Prasówka tygodniówka (13.08-19.08.2018)

Prasówka tygodniówka (13.08-19.08.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (13.08-19.08.2018)
Jak zwykle. Mnóstwo się dzieje, PiS szaleje… Zapraszam do poczytania.
1. Wśród pupili PiS- u jest sobie taki człowiek, który czego się nie tknie, to rozwali. Mówię o Filipie Rdesińskim. To ten facet wziął w swoje władanie poznańskie Radio Merkury, które zamienił w pisowską tubę o nazwie Radio Poznań. W nagrodę za zadłużenie go na 3,73 mln zł PiS dało mu nową fuchę czyli…stanowisko prezesa Polskiej Fundacji Narodowej. Tutaj to dopiero może się wykazać swoją niekompetencją, bo będzie mógł wyrzucić w błoto zacznie większą kasę. A może potem pójdzie na ministra finansów?
2. NieRząd ma dwa priorytety w swoim zarządzaniu Polską. Po pierwsze wydoić jak najwięcej pieniędzy z obywateli, a po drugie, nieustające kokietowanie swojego kościoła. Stąd nowy pomysł, dotyczący rozwodów. Będzie procedura informacyjna, mediator, a gdy to nic nie da to dowali się finansowo. Będzie więc trudniej i drożej, a wszystko to w imię dbałości o rodzinę i zgodnie z wolą bożą w wersji Polskiej Instytucji Kościelnej.
3. A to ci dopiero kandydat do Sądu Najwyższego. Szczepan Barszczewski. Jeszcze niedawno szef podlaskich korwinistów, straszył islamizacją, bronił ONR i domagał się przywrócenia kary śmierci, a teraz ma zapędy, by stanąć jak najwyżej w hierarchii sędziowskiej, dźwigając kaganek uczciwości, sumienności, sprawiedliwości i neutralności poglądowej. Jeśli SN będzie miał takich sędziów to naród ma przechlapane.
4. Rodziny osób niepełnosprawnych walczą o odrobinę godności dla swoich dzieci. Proszą o niewielkie pieniądze, by dać swoim bliskim trochę komfortu, zapewnić lepszą opiekę, pozwolić na normalność, ale nieRząd wciąż mówi, że nie ma kasy, więc nie da. A tymczasem teraz wypłacił trzyosobowemu zarządowi PFRON niebotyczne nagrody za ciężką i owocną pracę, w wysokości łącznej 120 tys. zł. No tak…ci, którzy mają pomóc niepełnosprawnym dostają taką kasę, a tymczasem ich podopieczni muszą walczyć o każdy grosz. Ta sprawiedliwość PiS-u to już człowiekowi gardłem wychodzi.
5. Pamiętacie może tego wójta, oczywiście z PiS, który przyozdobił szkoły w swoim regionie pięknymi tablicami z Dekalogiem? Sprzeciwiła się temu Fundacja „Wolność od Religii” i co na to pan wójt? Zażądał od członków tejże fundacji, by przedstawili swoją narodowość i pochodzenie etniczne. Dodał do tego „światłą” myśl, że niewierzący, którym się Dekalog nie podoba nie muszą żyć na polskiej ziemi. Czas się pakować, bo państwo wyznaniowe powoli staje się faktem.
6. „Wszystkie dzieci nasze są” głosi PiS na prawo i lewo. Wszystkie, ale nie te chore. Tym razem padło na te maluchy, które mogą paść ofiarami wstrząsu anafilaktycznego (stan bezpośredniego zagrożenia życia, który nieleczony prowadzi niechybnie do śmierci. Wśród głównych przyczyn choroby wymienia się uczulenie na leki, pokarmy i jady owadów). Zareagować na taką sytuację trzeba natychmiast, ale jak to zrobić, gdy od dłuższego już czasu nie ma w aptekach EpiPen Junior. Ministerstwo Zdrowia lekceważy problem i zaleca zamienniki, które jednak nie nadają się dla małych dzieci. Brawo PiS…
7. W Ministerstwie Zdrowia znalazła się uczciwa pracownica, która zapłaciła za tę właśnie uczciwość najwyższą cenę. Odkryła, że defraudowane są państwowe pieniądze, a stroną w sprawie są koncerny farmaceutyczne. Zgłosiła to swojej przełożonej i …zaczęła się jazda. Klasyczny mobbing, jednak komisja, do której zgłosiła sprawę, nie zauważyła tego. Kolejnym krokiem było wyrzucenie jej z pracy, bo „straciła zaufanie”. Zapewne więc dalej MZ defrauduje sobie kasę, tyle tylko, że teraz bardziej zadba, by nikt, zbyt uczciwy, tego nie zauważył.
8. Nie milknie oburzenie, że zabrakło Dudy na pogrzebie generała Ścibora- Rylskiego. Pięknie to tłumaczy prezydencki minister Mucha. Był na pogrzebie wiceszef BBN” Był. Odczytał list prezydenta? Odczytał. To w czym problem? Duda miał wcześniejsze zobowiązania, musiał sobie pośpiewać z harcerzami, więc co się ludzie czepiają?
9. Policjantom obcięto kasę na dodatki. Powiem krótko. Zapewne to kara, że są wciąż zbyt mało agresywni w ściganiu opozycji ulicznej. Panowie, mocniej bijcie, więcej aresztujcie, a zasłużycie na uznanie PiS-u.
*
Ech.. „Jedno co warto, to upić się warto. Siedzieć i płakać, i śpiewać to warto” …
Źródło informacji
1. https://www.money.pl/…/nowy-prezes-polskiej-fundacji-narodo…
2. https://finanse.wp.pl/panstwo-utrudni-rozwody-bedzie-drozej…
3. http://wyborcza.pl/7,75398,23779482,straszyl-islamizacja-br…
4. https://finanse.wp.pl/120-tys-nagrod-dla-zarzadu-pfron-na-n…
5. https://kobieta.wp.pl/wojt-z-pis-wywiesil-tablice-z-dekalog…
6. http://wyborcza.pl/…/7,137474,23793329,brakuje-leku-ktory-r…
7. https://www.wprost.pl/…/fakt-wykryla-przekret-w-ministerstw…
8. http://warszawa.wyborcza.pl/…/7,54420,23786898,prezydencki-…
9. https://wiadomosci.onet.pl/…/protest-policji-obciet…/gf7levp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.