7.10.2016

7.10.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Puk, puk – kto tam? – To my, newsy. Zapraszam.
1. Kolejna obietnica PiS idzie sobie w siną dal. Miał być powrót do niższych podatków, a tu figa. Kwota wolna od podatku, limit ulg w PIT i VAT na dotychczasowym poziomie zostają utrzymane. Ponieważ pensje rosną sobie nieco, to i my będziemy więcej płacić na państwo, co spowoduje, że np. zwykła rodzina z dziećmi straci miesięcznie ok 50 zł, a budżety domowe w sumie ok. 4 mld zł. Zamrożenie kwoty wolnej od podatku to złamanie orzeczenia TK, który pod koniec 2015 r. nakazał jej podniesienie już w przyszłym roku. Trybunał uznał, że kwota wolna powinna być zbliżona przynajmniej do poziomu minimum egzystencji, czyli dość znacząco przekraczać 5000 zł. Ciekawe, jaki kit będą nam teraz wciskać, byśmy uwierzyli, że wszystko w porządku, że zgodne z planem, że dane słowo jest święte.
2. PiS miota się jak podstarzały mocno lew w klatce. Czarny protest zmusił prezesa i jego spółkę do ustępstw, a Polki nie odpuszczają, zarzucając partii hipokryzję i zakłamanie. Trzeba bronić swego dobrego imienia, stąd na Twitterze ukazała się grafika, która wyraźnie mówi, kto ponosi winę za całą tę sytuację.- „Opozycja okłamała Polki i Polaków. Chciała wykorzystać tak delikatną sprawę jak aborcja do niecnych, cynicznych celów politycznych. Nie ma programu, dlatego gra na emocjach kobiet. PiS zawsze jest i będzie za ochroną życia, ale nie pozwoli wyprowadzać Polek na ulice”. I wszystko jasne. Polki własnego rozumu nie mają i uległy szatańskim podszeptom opozycji, ale PiS jest wyrozumiałą partią. Wybacza, przytuli do piersi i przemówi do rozsądku, by taka sytuacja więcej się nie powtórzyła. Wbrew oczekiwaniom partii, ludzie nie zrozumieli przesłania i pod grafiką zaczęła się ostra jatka. Po godz. 20 grafika zniknęła.
3. Abp Hoser w RMF FM. Podtrzymał swoje przekonanie, że podczas gwałtu rzadko dochodzi do zapłodnienia, co potwierdzają liczne badania kliniczne. Stres po prostu robi swoje i pewnie plemnik gwałcącego boi się dopaść do komórki jajowej, albo komórka się ostro najeża i zabija intruzów bronią elektromagnetyczną. Facet jest genialny po prostu. Genialny w swej głupocie i ciemnocie.
4. Skompromitowany PiS będzie teraz walczył z aborcją innymi sposobami. Każda kobieta, która zdecyduje się urodzić dzieciątko z licznymi wadami i niedociągnięciami otrzyma od państwa wszelką możliwą pomoc. Rząd już pracuje nad odpowiednim pakietem, więc kobiety do rodzenia i może najlepiej odpuście sobie badania prenatalne w ogóle. Do tego pisowcy ruszą z ostrą akcją informacyjną, by przekonać Polki, że nie taki diabeł straszny jak się wydaje, że życie matki chorego dziecka nie musi się niczym różnić od życia matki zdrowej pociechy, że codzienna walka o maleństwo to radość i dla rodziców i dla dzieciaczka. Co ciekawe, Szydło jest pewna, że takie podejście zlikwiduje problem aborcji na wieki wieków. Niesamowite, oni naprawdę uważają nas, Polki, za idiotki.
5. Macierewicz z kasą się nie liczy. Wiadomo, on jest od wyższych celów, a nie jakiejś tam prozy życia. Właśnie pod jego naciskiem został zerwany kontrakt i Caracale odlatują sobie gdzie indziej, nam pozostawiając niezłą kwotę odszkodowania do zapłaty. Te 570 mln zł to przecież pryszcz. Jesteśmy bogatym państwem i stać nas na takie fanaberie. Przepraszam, pomyliłam się – to nas, podatników, stać.
6. I znowu słów kilka o Macierewiczu, który wygłosił „orędzie” do narodu w nagraniu dla Radia Maryja. To trzeba przeczytać, bo taki bełkot zdarza się raz na ileś tam lat. Posłowie PiSu poświecili swoje przekonania dla dobra kobiet, które zostały zatrute nienawiścią. A PiS kocha swoje kobiety i nie pozwoli zrobić im krzywdy. A potem to już zupełnie odleciał. Proponuję lampkę dobrego wina i czytajcie Kochani. Czytajcie, może coś z tego odlotu uda Wam się zrozumieć.
*
Parasolki w górę i do ataku. Przed nami TK, NIK, CETA, Oświata, Służba Zdrowia, Sądownictwo, Kultura. Nie ma chyba takiego obszaru życia, w którym parasolki nie byłyby potrzebne. PiS trzęsie majtaskami, mówi coraz większe głupoty, plącze się coraz bardziej, a my do przodu. Jutro jeszcze o tym pogadamy, pa.

Źródło informacji

1. http://wyborcza.biz/…/1,147768,20801642,bolesne-podatki-w-2…
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20798893,pis-reaguje…
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Abp-Hoser-skomentowa…
4. https://www.wprost.pl/…/Na-zakonczenie-debaty-o-aborcji-pre…
5. http://www.fakt.pl/…/minister-pis-zmarnowal-570-mln…/p6bhrwy
6. http://wyborcza.pl/1,75398,20801974,specjalne-oredzie-macie…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.