KOD Krosno oburzony zachowaniem Piotrowicza

KOD Krosno oburzony zachowaniem Piotrowicza

Dodane przez

Poseł PiS Stanisław Piotrowicz, były prokurator komunistyczny, w dniu 26 lutego 2017 r. złożył kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych i Ofiar Komunistycznego Reżimu na cmentarzu komunalnym w Krośnie. KOD Krosno wyraził oburzenie.

Sprawa odbiła się głośnym echem w Polsce. O złożeniu kwiatów pod pomnikiem ofiar komunizmu przez byłego peerelowskiego prokuratora napisały m.in. Gazeta.pl, TVN24, Wprost czy Fakt. W komentarzach podkreślono, że opinia publiczna uznała zachowanie posła Piotrowicza za niestosowne.

W związku z tym KOD Krosno wydał oświadczenie:

“Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji w Krośnie wyraża oburzenie z powodu hipokryzji w zachowaniu pana posła PiS Stanisława Piotrowicza, byłego prokuratora komunistycznego, który w dniu 26.02.2017 r. złożył kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych i Ofiar Komunistycznego Reżimu na cmentarzu komunalnym w Krośnie. Uważamy wspomniany akt za przejaw manipulowania historią i wykorzystywania jej do zbijania bieżącego kapitału politycznego.

Zwracamy się do pana posła PiS Piotra Babinetza z Krosna, który uważa się za działacza antykomunistycznego, aby zwrócił uwagę swojemu partyjnemu koledze na niestosowność jego zachowania.”

(ak, fot. archiwum)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.