Prasówka tygodniówka (18 – 24.06.2018)

Prasówka tygodniówka (18 – 24.06.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (18 – 24.06.2018)
Dzisiaj Polska walczy o wszystko na Mundialu, w Turcji wybory, w Londynie wielka manifestacja przeciwko brexitowi, a u nas…jak zwykle. PiS się panoszy i wciska kit na okrągło. Za władzę ta partia jest w stanie zaprzedać duszę diabłu. I tak nam się kręci, kręci, kręci…
1. Kolejna aferka z pazernymi zakonnikami w tle. W Krakowie jest sobie park Jalu Kurka, którym zarządza Zgromadzenie Księży Salwatorianów. Księża obiecali, że park będzie otwarty dla mieszkańców, ale teraz żądają za to 11 mln zł. Co ciekawe, część tych terenów jest w posiadaniu zakonników bezprawnie, bo rodzina Tarnawskich, która kiedyś była ich właścicielem, dostała od państwa rekompensatę. Czyli… te 2 hektary powinny być własnością Skarbu Państwa. Gdzieś jednak, ktoś przeoczył ten fakt i teraz księża trzymają łapę na parku i jeszcze chcą na tym, co faktycznie nie ich, zarobić sporą kasę. Ma się tę żyłkę do interesów, prawda?
2. Najnowsze wieści z linii frontu czyli….co się dzieje w sprawie sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Spektakularne zatrzymanie, wielka nagonka za „popełnione zbrodnie”, przetrzymywanie gościa w więzieniu od połowy kwietnia i …właśnie pani prokurator rezygnuje z prowadzenia sprawy. Jak mówią plotki, powodem jest narastające przekonanie, że coś tu nie gra, coś śmierdzi, że ta afera melioracyjna to jakaś mocno naciągana. Uczciwość wygrała z bezkrytycznym podporządkowaniem się Ziobrze, który spać po nocach nie może, bo tak potrzebuje sukcesu. Pewnie ostro się facet wkurzył. Brawo pani prokurator.
3. Czyżby szczury uciekały z tonącego okrętu? Kempa, Szydło, Mazurek, Kuchciński, Terlecki, Ziobro, Bielan, Waszczykowski, Dziedziczak, Jurgiel już przebierają nóżkami, by zdobyć Europarlament. No tak. W Polsce są symbolem obciachu, niekompetencji, i niskich lotów intelektualnych, więc trzeba zmienić korytko dopóki jeszcze płyną na fali pisowszczyzny. Co z tego, że UE ich mierzi i brzydzi…waluta w euro nie śmierdzi. Ciekawe co oni w tym Europarlamencie będą robić? Utworzą klub wydmuszek zapewne. Pustych w środku za to z gębą pełną sloganów. A może niech sobie startują do rosyjskiej Dumy? Tam bardziej pasują.
4. Antoni Macierewicz się zaparł i „za diabła” nie chce udostępnić Prokuraturze Krajowej swoich dowodów na zamach smoleński. Niby podkomisja przeprowadziła setki badań, które potwierdzają tezę o wybuchu, ale nikt poza panem Antonim i jego kumplami ich na oczy nie widział. No i co teraz? Prokuratura uwierzy Macierewiczowi na słowo?
5. Politycy PiS wpadli na nowy sposób, jak tu wydoić skutecznie Państwo Polskie i przy okazji nas, podatników. Okazuje się, że korzystając z limuzyn rządowych, wyciągali dodatkowo łapę po kilometrówki. Niezła kasa wpłynęła im do kieszeni dzięki takiemu matactwu. Gratuluję uczciwości i lotnego umysłu.
6. W IPN coraz częściej absurd goni absurd. Szefostwo tej szacownej instytucji wpadło na genialny pomysł. Nagradza swoich wolontariuszy fiolkami z ziemią, pochodzącą z jam grobowych na Łączce. I zgaduj zgadula kto w tych fiolkach tak naprawdę hula? Czy to prochy ofiar dawnego UB czy np. fragmenciki Gruppenfuhrera Jurgena Stroopa, który też spoczął na Łączce? Bez komentarza
7. Posłowie PO złożyli do CBA zawiadomienie z prośbą o sprawdzenie zasadności przyznania Tadeuszowi Rydzykowi ok. 70 mln na prywatne muzeum. Wiadomo oczywiście, że CBA nie doszuka się żadnych nieprawidłowości, bo przecież ojciec Rydzyk to taka polska „święta krowa”, której nieRząd da i serce, i kasę i w ogóle wszystko, byle tylko wciąż popierał PiS. Przecież bez Rydzyka nie ma szans na kolejne wygrane wybory. Nikt tak jak on nie robi ludziom wody z mózgu. Tak więc kasa mu się należy i dzisiaj i jutro i do końca świata…Amen.
8. Tarczyński, poseł PiS, zagorzały katolik, oddany Bogu ponad miarę, wyskoczył ze swoim systemem wartości w brytyjskiej telewizji gdzie rozmawiał z niemiecką polityk Barbarą Lochbihler. Jakoś się trzymał do czasu, gdy rozmowa nie weszła na uchodźców. No i wtedy poleciał z tym swoim miłosierdziem i zapatrzeniem w Dekalog. Co go tam obchodzą kobiety i dzieci jakieś tam. To „nielegale” i niech ich sobie Niemcy biorą i kolejne ble ble ble. Mówiąc po poznańsku to ale poruta…
*
No i dobiliśmy do końca. Do poczytania za tydzień
Źródło informacji
1. https://wiadomosci.onet.pl/…/zakonnicy-chca-miliono…/8z8j2jw
2. https://koduj24.pl/prokurator-ktora-zajmowala-sie-sprawa-g…/
3. https://www.fakt.pl/…/kempa-szydlo-mazurek-kto-jesz…/g15qgk0
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23578863,antoni-maci…
5. https://wiadomosci.wp.pl/korzystaja-z-rzadowych-limuzyn-a-b…
6. http://www.newsweek.pl/…/-ipn-celuje-teraz-w-specyficznych-…
7.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23580119,jest-zawiad…
8. https://wiadomosci.wp.pl/tarczynski-kloci-sie-o-uchodzcow-w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.