22.06.2016

22.06.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Kto by pomyślał, ze tak wielki jest wpływ piłki nożnej na łagodzenie obyczajów. Pierwszy raz od dawna newsy siedzą sobie spokojnie w kąciku, nie przepychają się, nie wrzeszczą. A może to tylko cisza przed burzą? Zapraszam.
1. Ależ aktywny jest ostatnimi czasy Gowin. Wszędzie go pełno, a do tego gada i gada, nie bacząc na sens swoich wypowiedzi. KRS nie jest wyrocznią prawa, kompromis dotyczący TK niezbędny w sytuacji, w której prawo milknie, większość parlamentarna to emanacja woli narodu. Takie to perełki serwuje nam złotousty filozof i wierzy, że nas to zachwyci? Porwie? Naiwny Gowin, przecenia zdecydowanie poziom naszej naiwności, który nie jest taki, jak to on sobie wyobraża.
2. MEN na szybcika opracowało nową podstawę programową dla sześciolatków w tzw. zerówkach przedszkolnych. Dzieciaki będą uczyły się czytać i, uwaga, przygotują się do nauki pisania. Czy ktoś coś z tego rozumie? Na czym ma polegać przygotowanie do pisania? Przez rok będą poznawać rodzaje długopisów, analizować budowę zeszytów, ćwiczyć rączkę, by potem nie zmęczyła się, gdy wreszcie będą stawiać pierwsze literki? Konia z rzędem temu, kto mi wyjaśni, na czym takie przygotowanie ma polegać. O większym idiotyzmie nie słyszałam, a Wy?
3. Nekrofilia ma różne oblicza, jak widać i słychać. Prokuratura, aby tylko potwierdzić przyjętą już tezę o mordzie smoleńskim, nie omieszka wykopać ciała ofiar, by znaleźć na nich malutkie acz istotne dowody w tej sprawie. Niesamowite, do czego można się posunąć, byle tylko postawić na swoim. Przysłowiowe powiedzenie „dojść po trupach do celu” okazuje się brutalnie prawdziwe.
4. Kiedy PiS piszczy o jakiś zmianach w ustawach, nowych regulacjach, to możemy być pewni, że to prawdopodobnie kolejny zamach na nasze kieszenie. Przyszedł czas na śmieci. I słusznie, w końcu polityka prezesa i jego kumpli prowadzi nas na śmietnisko historii, więc śmieci ważne, może najważniejsze? Właśnie trwają pracę nad ustawą śmieciową. Oczywiście są one tak sensowne, że w efekcie to my będziemy ponosić koszty „dobrej zmiany” w odpadach różnego typu. Uzbrojona w olbrzymie pokłady cierpliwości czekam na dalsze rewelacje.
5. A to nam się Duda rozkręcił. Jakoś ostatnio zaczyna być go pełno, aż do przesady. Może znudziła go bezczynność, może zaczął się za bardzo nudzić w Pałacu Prezydenckim? Od kilku dni, gdzie się nie ruszę tam Duda na mnie czyha i zaskakuje lotnością umysłu. Właśnie wziął udział w nadzwyczajnym posiedzeniu sekcji “Edukacja, młode pokolenie, sport” Narodowej Rady Rozwoju pt. “Ku odnowie polskiej oświaty”, po czym ogłosił wszem i wobec, jakie są plany, by polskie szkolnictwo wspięło się na wyżyny. Plan jest prosty. Jeśli zachowane zostaną gimnazja to wprowadzony będzie system 4 – 4 -4 (po cztery lata w podstawówce, gimnazjum i liceum). Oczywiście nacisk na edukację patriotyczną i społeczną, bo dzieciak musi wiedzieć, kto jest bohaterem, a kto nie, jak wyglądała nasza prawdziwa historia itp. itd. Panie Duda, pan to się Polsce naprawdę udał. Nic dodać, nic ująć.
*
A niech nam Euro trwa przez ponad trzy lata, bo widzę zbawienny wpływ piłkarzy na znacznie zmniejszoną aktywność PiSu. Jakoś tak złagodnieli, mało mówią. Zapewne to stan chwilowy, ale jakże miły. Do jutra.

Źródło informacji
1.http://www.tokfm.pl/…/1,130517,20282479,gowin-o-tk-sedziowi…
2. http://wyborcza.pl/1,75398,20281598,program-men-dla-szescio…
3. http://www.newsweek.pl/katastrofa-smolenska-ekshumacja-ofia…
4. http://serwisy.gazetaprawna.pl/…/953872,pis-wprowadza-wlasn…
5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rewolucja-PiS-w-szko…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.