Krosno24.pl: KOD oburzony zachowaniem posła Piotrowicza

Krosno24.pl: KOD oburzony zachowaniem posła Piotrowicza

Dodane przez

– Wyrażamy oburzenie z powodu hipokryzji w zachowaniu posła PiS Stanisława Piotrowicza, byłego prokuratora komunistycznego, który w dniu 26 lutego 2017 r. złożył kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych i Ofiar Komunistycznego Reżimu na cmentarzu komunalnym w Krośnie – piszą w oświadczeniu działacze krośnieńskiego KOD-u.

Sprawa odbiła się głośnym echem w Polsce. O złożeniu kwiatów pod pomnikiem ofiar komunizmu przez byłego peerelowskiego prokuratora napisały m.in. Gazeta.pl, TVN24, Wprost czy Fakt. W komentarzach podkreślono, że opinia publiczna uznała zachowanie posła Piotrowicza za niestosowne.

Uważamy wspomniany akt za przejaw manipulowania historią i wykorzystywania jej do zbijania bieżącego kapitału politycznego – twierdzą z kolei w specjalnym oświadczeniu działacze krośnieńskiego Komitetu Obrony Demokracji, ogólnopolskiej organizacji, która powstała na znak protestu wobec niszczenia demokracji i zmian ustrojowych państwa.

Zwracamy się do pana posła PiS Piotra Babinetza, który uważa się za działacza antykomunistycznego, aby zwrócił uwagę swojemu partyjnemu koledze na niestosowność jego zachowania – apelują.

I zachęcają osoby sprzeciwiające się działaniom rządu do zapisania się do KOD-u lub wspierania działań organizacji jako sympatyk. Informacje o zapisach można uzyskać na Facebooku lub pod numerem telefonu: 576 253 125.

Całość: http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=10483

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.