4.04.2017

4.04.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

PiSowszczyzna ledwo dycha, ale wciąż próbuje grać pierwsze skrzypce. Wciąż próbuje nam wmówić, ze poseł K. i spółka to jedyny sens dobrej i bezpiecznej Polski. A ja coraz bardziej widzę, jak są żałośni, jak się miotają i czekam na wielki finał. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Guy Verhofstadt, przewodniczący frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w Parlamencie Europejskim, nie odpuszcza. Jest coraz bardziej zaniepokojony sytuacją w Polsce i nawołuje do przyjęcia przez UE zdecydowanego stanowiska. Czy uda mu się przekonać państwa członkowskie do nałożenia na Polskę sankcji. Po głowie chodzi mu, by nas ugotować finansowo, bo jako państwo już praktycznie bezprawia, nie powinniśmy być traktowani na równi z tym, dla których prawo jest najwyższą wartością. Druga propozycja to odebranie nam prawa głosu w RE. Robi się coraz bardziej mrocznie, coraz bardziej gorąco.
2. Niejaki Łukasz Dudkowski, który z gminnego Domu Kultury wskoczył na stołek prezesa spółki Jelcz, zapowiedział, ze będzie zatrudniać tylko Polaków. Zapewne nie czuje się biedaczek zbyt pewnie, stąd chęć podlizania się na maksa PiSowi. Jak chce być taki do przodu, to może niech bada każdego kandydata do 5 pokolenia wstecz, bo to daje pełną gwarancję, że na bank Polak mu się do pracy trafi. A tak na marginesie, może sprzedać ten pomysł państwom, gdzie nasi rodacy mieszkają i pracują? Ciekawe, jaka byłaby reakcja nieRządu.
3. Morawiecki coraz bardziej mnie denerwuje. Nawet kłamać dobrze nie potrafi. Pojechał sobie do USA i w prestiżowym American Enterprise Institute opowiadał te swoje „rewelacje”, jakoby polski system sądowniczy jest niesprawny i nieefektywny. Powołał się na raport Doing Business, gdzie ponoć zajmujemy jedno z ostatnich miejsc, jeśli chodzi o sądownictwo. Ktoś dociekliwy wszedł w internet, zapoznał się z raportem i okazało się, że siedzimy sobie wygodnie na 24 pozycji (na 190 miejsc). PiSowcom już się zupełnie w głowach pomieszało. To, że udało im się nabrać ……. (właściwe pojęcie dopisz sam) w Polsce, nie oznacza, że świat to ten sam podpoziom. Panie Morawiecki, my to już panu podziękujemy….
4. Samorządowcy powoli przygotowują się do walki z pomysłem PiSu o dwukadencyjności. Wiadomo, Polak potrafi, więc i nowelizacja ustawy, która się marzy posłowi K. może okazać się jednym wielkim niewypałem. Już wiadomo, jak można ją obejść boczkiem i zagrać PiSiątkom na nosie. Sprawa prosta, np. rezygnacja z urzędu krótko przed nowymi wyborami, co oznacza niepełną kadencję, więc się nie liczy. Można też metodą na Putina i Miedwiediewa, czyli zamiana miejsc. Niezły pomysł, to zatrudnienie na doradcę nowego burmistrza czy wójta. Pomysłów przybywa, a PiS dostanie niezłej furii, jak się na swej genialności przejedzie.
5. Słucham zawsze z zainteresowaniem Macierewicza, gdy wpada on ze swoim zespołem na kolejne „sensacyjne” informacje o zamachu smoleńskim. Teraz jest kolejna teoria, najprawdziwsza i najsłuszniejsza, a jednak ja widzę to nieco inaczej. Zebrałam wszystko do kupy i wyszło mi, że to faktycznie był zamach. Putin z Tuskiem podrzucili pilotom parówki naszpikowane trawką. Kiedy zajadali się nimi z apetytem, to od przeładowania marychą parówki aż trzaskały, raniąc siedzących zbyt blisko. Kiedy sobie tak tupolew leciał, naćpanym biedakom przed oczami pojawiła się gęsta mgła, stracili koordynację słuchowo ruchową i jedyną ich szansą stali się kontrolerzy ze Smoleńska. I wtedy ci wredni skierowali nasz samolot nad parów, gdzie ukrywali się strzelcy wyborowi. To oni właśnie śrutem na kaczki ostrzelali samolot, który rozpadł się na kawałki. Politycy PO teraz wkroczyli do akcji. Biegiem wsadzili w siemię piękną, rosłą brzozę, rodem z Polski i wbili w nią fragmenty tupolewa, a Macierewiczowi wstrzyknęli środek ogłupiający i wsadzili do pociągu, że niby facet uciekł ze strachu. I tak to właśnie było.
*
No, nadszedł czas, by spuścić kurtynę na dzisiejsze newsy. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/kraj/10049342/G. uy-Verhofstadt-nawoluje-do-karania-Polski-Chce-odebrania-prawa-glosu-oraz-obciecia-funduszy.html
2.http://wroclaw.wyborcza.pl/…/7,35771,21587276,prezes-jelcza…
3.http://next.gazeta.pl/…/7,151245,21589239,wicepremier-moraw…
4.http://serwisy.gazetaprawna.pl/…/1032457,dwukadencyjnosc-sa…
5. http://www.newsweek.pl/…/zarzuty-dla-kontrolerow-lotow-w-sp…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.