7.07.2016

7.07.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

PiS nie próżnuje, PiS ciągle pracuje, aż się człowiekowi niedobrze robi od tej ich aktywności życiowej. Co nam dzisiaj zafundowali? Zapraszam.
1. Cud się jakiś stał w sejmie. PiS większością głosów przyjął swoją, poprawioną przez siebie, ustawę o TK. Niesamowite, prawda? I co ciekawe, nie naniósł żadnych poprawek, które zgłaszała opozycja, nie wszedł w dyskusję z posłami gorszego sortu. Jak widać, nocna zmiana co niektórym służy, bo w odpowiednim tempie, bez zbędnych przepychanek słownych, po prostu pełna kultura polityczna. Tylko Duda biedny, bo zapewne całą noc spędził na stołeczku pod drzwiami sypialni prezesa, by jak najszybciej podpisać, co trzeba i wreszcie lulu. Aż człowiekowi lżej na duszy, gdy widzi poświęcenie prezydenta, mrówczą pracę kumpli prezesa i zakneblowaną opozycję, która gada sobie a muzom. O innej rzeczywistości nie śmiałam nawet marzyc, a wy?
2. No proszę, pieszczoszek Lecha Kaczyńskiego się zbuntował. Rada Muzeum Powstania Warszawskiego nie chce listy smoleńskiej na obchodach rocznicowych tej tragedii narodowej. Jestem przekonana, że nawet w najgorszym śnie czegoś takiego Macierewicz by nie wyśnił. I co on teraz zrobi? To jeszcze 23 dni, więc zapewne spróbuje przekonać Radę, by ta zmieniła zdanie. Jakiś szantażyk, jakieś groźby, może się uda? Zapewne powołana zostanie specjalna komisja śledcza, której zadaniem będzie zbadanie, kto tak mąci przeciwko decyzjom MON. Na bank to wina Tuska i prezydenta Poznania, który jest coraz wyżej w rankingu wrogów prezesa. No nic to, sprawę trzeba zbadać, wroga dopaść i ukarać, a listę smoleńska odczyta Macierewicz osobiście przez megafon z pokładu wojskowego helikoptera. I git.
3. Co za szczęście, że są jeszcze duchowni, którzy nie zaprzedali duszy PiSowi O. Ludwik Wiśniewski bardzo ostro ocenia upolitycznienie kościoła i antydemokratyczne działania prezesa. Kazania, które podzieliły naród i partia, uważająca się za „ramię Boga” to, według niego, najcięższe grzechy, popełnione w ostatnim czasie. Tak ostrych słów to ja jeszcze nie słyszałam i zaczynam obawiać się o losy Księdza. Zapewne dostanie zakaz udzielania wywiadów, zakaz wypowiedzi. Zapewne zamkną go w zakonie lub wyślą na jakąś placówkę w głębokiej dziczy, bo taki duchowny nie harmonizuje z polityką Polskiej Instytucji Kościelnej. Siła złego na jednego. Nie dość, że mamy PiS nad głową, to jeszcze kler z zapędami teokratycznymi. Biedni duchowni o niezłomnej wierze i zasadach. Biedni my.
4. Kiedy słyszę ministerkę MEN, że w nowej podstawie programowej znajdzie się katastrofa smoleńska, przedstawiona oczywiście w sposób obiektywny, to mogę tylko pogratulować kobiecie. Koleżanka prezesa, zależna całkowicie od jego humorków gwarantuje nam obiektywny przekaz? Ktoś tutaj chyba dostał na główkę i nie jestem to ja. Żal mi dzieciaków, że będą tak indoktrynowane, żal mi nauczycieli, bo będą musieli tańczyć, jak im MEN zagra. „Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”. Polsko wybacz im, bo na głupotę nie ma rady.
5. Macierewicz musi przekuć Szczyt NATO w wielki sukces i przy okazji uszczknąć coś dla siebie. Stad też, wpadł na genialny pomysł i montuje na Stadionie Narodowym wystawę smoleńską. Nieważne, że NATO nie wyraziło na to zgody, nieważne, że co ma właściwie piernik do wiatraka. Ważne, że Macierewicz tak chce, więc tak będzie. Może pokazując tak niesłychaną zbrodnię, uda mu się przekonać NATO, by już, natychmiast ruszył na Rosję, bo my tacy biedni, nieszczęśliwi, osieroceni. A potem, po obaleniu Putina nad Kremlem wzbije się w przestworza wielgachny pomnik Lecha Kaczyńskiego i nieco mniejszy, jego brata Jarosława, bo on przecież taki skromniutki, nie lubi się wywyższać. Ciekawe, co zrobi ten biedaczek, jak NATO zignoruje jego wysiłki. Pewnie roczny urlop na podratowanie zdrowia, najlepiej na Krymie, bo tam dobre powietrze.
6. Ojczulek Rydzyk dostanie kolejną kasę. MSW podjęło decyzję, że należy się jego uczelni spora gotówka, by promował polską dyplomację. Również Solidarni 2010 załapią się na mamonę i Ruch Kontroli też. Wiecie, co mnie śmieszy? Dodatkową kasę dostanie też Rydzyk ze swoimi studentami na realizację projektu „Śmierć za kromkę chleba. Przywracanie pamięci na arenie międzynarodowej o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej”. Zdeklarowany antysemita o holokauscie???? Jakże trudno jest zachować normalność w świecie absurdów. Jakże trudno być perła, gdy dookoła same wieprze.
*
Nawet zbliżający się Szczyt NATO nie jest w stanie przyhamować pisowskich zapędów. Tak naprawdę to nie NATO powinno gościć w Polsce. Aż się prosi, by zorganizować w Warszawie Światowy Zlot Wariatów. Sporo mogliby się nauczyć od naszej władzy. Do jutra.
Źródło informacji
1.http://wyborcza.pl/1,75398,20362732,poslowie-debatuja-nad-u…
2. http://wiadomosci.onet.pl/…/rada-muzeum-powstania-wa…/bwrge7
3. http://www.newsweek.pl/…/o-ludwik-wisniewski-kosciol-przycz…
4http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,20363270,katastrofa-smolenska-w-nowej-podstawie-programowej-szefowa.html#MTstream
5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,MON-bez-uzgodnienia-…
6.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20362779,ojciec-rydz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.