30.09.2016

30.09.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Ależ mi zawirowało tymi newsami. Dosłownie aż oczopląsu dostałam. Zapraszam na kolejny odcinek z serii „Na wschód od Edenu Przeminęło z wiatrem i pozostali nam tylko Odrażający, brudni, źli” .
1. PiS próbuje podstępem namieszać w młodych umysłach. Pod pretekstem warsztatów dziennikarskich dla licealistów w Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie zorganizowano dzieciakom spotkanie z księżmi, telewizją TRWAM i fragmentami filmu Smoleńsk. Niewiele miało to wspólnego z programem zajęć, którego podstawą miało być pokazanie, jak się tworzy obiektywne materiały dla mediów. Indoktrynacja ruszyła z kopyta.
2. Wszystko zależy od zimy. Jeśli będzie łagodna, delikatna to budownictwo dla programu Mieszkanie Plus ruszy z kopyta i już pod koniec 2017 roku pierwsze rodziny będą mogły się wprowadzać. Wspaniała wiadomość, prawda? Jestem ciekawa, jaki będzie standard tych mieszkań i gdzie będą one usytuowane, ale to chyba mało ważne. Teraz powinna zacząć się ogólnopolska akcja w kościołach czyli msze i pielgrzymki w intencji dobrej zimy dla kolejnej dobrej zmiany.
3. Podatek handlowy miał być jednym z podstawowych źródeł finansowania Programu 500 Plus. Miał, bo okazało się, ze w założeniach jest sprzeczny z prawem unijnym. Rząd ma więc nowy pomysł, jak dyrektywy UE ominąć, więc nieco zmodyfikuje i odda ten podatek samorządom. Coś mi w kościach mówi, że to nie jest żaden akt dobroczynny, tylko musi tu być jakieś drugie dno. Co rząd będzie chciał od samorządów w zamian? Na bank coś, bo przecież kasa na dzieciaczki musi być.
4. Były już kapłan, ale wciąż bożyszcze chłopców narodowców w „Warto rozmawiać”, programie niezwykle niezależnego, pełnego obiektywizmu, Jana Pospieszalskiego. Ależ ten Międlar poleciał. Dostało się kościołowi, który jest wylęgarnią homoseksualizmu, Żydom oczywiście również. Oberwał nawet prymas Wojciech Polak, który niszczy jedność kościoła. No i ta deklaracja, ze facet chce budować kościół od dołu, od podstaw. Ale numer. Już widzę ten kościół, oparty na ideologii łysolków. Sama miłość, radość, sielanka.
5. W ramach walki z własnym nepotyzmem,PiS zaczyna ostro sprzątać, tylko chyba nie tam, gdzie trzeba. Kolejne informacje o lokowaniu swoich na ciepłych, dochodowych posadkach płyną do nas wartką rzeką. Ot, siostra pani Witek, która ma pełne usta sloganów i prawd niezbywalnych. Była sobie salową w domu dziecka, a teraz bryluje jako inspektor w powiatowym biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Spełnia oczywiście wszystkie warunki, bo jest absolwentką Technikum Rolniczego w Chojnowie. Jak widać, kolejny „ekspert” w temacie i pełny profesjonalizm.
6. Profesor Pakowski, działający w Stowarzyszeniu Nigdy Więcej ostrzega. Od połowy ubiegłego roku zatrważająco wzrosły działania o charakterze rasistowskim, ksenofobicznym, antysemickim. Powoli acz coraz skuteczniej nasze ulice przejmuje nienawiść, agresja i złość. I co z tego? Prokuratorzy głaskają sprawców po główkach, rząd uznaje to za mało szkodliwe ekscesy, a kościół milczy lub przyklaskuje. Dokąd zmierzamy?
7. A teraz coś, o czym media nie mówią, ale sytuacja nakazuje mi wrzasnąć ostro w stronę Pałacu Prezydenckiego. Uwaga, krzyczę – Pani Agato, może czas ruszyć swoje cztery litery i zająć stanowisko w sprawie projektu całkowicie zakazującego aborcję!!!!!!!!!!! Błagam o cokolwiek, nawet jeśli pani ten pomysł popiera. Niech wreszcie pokaże pani „jaja” i coś z siebie wyduka!!!!!!! Prezydent marionetką, z tym sobie już radzę, ale że z pani taka mimoza, w to trudno mi uwierzyć. Kobieto, czekamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*
No to ulżyłam sobie, emocje się przejadły newsami, powiedziałam, co przeczytałam i z uśmiechem wracam do życia. Czytamy się w poniedziałek.
Źródło informacji
1. http://www.fakt.pl/…/ciechanow-warsztaty-dziennikar…/n6ttpex
2. https://www.wprost.pl/…/Mieszkania-Plus-do-zasiedlenia-juz-…
3. http://www.money.pl/…/podatek-handlowy-samorzady-sklep-abra…
4. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,20768238,ks-miedlar-…
5. http://wroclaw.wyborcza.pl/…/1,35771,20767481,awans-siostry…
6. http://www.newsweek.pl/…/rasizm-mamy-fale-nienawisci-bez-pr…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.