„Pociąg do Demokracji” – rysujemy do września!

„Pociąg do Demokracji” – rysujemy do września!

Dodane przez

Grupa KOD Częstochowa zachęca do wspólnego pobicia rekordu Polski. Trzeba im pomóc!

Wraz Urzędem Miasta Częstochowy, przy aprobacie Prezydenta miasta i współudziale lokalnego dodatku„Gazety Wyborczej” koderzy z regionu częstochowskiego chcą ustanowić rekord Polski. Kategoria niezwykła i bardzo twórcza – najdłuższy rysunek wykonany w wielu lokalizacjach, a więc każdy mieszkaniec kraju może przyłączyć się do zabawy. Aktualny wynik do pobicia to 12020 m. Nie ma ograniczeń ilościowych; jedna osoba może wykonać więcej prac. Nie ma ograniczeń wiekowych. Można rysować całymi rodzinami.

Rysunki do projektu „Pociąg do Demokracji” trzeba przysłać do września (adres na dole). Organizatorzy posklejają je. Oficjalne mierzenie długiego rysunku zaplanowano w Częstochowie na Promenadzie Czesława Niemena. A potem – WRAZ Z NIMI ŚWIĘTUJEMY POBICIE REKORDU!

Warunki:

Cała powierzchnia kartki musi zostać pokryta rysunkiem, bez żadnych widocznych wolnych przestrzeni. Rysujemy ołówkiem, kredką lub pastelami – FARBY WYKLUCZONE.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w projekcie – dzieci, młodzież i dorośli rysują wagoniki pociągu na kartkach A5 – (połowa kartki A4, równa formatowi zeszytu szkolnego).

Kartki układamy w pozycji poziomej.

Rysujemy wagonik z kółkami i buforami z przodu i z tyłu – żeby po połączeniu kartek ze sobą powstał obraz pociągu. Wagoniki mogą być puste lub wypełnione dowolną “treścią” – ludźmi, zwierzętami, żywnością, zabawkami lub węglem.

Adres do przesłania prac:

Małgorzata Kucharska
Wysoka Lelowska, Górna 20
42-310 ŻARKI

Z dopiskiem – Pociąg do Demokracji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.