5.04.2017

5.04.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Warszawa, korek, do jednego kierowcy odzywa się drugi: -Słuchaj, porwali posła K. i żądają 100 milionów złotych, bo inaczej obleją go benzyną i podpalą. Robimy właśnie zbiórkę…-Tak? A po ile dają inni kierowcy? -No tak po 2 – 3 litry…
Nikomu źle nie życzę, ale jak widać, duch w narodzie nie ginie. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Ciekawe, jak PiS zarządza pieniędzmi, naszymi oczywiście, bo to my zrzucamy się na utrzymanie partii. Dziennikarze „Polityki” już wiedzą i chętnie pokazują pewne 3 pozycje, które lekko mogą zaszokować. Czyli tak… płacimy posłowi K. za ochronę 135 tys. zł miesięcznie. Ochronę, która prawnie chyba mu się nie należy. Kolejne 37 tys zł miesięcznie trafia do kieszeni Ojczulka Rydzyka na jego Fundację Lux Veritatis. Tak, to ta fundacja, która ma w założeniu propagować zasady moralne, oparte na Dekalogu. No i jeszcze prawie 40 tys zł miesięcznie na obsługę kancelarii prawnej. Chwała narodowi, że buli…
2. Wreszcie zrozumiałam, skąd zapowiadane cięcia w Służbie Zdrowia. Trzeba odebrać kobietom w ciąży, chorym dzieciom, oddziałom geriatrycznym i innym, bo Radziwiłł ma plan. Plan na rozmnażanie narodu ku chwale PiS. Niebawem ruszy kampania społeczna „sprzyjająca płodności”, na którą przeznaczono 2,7 mln zł. Jednym z jej elementów będzie portal internetowy, a w nim m.in. … kalendarzyk małżeński. Ojjj, posypią się nam dzieciaczki jak grzyby po deszczu.
3. Sasin główkuje ostro, jak tu przekonać ludzi do „wielkiej Warszawy” Niełatwe ma zadanie, bo wie, że jak się nie uda, to zemsta posła K. będzie ostra. Właśnie puścił listę miejsc, gdzie będzie się przeprowadzać pranie mózgów, ups…. Przepraszam, gdzie odbędą się konsultacje. Wiecie, że 33 punkty będą w parafiach? Pomysł przedni, bo wysilać się z przekonywaniem nie trzeba będzie. Ksiądz z ambony zagrzmi, zagrozi grzechem lub ekskomuniką i lud już w ciemno poprze pomysł PiSu. Niezły spryciarz z tego Sasina. Wiadomo, gdzie diabeł nie może, tam duchownych puści.
4. Referendum w Legionowie odbyło się zgodnie z literą prawa. Ponad 90% mieszkańców sprzeciwiło się ostro przyłączeniu do Warszawy, co okazało się niezłym policzkiem dla PiSiątek, ale mają swój pomysł na rozwiązanie tego problemu. Wojewoda zaparł się i nie chce opublikować decyzji lokalnego suwerena. Zgodnie z pisowskim założeniem, że jak brak publikacji to problemu nie ma. Tłumaczenie, że powodem takiej decyzji jest brak wyników referendum w formie elektronicznej, to już szczyt idiotyzmu. I tak będzie sobie szukał facet dziury w całym, wiedząc, że bez publikacji suweren może sobie tylko w nosie podłubać. Zaskoczeni? Ja nie.
5. Wielkimi krokami zbliża się ten dzień. Dzień najważniejszy w życiu posła K. i jego wyznawców. Obchody rocznicy zamachu smoleńskiego. Będą kwiaty, przemówienia. Będzie koncert i jakiś film. Będzie marsz, może nawet z pochodniami. Będą hasła przeciwko zdrajcom. Znowu usłyszymy o naszej nieustającej drodze ku wolności, o sile PiSlandii, o godności i honorze Polaka. Usłyszymy kolejną teorię o zamachu. Poseł K. będzie mamrotał swoje, Brudziński będzie się darł. Będzie po prostu dostojnie i pięknie. A wszystko to w otoczce kościelnej, celebrowane Duchem Świętym i Błogosławieństwem Bożym, które spłynie na Polskę pisowska prawdą i potępieniem tych, co myślą normalnie. To co, bierzemy w tym cyrku udział? Zaszczycimy ich swoją obecnością?
6. Malutka wojna w Opolu, a konkretnie w Urzędzie Wojewódzkim. Szefostwo urzędu wpadło na genialny pomysł, by jedną z sal nazwać imieniem Lecha Kaczyńskiego. Takiego oporu jednak się nie spodziewali. Działacze opozycji z czasów PRL powiedzieli twarde NIE, tym bardziej, że chodzi o Salę Herbową, symbolizującą współpracę Polaków, Ślązaków i Niemców w tym regionie. Podejrzewam, że urzędnicy postawią na swoim, bo chęć przypodobania się posłowi K. jest większa od tak szumnie zapowiadanej w kampanii wyborczej, woli słuchania i respektowania głosu suwerena. Ten kosz na śmieci, gdzie wrzuca się wyborcze obietnice zaczyna być już ostro przepełniony, a nikt go opróżnić nie potrafi.
*
PiS krąży, ogarnia Polskę mgłą głupoty i bezmyślności, a czym zajmujemy się MY? To tak…do przemyślenia. Spotkamy się jutro o zwykłej porze, pa 🙂
Źródło informacji
1. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21592010,ochrona-kac…
2. https://www.wprost.pl/…/Niemal-3-mln-zlotych-na-propagowani…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21592874,jacek-sasin…
4. http://wiadomosci.wp.pl/wojewoda-nie-chce-opublikowac-wynik…
5. http://www.newsweek.pl/…/program-obchodow-7-rocznicy-katast…
6. http://koduj24.pl/nie-dla-sali-im-l-kaczynskiego-w-opolski…/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.