Prasówka tygodniówka (17.09 – 23.09.2018)

Prasówka tygodniówka (17.09 – 23.09.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (17.09 – 23.09.2018)
No i przyszła pora, by podsumować pisowskiego trolla czyli..co w minionym tygodniu zapiszczało. Zapraszam 
1. Solidarni 2010 Ewy Stankiewicz mają się dobrze. Choć zbrodnia smoleńska wciąż nie została potwierdzona, mimo wielkich starań Macierewicza, oni czekają i działają. Za postawę godną prawdziwego Polaka patrioty nieRząd co jakiś czas nagradza ich pokaźnymi kwotami, by im się wciąż chciało być i jątrzyć. Czyż i ja nie zasługuję na te 300 tys zł? W czym jestem od nich gorsza?
2. Słynny amant, Stanisław Pięta, po ujawnieniu romansu z Izabelą Pek, został zawieszony w PiS-ie, ale….wciąż ma dostęp do państwowych tajemnic. Nikomu bowiem nie wpadło do głowy, by mu odebrać certyfikat. Może więc sobie spokojnie grzebać w dokumentach, analizować tajne dane i co mu kto zrobi. W końcu to „swój”.
3. Błaszczakowi dał przykład Macierewicz, jak traktować generałów, którzy są na tyle bezczelni, że mają własne zdanie. Wywala ich po cichu, bo co mu jakiś generał będzie podskakiwał. Armia polska potrzebuje dowódców posłusznych, „lizydupków”, spełniających oczekiwania ministra, a nie doświadczonych i odpowiednio wyuczonych. A może więc w ogóle nie ma sensu utrzymywać armii polskiej? Przecież Duda już się dogadał z Trumpem. To oni, Amerykanie, będą nas bronić przed złym Putinem, więc po co nam polskie wojsko?
4. Jaki ten nasz nieRząd miłosierny. Podniesie nam w 2019 roku pensję minimalną aż o 150 zł, a przy okazji podniesie jeszcze, co się da czyli cenę paliw, gazu, prądu, a co za tym idzie, również i żywności. Jak tak dalej pójdzie, to tę podwyżkę pensji nawet nie odczujemy, bo i tak portfel będzie pusty. Ale co tam, lud i tak będzie się cieszył i błogosławił PiS.
5. Pani prokurator, Agnieszka Bachryj, która badała sprawę przekroczenia uprawnień przez policję, podczas protestów 20 lipca pod Sejmem, została ukarana za samodzielne myślenie i działania nie po myśli Ziobry. Sprawę jej odebrano i odesłano ją do prokuratury rejonowej. Tacy prokuratorzy są dla obecnej władzy jak wrzód na d…pie. Szansę przetrwania mają tylko ci, którzy będą tak tańczyć jak im ta władza zagra.
6. Wójt gminy Tuszów Narodowy, Andrzej Głaz z PiS, najpierw obwiesił Dekalogiem szkoły w swojej gminie, a teraz wpadł na pomysł, by preambułę Konstytucji zastąpić właśnie 10 przykazaniami. Złożył już nawet petycję do Senatu w tej sprawie. Za chwilę uzna, że już czas, by rozpalić w Polsce stosy dla „gorszego sortu”, wprowadzić Indeks Ksiąg Zakazanych, a prawo stanowione całkowicie zastąpić tym boskim. Ech, można tylko powtórzyć za Kabaretem Dudek „Ani POM-u, ani młyna, Krzyż, chałupy i krowina -Taka gmina”.
7. Inwestycje w Polsce szaleją. Gospodarka bucha swoim rozkwitem, nieRząd aż się ślini od tego sukcesu. Jest cudnie, jest wspaniale. Jakoś tylko do tego przekazu pisowskiej propagandy nie pasują informacje o spadku dynamiki w przemyśle z 10 do 5%. Wprawdzie nie ma jeszcze powodów do paniki, bo produkcja budowlana trzyma się nieźle, ale i tak ekonomiści zwieszają nos na kwintę i wietrzą niezłe tąpnięcie. Chyba jednak władza nie przejmuje się tymi pesymistami. Zajęta rozdawnictwem pieniędzy, jest pewna, że tu się coś przesunie, tam komuś zabierze i będzie git.
8. Słupsk, Przemyśl, Jasło, to miasta, gdzie PiS-owi nie udało się zebrać głosów, więc nie wystawi tam swoich kandydatów w wyborach samorządowych. Jak się okazało, 200 podpisów na liście wsparcia, przekroczyło możliwości. A to się prezes zapluje ze złości. Głowy polecą, wina pewnie będzie scedowana na Tuska, a co ja na to? Huraaaaaaa!
*
Myślę, że na dzisiaj już wystarczy. Teraz czas na spacer, dobrą kawę, spotkanie w gronie znajomych, bo ileż można żyć PiS-em? Przed nami jeszcze trochę czasu tego tête-à-tête z prezesem i jego kumplami, więc musimy zadbać o swoje zdrowie psychiczne, by się nie poddać i w końcu pogonić to towarzystwo. Miłej niedzieli i do poczytania za tydzień.

Źródło informacji
1.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23930098,stowarzysze…
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,23929979,stanislaw-p…
3. https://wiadomosci.wp.pl/blaszczak-jak-macierewicz-wyrzuca-…
4. https://finanse.wp.pl/paliwa-gaz-prad-zywnosc-zobacz-za-co-…
5. http://wyborcza.pl/7,75398,23933528,prokurator-badala-spraw…
6.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,23949694,dekalog-zam…
7. http://wyborcza.pl/7,155287,23939250,w-przemysle-tapniecie-…
8. https://wiadomosci.onet.pl/…/problemy-pis-z-zebrani…/9bd20p3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.