncepcyjnych, druku materiałów propagujących marksizm, udziału w promocji homoseksualizmu i ruchów LGBT, uczestnictwa w innych formach deprawacji, udziału w lekcjach tzw. edukacji seksualne”. Nie widzę problemu, pod warunkiem, że firmy stosujące tę klauzule zamieszczą odpowiednią informację, rzucającą się w oczy. Wtedy ja, kierując się moją klauzulą sumienia, będę wiedziała, kogo omijać szerokim łukiem i nie dać mu zarobić.
3. No proszę, po ponad dwóch latach robienia za święte krowy, narodowcy podpadli policji która na chwilę sobie przypomniała, po co w ogóle jest. Lekko spacyfikowała łysolków, gdy ci zamanifestowali swój „głos prawdy” podczas Parady Równości w Rzeszowie. Szok, niedowierzanie i wielkie oburzenie, no bo jak to? Policja ich bije? Zbierają teraz materiał dowodowy i polecą ze skargą do Ziobry. Niech ich szefuńcio ratuje przed wredną policją. Jak myślicie, czyje głowy polecą?
4. Ponieważ program Mieszkanie Plus nieco się wali, a zasady załapania się na własne lokum, znacznie odbiegają od tych, obiecywanych, nieRząd wpadł na świetny pomysł. Teraz więc każda rodzinka, która chce skorzystać z „dobrodziejstwa” PiS-u musi podpisać zobowiązanie, że nikomu nie będzie się skarżyła, nikomu nie powie, jaki to pic na wodę i w ogóle…będzie milczeć jak skała. Umowa zostaje objęta klauzulą poufności, bo przekaz w Polskę ma iść jeden. Jest wielki sukces. Jest wspaniale. Ciekawa jestem, jaka kara grozi za złamanie tej klauzuli. Odbiorę mieszkanie? Wywalą na bruk?
5. Największe autorytety z zakresu praworządności na świecie występują przeciwko pisowskiej ustawie o SN, ale nieRząd nic sobie z tego nie robi. Wszyscy się mylą, nie mają pojęcia o co chodzi, bo tylko PiS to prawniczy „ekspert nad ekspertami”, a inni to po prostu dno. Tak więc ustawa wchodzi w życie, a Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, nazywa bunt sędziów zwykłym happeningiem i straszy ich dyscyplinarką. Ktoś kiedyś powiedział, że „gdyby głupota miała skrzydła, latałaby jak gołębica” i u nas właśnie lata.
6. WOT to prywatne wojsko Antoniego Macierewicza. Nikt nie jest dla tej organizacji tak ważny jak on, co pokazał płk. Arkadiusz Mikołajczyk, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zaprosił on swojego guru na uroczystą przysięgę nowych żołnierzy, zapominając o aktualnym kierownictwie resortu. Macierewicz przyjechał oczywiście limuzyną rządową, w asyście Żandarmerii Wojskowej. Przyjęty został z honorami, jakie normalnie oddaje się szefostwu MON. No i Błaszczak się wkurzył, zdymisjonował Mikołajczyka, co jednak nie zmienia faktu, iż wiadomo, komu WOT będzie wierny. Na pewno nie ministrowi MON. I co? Nadal jesteśmy pewni, że PiS to monolit, mówiący jednym głosem?
7. Zakaz handlu w niedzielę, mechanizm podzielonej płatności, wzrastający koszt spowodowany m. in wzrostem wynagrodzenia to jedne z przyczyn, które powodują, że firmy tracą płynność finansową i …bankrutują. W porównaniu z 2017 rokiem, już teraz o 21% wzrosła liczba upadłości i restrukturyzacji. A mówi się, że na koniec roku to może być już 29%. Ale sukces, prawda?
8. Ojczulek Rydzyk i jego biznes mają się jak pączek w maśle. Jak wyliczył Adam Szłapka, 11 ministerstw poczuło się w obowiązku dofinansować jego działania. Ten „cysorz to ma klawę życie”. Kasa leci ze wszystkich stron, a on jak kolejna „święta krowa”. Nadstawia swoje przepastne kieszenie bez dna i z lubością wsłuchuje się w szmer lecącej mamony. Ja też chcę być jak Rydzyk, buuuuu….
*
I jedzie sobie ta pisowska kolejka. I gwiżdże, i sapie, i gna do przodu…a ja tylko czekam, gdy skończy się jej paliwo. Stanie gdzieś w polu… i po niej do poczytania za tydzień  
Źródło informacji
1. https://wiadomosci.wp.pl/patryk-jaki-nie-mial-racji-jest-um…
2. https://koduj24.pl/ordo-iuris-chce-zeby-tzw-klauzula-sumie…/
3. https://wiadomosci.wp.pl/narodowcy-gromadza-materialy-przec…
4. https://koduj24.pl/mieszkanie-plus-objete-klauzula-poufnos…/
5. https://www.google.pl/search…
6. https://wiadomosci.onet.pl/…/dowodca-brygady-wot-za…/96b3z3d
7. https://www.money.pl/…/bankructwo-upadlosc-restrukturyzacja…
8. https://wiadomosci.onet.pl/…/czemu-nck-dofinansowal…/ryr3vwe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.