4.08.2016

4.08.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Sejm na urlopie, rząd ma wolne do końca tygodnia, ale jak widać newsy wciąż nas kręcą swoim prawem i sprawiedliwością. Zapraszam.
1. Mam smaka na haka – z tym hasłem PiS przejmował kolejne ministerstwa, instytucje, wszystko, co się dało. Przejmował i zaczynał tzw. narodowe rycie, by znaleźć przekręty, wskazać winnych i osadzić ich na długie lata w więzieniach. Najpierw do akcji wkroczył Duda i spółka. Wykryli jakieś straszne rzeczy, których dopuściła się ekipa prezydenta Komorowskiego. Sprawa ponoć od 8 miesięcy zalega w sądzie i lada chwila, lada moment zabawa w sadzanie winnych się zacznie. Wprawdzie NIK nie potwierdził oskarżeń pisowskiej obsługi prezydenckiej, ale czy to ważne? Jak Sadurska mówi, że machloje były to były, bo jej śledztwo opiera się na konkretnych materiałach. A przepraszam, a na czym NIP oparł swoją kontrolę?
2. Czy to żmija czy przyjaciel? Takie pytanie zadaje sobie zapewne prezes, patrząc podejrzliwie na Piotra Pszczółkowskiego, sędziego TK wybranego przez PiS. Stanął on w jednym szeregu z innymi sędziami TK, którzy chcą jak najszybciej zająć się poprawką do poprawionej poprawki o TK. Czas pokaże, czy sędzia jest po stronie sprawiedliwości i niezawisłości czy po stronie PiSu. Już niebawem prezes się o tym przekona, bo rozprawa w TK planowana jest na 11 sierpnia. Będzie bolało?
3. 500 plus zawróciło ludziom w głowach na maksa. Jak niesie wieść gminna, pracownicy proszą swoich szefów o niższe pensje. Wola zarabiać mniej lub dostawać kasę w kopercie pod stołem niż stracić prawo do darowizny. Trzeba przyznać, uczciwość to zdecydowanie ta cecha, której Polacy w nadmiarze nie mają. A Szydło tak się cieszy, że pomaga polskim rodzino, że tylko dobro dzieciaczków jej w głowie. Nie do końca świadomie stałą się wspólniczką kantowania państwa, a chyba nie o to jej chodziło?
4. Macierewicza zasuwa jak truteń, któremu wydaje się, że jest mrówką robotnicą. Wreszcie spełni swój sen o Obronie Terytorialnej. Jednym z zadań tej formacji paramilitarnej ma być zapobieganie działaniom antypaństwowym. Każdy, kto się zgłosi do szefuńcia MON i wyrazi chęć obrony PiSu przed wrogiem wewnętrznym dostanie w nagrodę spory bonusik w postaci utrzymania zatrudnienia na czas „oddelegowania” w szeregi OT. To co, kto się już zapisuje?
5. SKOKI jakoś od dawna już nie skaczą tak, jakby PiS chciało. Co rusz kolejna kasa pada na ryjek. Tym razem przyszedł czas na SKOK Jaworzno. Który to już w przeciągu roku? PiS milczy jak zaczarowany, bo drodzy Polacy, nic się nie stało. Jasne, że nic. To tylko jakaś tam kasa. Za nawalankę jedni znaleźli się w senacie, a inni czyli naród będą płacić ze swojej kieszeni. Rzeczywiście ta sprawiedliwość w wykonaniu PiS jest nie do ogarnięcia.
*
Ponoć upały afrykańskie się do nas zbliżają. Dla PiSu to mało istotna wiadomość, bo od dawna każdy z członków tej partii sprawia wrażenie, jakby był pod wpływem….udaru słonecznego. To co? Do poczytania jutro.
Źródło informacji
1. http://dabrowska.blog.polityka.pl/…/nik-swoje-a-szefowa-k…/…
2. http://www.newsweek.pl/…/nowa-ustawa-o-tk-wyrok-tk-ws-nowej…
3. http://wyborcza.biz/…/1,150689,19715825,500-zl-na-dziecko-s…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20497494,pojdziesz-p…
5. http://www.money.pl/…/kolejny-skok-z-zarzadem-komisarycznym…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.