Prasówka tygodniówka (03 – 09.09.2018)

Prasówka tygodniówka (03 – 09.09.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (03 – 09.09.2018)
Dobra kawa, piękna pogoda za oknem, więc to już czas na podsumowanie tygodnia. Kto liczy na to, że ogłoszę koniec PiS, ależ się rozczaruje. PiS ma się dobrze, osiąga kolejne rekordy w szaleństwie i wszystko po staremu. Zapraszam.
1. Biedny ten Rydzyk, ojjj, biedny. Kasy wciąż za mało, kłody mu się rzuca od nogi i co to za życie? Facet wymyślił sobie kolejny problem, by pokazać, jak mu źle w polskich realiach, nawet gdy są one tak bardzo pisowskie. Dlaczego jego studenci muszą płacić za naukę, a ci, z uczelni państwowych, nie? Wiadomo, o co chodzi, prawda? Księżulkowi marzy się dotacja do każdego studenta, dzięki czemu jego szkółka zacznie cieszyć się wielkim wzięciem, będzie pękała w szwach od chętnych do nauki i zacznie wodzić prym między uczelniami. O ranyyy..wizja straszna…
2. Dudę poniosły nerwy podczas inauguracji roku szkolnego w gdyńskim liceum, gdy jego przemówienie zakłócały okrzyki opozycji. Facet zapomniał, gdzie jest, z kim się spotkał i odstawił malutki teatrzyk polityczny, wbijając dzieciaczkom do głowy swoje „prawdy” o sędziach, komuchach i zgnębionej Polsce, która dopiero teraz staje na nogi. Idealny temat w szkole, która z założenia powinna być wolna od politycznej agitacji. Na szczęście, spora grupa uczniów, ich rodziców i nauczycieli, przywołała prezydenta do pionu i jak niepyszny zszedł z mównicy. Co za szczęście, że duch w narodzie nie ginie.
3. 13- letni, dwunożny produkt pisowskiej agresji i chamstwa, wyzwał przechodzącego nieopodal posła PO, Sławomira Nitrasa od złodziei. Jak twierdzi, powtarzał tylko słowa swojego wujka, zasłużonego polityka PiS, Leszka Dobrzyńskiego. Ech…dzisiaj ten dzieciak tylko krzyczał, ale co może zrobić po kilku latach takiej indoktrynacji i mieszania w główce?
4. Podczas swoje kampanii prezydenckiej, w 2015 roku, Duda chciał udowodnić Polakom, że zakupy w Biedronce za złotówki, są dla nas znacznie korzystniejsze, niż takie same, ale za euro, na pobliskiej Słowacji. I wówczas rzeczywiście to porównanie wyszło na naszą korzyść. W sklepie słowackim zapłacił 54 zł (w przeliczeniu na nasze), a w Biedronce 37 zł. Po prawie 3 latach rządów PiS młodzi z PO sprawdzili, jaki jest dzisiaj koszt tych samych towarów w tym samym sklepie i …wyszło 62 zł czyli wzrost cen o 59,7%. Fakt niezaprzeczalny, ale lud i tak nie da się pewnie przekonać, że wszystko drożeje w oczach, a ponoć będzie jeszcze gorzej. Z wiarą i miłością nie da się dyskutować.
5. No rewelacja po prostu  Mateusz Morawiecki poprosił narodowców, by pomogli w zorganizowaniu marszu wszystkich Polaków z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości. Już to widzę…racami i swoimi hasełkami mają nas przekonać, byśmy stanęli wraz z nimi w jednym szeregu? I to jest ta pisowska hipokryzja, bo potem będą trąbić na wszystkie strony, że wredni obywatele zbojkotowali obchody tego święta. Że nie chcą wspólnie świętować., a przecież PiS tak się starało, otworzyło się na pojednanie. Co za absurd…
6. Już nie tylko sędziowie SN zwrócili się do TSUE o sprawdzenie zgodności pisowskiej deformy sądownictwa z prawem. Teraz dołączył do nich sędzia Tuleya i sąd w Łodzi. Chodzi tutaj o konkretną sprawę karną i na jej podstawie zbadanie czy czy nowelizacja przepisów, zarówno prawa o ustroju sądów powszechnych, jak ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa nie ograniczają niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Biedne PiS… ta partia chce tak dobrze, a tylu ich nie rozumie. Ech…ciężkie życie.
7. Polska kasą stoi, więc nikogo nie zdziwiły obietnice premiera, że da miliardy na termomodernizację. Dziwne, bo w ubiegłym roku tylko siedmiu szczęśliwców otrzymało dotację na ten cel. Zainteresowanie właścicieli domów jednorodzinnych tą formą pomocy jest olbrzymie, ale tylko chyba Bóg wie, czy się załapią. Kryteria przyznania dopłaty są bardzo zaostrzone, np. dochód poniżej 600 zł na osobę. Wygląda na to, że rząd chętnie da, ale jednocześnie staje na uszach, by zbyt wielu chętnych się nie zgłosiło. Czyli jak zwykle, rząd chce, ale to obywatele winni, bo nie korzystają.
8. Zabawa historią trwa w najlepsze. Tym razem pod lupą tablica upamiętniająca Bronisława Geremka. Po pierwsze, nie może być „w hołdzie”, bo to zarezerwowane dla wybitniejszych i tych, co polegli, np. Lecha Kaczyńskiego. Po drugie nie „współtwórca demokratycznej Polski, a tylko aktywny uczestnik. Po trzecie, po jakie licho zaznaczać, że był on „Europejczykiem”? Po co komu pamiętać, że to właśnie pan profesor wprowadzał nas do Europy? Fakt, może wystarczy tylko imię i nazwisko, a młodzież niech główkuje, kto to i dlaczego postawili mu tablicę. Jest szansa, że tablica będzie niezauważalna, bo spora część ludzi, nie tylko młodych, nie lubi się dokształcać. 
*
Przeżyliście? To teraz życzę Wam miłego dnia i do poczytania za tydzień. 
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/o-rydzyk-ma-pretensje-do-pis-u-dlac…
2. https://wiadomosci.wp.pl/prezydent-duda-naruszyl-wazna-zasa…
3. https://www.fakt.pl/…/szczecin-dziecko-krzyczalo-do…/3xc9fhc
4. https://www.fakt.pl/…/zajrzeli-do-koszyka-andrzeja-…/spcc7l9
5. http://dzienniknarodowy.pl/morawiecki-prosze-srodowiska-na…/
6. https://www.rp.pl/…/309069964-Reforma-sadownictwa-Tuleya-i-…
7. http://wyborcza.pl/7,155287,23840659,polacy-czekaja-na-kase…
8. http://wyborcza.pl/7,75398,23858879,ipn-cenzuruje-geremka.h…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.