9.05.2017

9.05.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Kaczyzm szaleje, PiS się świetnie bawi, a suweren zajęty jest walką o liderowanie. Jestem ciekawa, kiedy nam wreszcie klapki spadną z oczu i zrozumiemy, że przegrywany demokrację na własne życzenie. Ech… zapraszam na prasówkę.
1. No proszę. Wystarczyło napisać „Odę do Jarosława Kaczyńskiego” i już za chwilę otrzyma się za to nagrodę od wdzięcznego posła K. Selim Chazbijewicz, autor tego dzieła ma zostać ambasadorem Polski w Kazachstanie. „Niby zwycięski Chrobry wzmacniasz państwo nasze,/Ty, który od nowa polską godność wskrzeszasz,/Jak orzeł ponad skałą wzlatujesz i zawsze,/To Ty masz rację, Ty na pomoc spieszysz”. Za takie słowa można zapomnieć, że pan Selim był imamem, liczy się hołd oddany posłowi i posadka już czeka. To co? Piszemy wierszyki o Ojcu narodu? Może też się na coś załapiemy?
2. Polska kwitnie. Gospodarka kwitnie. Społeczeństwo kwitnie. Jest pięknie, wspaniale, idyllicznie. Wszyscy się kochają, Świat też nas kocha, tylko czasami zdarza nam się jakaś obsuwa. Ot chociażby z lokatami w bankach, których oprocentowanie jest wręcz śmieszne. Przykład? Wpłaca człowiek 10 tys. zł na 6 miesięcy i zarabia na tym aż 45 zł. Chore, prawda? Eksperci pocieszają, że będzie lepiej, że oprocentowanie wzrośnie, że będzie się opłacało oszczędzać w banku. Pytanie tylko, kiedy?
3. Polscy internauci dorwali się do żony prezydenta Macrona. Zgodnie z naszą mentalnością, nie kryją oburzenia, krytykując ją bezpardonowo za wiek, za związek z byłym uczniem. Godnie z polskim myśleniem, 60 latka to powinna już się szykować do trumny, a nie korzystać z życia. No fakt, my mamy powód do dumy, bo polska Pierwsza Dama zdecydowanie młodsza Niektórzy uważają, że śliczna i powabna, a ja powiem Wam szczerze. Wolę energiczną 60 latkę niż mimozę bez własnego zdania, której jedyną zasługą jest to, że jest. Mdła, bezbarwna, nudna po prostu.
4. Rodzice nie odpuszczają. Wciąż próbują walczyć z pseudoreformą Zalewskiej, choć nieRząd coraz wyraźniej pokazuje, że ma ich głęboko gdzieś. Wczoraj delegacja rodziców przyniosła list do Szydło, ale jak zwykle, pocałowali klamkę. PiSiątka uznały widocznie, że rodziców kupili tym 500 Plus, więc niech siedzą cicho i dają im rządzić. No, nieźle się mogą na tym przejechać.
5. Jeżeli ktoś uwierzył, że nieRząd odpuszcza sobie „korektę” podziału terytorialnego, to jest bardzo, ale to bardzo naiwny. PiS się tylko nieco przyczaiło, ale wiadomo, że Błaszczak już ciężko zasuwa i wykreśla, skreśla, poprawia mapę Polski tak, byle tylko udało się wyodrębnić województwa warszawskie, częstochowskie i środkowopomorskie. Wiadomo, nie odpuszczą, bo muszą sobie zapewnić zwycięstwo w kolejnych wyborach parlamentarnych. Nie zdziwię się, jak postawią naród przed faktem i nic już nie będzie można zmienić.
*
Możemy sobie zaklinać rzeczywistość. Możemy na fb szaleć, dyskutować, prognozować upadek posła K. Wszystko możemy, ale nic z tego nie wyniknie, jeśli wreszcie się nie ruszymy, jeśli nie damy PiSiątkom ostro popalić, bo na razie oni wciąż górą. Jestem wkurzona, ale nie zdołowana i wciąż wierzę, że nam się uda. Tylko weźmy się wreszcie w karby. Do jutra…

Źródło informacji
1.http://bialystok.wyborcza.pl/…/7,35241,21783234,tworca-ody-…
2.http://next.gazeta.pl/…/7,156831,21773482,fatalne-wiesci-dl…
3. http://kobieta.wp.pl/pierwsza-babcia-francji-internauci-bez…
4. http://koduj24.pl/szydlo-zignorowala-rodzicow/
5.http://serwisy.gazetaprawna.pl/…/1040941,blaszczak-warszawa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.