31.08.2017

31.08.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Smutny dzisiaj dzień. Świętujemy rocznicę Porozumień Sierpniowych, podzieleni, skłóceni. PiS z podróbką Solidarności bawią się we własnym gronie, a naród, który ma wciąż dobrą pamięć, jest za to szykanowany i wyrzucony poza… Na naszych oczach rodzą się nowi bohaterowie wydarzeń sprzed 37 lat i tylko wstyd, żenada, coraz większy wstręt do tych, którzy dzisiejszą Polskę na kłamstwie budują. Ech…zapraszam na prasówkę.
1. No i mam problem. ONR zamierza wpaść na teren byłego nazistowskiego więzienia na Radogoszczu, który dzisiaj jest jednym z oddziałów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Łysolki chcą w ten sposób uczcić pamięć polskich ofiar nazizmu. W odpowiedzi na to Obywatele RP planują w tym miejscu kontrmanifestację, więc zapowiada się dość gorąco. Dyrektor Muzeum dowiedział się o tym z mediów społecznościowych i nie kryje oburzenia. Nie zgadza się ani na pikietę narodowców, ani na demonstrowanie sprzeciwu przez Obywateli. I powiem jedno, jestem po jego stronie. Na samą myśl o manifestacji ONR i kontrmanifestacji Obywateli w tym właśnie miejscu, robi mi się niedobrze. Koszmar i tyle.
2. Nasz „ulubieniec” Jaki wywalił wczoraj z posiedzenia komisji reprywatyzacyjnej pełnomocników warszawskiego Ratusza. Uznał, ze zachowują się nieodpowiednio i męczą mieszkańców kamienicy, którą wczoraj komisja się zajęła, więc…won i po ptakach. Nie było mnie tam, nie słyszałam i nie widziałam, więc trudno mi zająć stanowisko. Czy rzeczywiście pełnomocnicy byli agresywni, czy też Jaki musiał kolejny raz pokazać, kto tu rządzi? Licho wie…
3. Szydło i jej nieRząd idą na całość. Radośnie ogłosili, że w ramach programu Mieszkanie Plus, najbiedniejsi nie tylko załapią się na własne lokum, ale też i na domek jednorodzinny. Nie zdziwię się, jak te domki zagospodaruje w pierwszej kolejności biedota z PiS. Szczególnie, gdy wybuduje się je w atrakcyjnych miejscach. Zaczynam żałować, że nie mam 5 dzieci i nie mieszczę się w kryteriach biedy. No mam po prostu pecha i tylko będę dokładała do tego interesu.
4. Dzisiaj w Lubinie Szydło dorwała się do głosu i poleciała, jak to ona. Usłyszeliśmy o dumnym polskim narodzie, o naszej wolności, o obecnej Polsce, która była i jest przykładem dla innych państw. Jakby ktoś miał wątpliwości to przypominam, że według tej pani jesteśmy państwem demokratycznym, wolnym i suwerennym. Ależ puściła bajer w Polskę. Ciekawe, że język kołkiem jej nie stanął, gdy tak sobie plotła trzy po trzy.
*
Powoli ten dzień mija. Dzień, który mógł być najpiękniejszym wspomnieniem, hołdem dla ludzi tej prawdziwej Solidarności, a jest jaki jest. No nic, nie ma co narzekać. Sporo przed nami do zrobienia. Do jutra.

Źródło informacji
1. http://lodz.wyborcza.pl/…/7,35136,22303191,onr-chce-manifes…
2. http://www.newsweek.pl/…/komisja-weryfikacyjna-jaki-wyklucz…
3. http://www.fakt.pl/…/program-mieszkanie-rzad-bedzie…/9yxlv0t
4. https://www.wprost.pl/…/Szydlo-Bylismy-i-jestesmy-przyklade…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.