30.06.2017

30.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Hej szable w dłoń i bierzemy się za prasówkę. Zapraszam 🙂
1. Rzecz się stała niesłychana. Jak donosi Gazeta Polska Republika staje się wiodącą stacją telewizyjną w Polsce. Ta rzetelność, uczciwość, obiektywizm przekazu robią swoje. Ponoć niektóre programy pokonały Polsat News, Superstację, a nawet i Fakty. I co ja mogę o tym myśleć. Albo kolejne przekłamanie propagandowe albo głupota polskiego społeczeństwa postępuje w tempie zastraszającym.
2. Kolejne pomysły Radziwiłła. Szpitale ginekologiczno- położnicze, które miały farta, by znaleźć się na liście Ministerstwa Zdrowia, będą miały obowiązkowo jeszcze jedną fuchę. Muszą rozszerzyć zakres swojej działalności o tzw. pomoc doraźną w godzinach nocnych i w święta. Ale numer! Położnik odchodzi od porodu, bo w gabinecie czeka na niego facet z katarem, ginekolog zajmie się dzieckiem ze świnką, a neonatolog babcią ze ze zgagą. Mam nadzieję, że to jakiś żart lub niezrozumienie toku myślowego ministra.
3. „Włazidupstwo” obecnej Solidarności woła o pomstę do nieba, ale takiej reakcji na słowa Lecha Wałęsy o wzięciu udziału w kolejnej kontrmanifestacji, nikt by się chyba nie spodziewał. Związkowcy zapowiedzieli, że sami wyniosą Wałęsę z Krakowskiego Przedmieścia. I niech tak zrobią. Niech pójdzie w świat obrazek małości, która podnosi rękę na bohatera. Niech Polacy zobaczą, czym jest dzisiejsza Solidarność, jakiego dna sięgnęła. A tak swoją drogą, to tak sobie myślę, że jak już kogoś wynosić to lepiej posła K. On zdecydowanie mniejszy.
4. PiSiątka wstrzymują prace nad abonamentem RTV. Przestraszyli się reakcji swych wielbicieli, dla których te ponad 20 zł miesięcznie to sporo kasy? A może to wewnętrzny sondaż, który pokazuje, że koalicja PO/Nowoczesna zdobyłaby większość w Sejmie? Tutaj to myślę, że strach bezzasadny, bo wątpię, by PO była zainteresowana koalicją wyborczą z Nowoczesną, a jeśli tak, to na warunkach nie do przyjęcia przez drugą stronę. Przecież Schetyna jest tylko jeden i nie odda tego, co się jego partii należy czyli…władzy. No nic, ważne, że chwilowo my mamy spokój, a Kurski problem, który może go kosztować utratę fuchy, bo reżimówka ledwo dycha.
5. Kuriozalna sytuacja. Opozycję na wiec Trumpa zaprasza ambasada . W polskim państwie, na polskiej ziemi, Amerykanie decydują o udziale polskich polityków w imprezie. Ciekawe jest wyjaśnienie tej sprawy przez rzecznika prezydenta, który twierdzi, że im nic do tego, bo to Amerykanie są gospodarzami, a nie polska strona. Hm…to Oni więc rozdali PiSiątkom po kilkadziesiąt zaproszeń dla „swoich”? To Oni ściągają kluby Gazety Polskiej? To Oni będą stać i pilnować, by na spotkanie z Trumpem nie wdarli się koderzy czy Obywatele RP? Nie miałam pojęcia, że strona amerykańska jest bardziej pisowska niż nasz rodzimy PiS. Och, jakaż ja głupia…
*
„W PiS witają dzień słowami: Niech będzie pochwalny Lech Kaczyński, prezydent Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i Brat Jego Jarosław – zawsze Dziewica”, a ja Was pożegnam słowami „ Niech nam zawsze Alleluja, a PiS niech się buja”. Do poniedziałku 🙂 
Źródło informacji
1. http://gpcodziennie.pl/65614-telewizjarepublikapokonalapols…#
2. http://www.rp.pl/…/306309972-Pacjent-z-angina-pojdzie-po-po…
3. https://wiadomosci.wp.pl/szykuje-sie-awantura-na-miesieczni…
4. http://wyborcza.pl/7,155287,22030100,pis-nagle-zamraza-prac…
5. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,22031938,opozycja-mo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.