4.11.2016

4.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

We Włoszech kolejne trzęsienie ziemi, w USA wybory prezydenckie, w Rosji walka z organizacjami pozarządowymi, a u nas wciąż tylko PiS i PiS. Nieustająco, aż do znudzenia. Coś ty takiego uczynił prezesowi Ludu Polski, że tak Ciebie gnębi, karmi papką pseudointelektualną, miota kłamstwami i bajdurzeniem? No nic, bierzemy głęboki oddech i zabieramy się za prasówkę. Zapraszam 🙂
1. Macierewicz z kasą się nie liczy. Szasta pieniędzmi na prawo i lewo, przez co dawno już przekroczył limit wydatków na ten rok. Ciekawe, bo wcześniej zarzucał poprzednikom rozrzutność. No ale to zgodnie z zasadą, że tamtym nie wolno było, a jemu tak. W końcu nikt nie zrobił tyle dla obronności Polski jak właśnie on. To dzięki niemu możemy czuć się bezpieczni, nie bać oddechu rosyjskiego agresora na plecach, a nasza ranga w świecie rośnie w tempie wręcz zastraszającym. Takie zasługi, a my się czepiamy jakiś limitów?
2. Marszałek Karczewski popłynął w Radiu Zet pisowską falą wazeliny. Jego peany na temat prezesa przejdą zapewne do historii. Geniusz po prostu, geniusz wszechczasów, wszechświata, wszechludzkości i w ogóle wszystkich wszech. I to on powinien być premierem, a nie taka Szydło, co to miła kobieta, sympatyczna, ale gdzie jej do szefuńcia. Ciekawe, co Karczewski wywinął, że wzięło go na takie upublicznienie miłości do Jarosława Kaczyńskiego. A może to ja jestem ślepa i głucha, nie dostrzegając walorów wodza narodu?
3. Rząd aż podskakuje z radości. Polska znalazła się w czołówce państw wspierających rodzinę. Mamy 13 miejsce w rankingu. Pod uwagę były brane tylko ulgi podatkowe i świadczenia na dzieci, stąd wyprzedziliśmy np. Luksemburg, choć tam rzeczywiste wsparcie jest 4 krotnie wyższe niż u nas. Nic to jednak, bo rząd ma plany, programy i takie wizje, że w końcu wskoczymy na pierwsze miejsce. A ja tylko pytam skromnie, jak to udźwignie nasza gospodarka?
4. Ministerstwo Zdrowia postanowiło nie pozostać w tyle i też wpadło na „genialny” pomysł. Będzie leczyć bezpłodność u zdrowych par. Przecież i im się zdarza, że przez rok nie mogą zajść w ciążę, ale potem zachodzą i w medycynie nazywa się to subfertylnością. To będzie gwarantowany sukces. Słupki przyrostu naturalnego ruszą w górę, a rząd będzie mógł ogłosić, że Polska tylko płodnością stoi. Brawo WY.
5. Szydło jak taka lwica, trochę wyleniała, ale jednak, stoi murem za swoimi ministrami. W końcu to sami eksperci, sami wybitni znawcy resortu, którym się zajmują. Nie dziwi więc nikogo, że w przyszłym tygodniu reforma edukacji zostanie zaklepana i wejdzie w życie. Na nic protesty rodziców i uczniów. Na nic głosy krytyki znawców tematu. W końcu wiedza jest domeną tylko PiSu, a cała reszta to chłam, który się czepia i tyle.
6. I co to będzie z tym podatkiem handlowym? Morawiecki wprawdzie psioczy na KE, że dyskryminuje, że się czepia, że szuka dziury w całym, jednak myśli nad innymi wariantami. Co propozycja to „lepsza” i włos się jeży przedsiębiorcom ze strachu. Jedno jest pewne, nasz Superman polskich finansów nie odpuści. W końcu dał słowo, że zmieni, więc zmienić musi, bo jego honor nie utrzymałby rejterady z tego pomysłu. A my, cóż. Cierpliwi jesteśmy, to poczekamy, zobaczymy i na bank będziemy się mieli do czego przyczepić.
*
Maszerują chłopcy z PiSu, maszerują. Czego się nie dotkną, przekłamią, zepsują… A my na to jak na lato, bo oni przeminą, a my zostaniemy. Do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Macierewicz-wydal-roczny-budzet-rep…
2. http://www.fakt.pl/…/marszalek-senatu-chwali-kaczyn…/fy395m1
3.http://www.money.pl/…/rodzina-500-program-rodzina-500-zasil…
4.http://www.tokfm.pl/…/7,103454,20924768,ministerstwo-bedzie…
5. http://www.newsweek.pl/…/reforma-edukacji-wg-pis-wotum-nieu…
6.http://wyborcza.biz/…/1,147743,20929794,morawiecki-podatek-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.