Piknik Wolności Słowa i Gitary 04.06.2016

Piknik Wolności Słowa i Gitary 04.06.2016

Dodane przez

4 czerwca 2016  Komitet Obrony Demokracji świętował w wielu miastach Polski i na świecie Dzień Wolności dla upamiętnienia wyborów w roku 1989, które zmieniły losy Europy. W tym dniu Region Podkarpacki KOD zorganizował w Rzeszowie piknik pod hasłem „Wolność Słowa i Gitary”.

Niesamowity, wręcz magiczny dzień… Piękna pogoda, mnóstwo radosnych twarzy. Rzeszowskie bulwary stały się przestrzenią wolności i demokracji. Mieszkańcy Rzeszowa i innych miast Podkarpacia, którzy przybyli aby wspólnie świętować ten szczególny dzień, nie kryli wzruszenia. Wiele osób dopytywało o możliwość uczestniczenia w inicjatywach organizowanych przez KOD, wyrażało swoje poparcie i nadzieje.

Podczas pikniku przede wszystkim ludzie mieli możliwość spotkać się razem, poznać, porozmawiać oraz bawić się wspólnie na koncercie. Punktem kulminacyjnym był występ Oddziału Zamkniętego. Na scenie występowali także: Milena Machowicz, zespół PIGS i finalistka show Aplauz, Aplauz! – Małgorzata Boć.

Równolegle, za sceną, pod rozłożystymi drzewami odbywało się spotkanie z zaproszonymi gośćmi – księdzem Wojciechem Lemańskim oraz Janem Lityńskim. Dyskusja cieszyła się dużym zainteresowaniem, każdy mógł podejść blisko i zadać gościom pytania. Tuż obok, w namiocie można było zaopatrzyć się w plakietki, baloniki i inne  KOD-owe gadżety, a także dowiedzieć się więcej na temat działań Komitetu Obrony Demokracji na Podkarpaciu.

Piknik był miejscem spotkania całych rodzin. Specjalnie dla dzieci przygotowano strefę zabaw i konkursów. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs rysowania „Pociągu do demokracji”. Każde dziecko mogło dołączyć się do akcji bicia rekordu najdłuższego narysowanego pociągu, poprzez wykonanie własnych wagoników. Świetnymi atrakcjami były też ogromne bańki mydlane i malowanie twarzy.

Jak to na pikniku – były też kiełbaski z grilla, zimne napoje, wata cukrowa. Były trampoliny, zjeżdżalnie stragany z różnościami dla dzieciaków.

Ale szczególny i wyjątkowy był klimat tego wydarzenia – to było prawdziwe, pełne entuzjazmu spotkanie ludzi, którzy cieszą się z bycia razem, chcą rozmawiać o ważnych sprawach i wspólnie świętować. Tym razem bez wieców i przemówień politycznych. W atmosferze zabawy i radości.

[Not a valid template]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.