31.03.2017

31.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wiosna, wiosna wszędzie, zwariowało oszalało moje serce. Ach, gdybyż ta wiosna była mniej pisowska to byłoby rzeczywiście cudnie. A tak, cóż. Wsadzam nos w newsy, mina mi rzednie, coraz bardziej szlag mnie trafia. Jednak w kupie raźniej, więc powkurzajmy się razem. Zapraszam 🙂
1. Kolejny przykład kłamstwa Zalewskiej. Nauczyciele jednego z warszawskich gimnazjów już wiedzą, że pracy od września mieć nie będą. Ich szansą było przekształcenie się w podstawówkę, na co nie dostali zgody. Potem padł pomysł, że liceum, co zostało zaakceptowane i można było odetchnąć z ulgą. Jednak radość była przedwczesna, bo koncepcja się zmieniła i wizja liceum również upadła. Wydaje się, że nawet wszyscy nauczyciele gimnazjum mogą stracić pracę. To tylko jedna szkoła, a w Polsce jest ich bardzo wiele. Czyli, będą zwolnienia czy też nie? W jaki sposób Zalewska chce nas przekonać, że nie kłamie?
2. To już cztery sondażownie pokazały, że poparcie PiSu spada. Gdybyż tylko jedna to można by to różnie interpretować, ale aż cztery? Czyli jest coś na rzeczy. Nagle PiSiątka jednym głosem podkreślają, że to tylko sondaże, że nie ma się co nimi przejmować, bo jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. No cóż, wszyscy wiemy, że są oni mistrzami w zaklinaniu rzeczywistości i tak jest i w tym przypadku. Będą już leżeć na glebie, pokonani, a wciąż będą trąbić o sukcesie i własnej wspaniałości.
3. Duda po sezonie narciarskim wyraźnie nie może się odnaleźć. Było tak wspaniale, wiatr we włosach, to szusowanie po stokach, a teraz co? Nuda, po prostu nuda. Trzeba więc znaleźć sobie jakieś zajęcie. Może pokazać pozorowaną niezależność i coś tam skierować do pisowskiego TK, wiedząc, ze to pic na wodę? Duda myślał, myślał i wymyślił. Teraz zapewne dotarło do niego, że jest m. in. zwierzchnikiem Polskich Sił Zbrojnych i postanowił nieco uaktywnić się na tym polu. Chciałoby mu się nieco poprostować Macierewicza, ale to chyba iluzja. Plotka głosi, że relacje obu panów nie należą do najlepszych, ale trudno wysondować. Nawet Krzysztof Szczerski nabrał wody w usta i nic konkretnego nie mówi, a ja zastanawiam się, czy dziennikarze nie mają się już czym zajmować, karmiąc nas taką papką. Co mnie to właściwie obchodzi, czy panowie się kochają czy nie. Mam ważniejsze sprawy na głowie.
4. Niebawem 7 rocznica wydarzenia smoleńskiego. Trwają gorączkowe przygotowania. Ma być mega uroczyście, mega doniośle, mega głośno. Mają paść konkretne informacje o udowodnionym zamachu. Będzie się więc działo, ojjj będzie. Podkomisja Macierewicza dwoi się i troi i wreszcie zostaniemy oświeceni prawdą jedyną. Szkoda tylko, że najnowsza rewelacja bazuje na tym, co znane od dawna, choć nieco modyfikuje dane, tym razem zrzucając całą winę na stronę rosyjską. Ciekawe, czego dowiemy się na 10 rocznicy.
5. Szydło w polskim radio wciąż prezentuje postawę pełną wiary w siebie, zadowolenia z własnej pracy i umiłowania pisowskiej rzeczywistości. Gdybyście mieli jakieś wątpliwości to wyjaśniam. Polska dyplomacja jest bez zarzutu i na najwyższym poziomie. NieRząd jest pełen pokory i konsekwentnie wdraża w życie obietnice wyborcze. Obecną władzę cechuje konsekwencja i wielkie oddanie…pytanie tylko komu? Z ministrów Szydło jest zadowolona, bo są świetni, tylko niektórzy muszą się troszkę poprawić. Idiotyczna była ta rozmowa. Takie tam, zwykłe i pisowskie ble ble ble.
6. na co wydaje kasę ulubieniec PiS czyli Ministerstwo Cyfryzacji? Setki kilogramów kawy czy trenerzy przygotowujący pracowników do półmaratonu to pryszcz. O wiele więcej wydano na np. zatrudnienie firmy, która miała znaleźć właściwego człowieka na stanowisko konsultanta i project managera (to koszt 67,5 tys. zł), warsztaty dla szefostwa ministerstwa (9,5 tys. zł), nocleg w hotelu dla uczestników warsztatów szkolących kadrę kierowniczą (18,1 tys. zł) Takich kwiatków sporo, a wszystko w imię sprawiedliwego i praworządnego państwa. Tak to już bywa, ktoś szaleje my bulimy i jeszcze powinniśmy się cieszyć, bo to taka dobra zmiana władzy.
*
Po 16 miesiącach wiem jedno. PiSlandia wcale mi się nie śni. Ona ostro działa, mocno się zapiera i jest ostro antypolska. I wiem jeszcze coś, nie po drodze mi z diabłami, którzy ubrali anielskie szaty i udają, że dobro Polski leży im na sercu, gdy w rzeczywistości myślą tylko o sobie. Nic nie zrobimy, dopóki będziemy wierzyć przebierańcom 🙁 Do poniedziałku.
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/dramatyczna-sytuacja-gimnazjum-nr-…
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21571679,to-nie-blad…
3. http://wiadomosci.wp.pl/jakie-sa-relacje-andrzeja-dudy-z-an…
4. http://koduj24.pl/agata-kaczynska-katastrofa-smolenska-to-…/
5. https://www.wprost.pl/…/Premier-Szydlo-chwali-swoich-minist…
6. http://wyborcza.pl/7,155287,21564036,trenerzy-do-maratonu-w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.