29.11.2017

29.11.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wiem jedno, dzień bez newsów o efektach szaleństwa polityków PiS, to dzień stracony. Mój masochizm jest w pełni usatysfakcjonowany. Zapraszam na prasówkę 
1. Profesor Paweł Machcewicz, twórca Muzeum II Wojny Światowej musi ponieść karę, że nie konsultował się z PiS-em, że zorganizował muzeum zgodnie ze swoim historycznym sumieniem. Stąd w jego domu pojawili się agenci CBA, którzy przechodzili obok i tak sobie wpadli. O co chodzi? O udowodnienie, że pan profesor działał na szkodą muzeum. Jak tylko znajdą na to jakieś dowody, to prokuratura Ziobry spreparuje piękne oskarżenie, policja Błaszczaka doprowadzi nieszczęśnika do sądu, a sąd Ziobry od razu wyda wyrok skazujący. I odechce się profesorowi być uczciwym i rzetelnym.
2. Ryszard Petru ośmielił się napisać na Twitterze kilka słów krytycznych o mości Błaszczaku, który powinien ponieść konsekwencje śmierci Igora Stachowiaka, bowiem jako szef policji odpowiada zbrodnię swoich policjantów. Wrażliwość pana ministra została nadgryziona ostro, więc złożył doniesienie do prokuratury o ściganie Petru za zniesławienie i znieważenie. A to się „delikatesek” znalazł.
3. Kolejny dowód na to, że obietnice Szydło idą swoją drogą, a życie swoją. Od 2018 roku czeka nas podwyżka opłat za wodę. Miało jej nie być, ale jednak będzie. Wiadomo, co za tym idzie. Nie dosyć, że sami zapłacimy więcej, to jeszcze wszędzie dokoła wszystko podrożeje. W końcu rolnicy, producenci żywności i napojów, górnictwo, energetyka i wszyscy, którzy zaopatrują rynek konsumencki obciążą nas, szaraczków, kosztami tej podwyżki. Zaciskajmy więc pasa, bo coraz trudniej będzie się żyło.
4. Ponoć poseł K. już wie, jak pozbyć się Macierewicza z MON, nie denerwując tym ojczulka Rydzyka i miłośników pana ministra. Macierewicz awansuje na marszałka Sejmu i to powinno zażegnać wszelkie konflikty. Macierewicz będzie usatysfakcjonowany? A wydawało się, że nic gorszego od Kuchcińskiego stać się już nie może.
5. Wiktor Wojciechowski to kolejny ekonomista, który z niepokojem patrzy w naszą przyszłość. Na emeryturę poszło więcej ludzi niż przewidywał nieRząd, co daje ok 1,5 mln pracujących mniej, a rozwala finanse publiczne. Wzrost dochodów obywatel świetnie, ale postępująca drożyzna tę podwyżkę wynagrodzeń zżera. Gospodarka polska jest przegrzana, sztucznie stymulowana co grozi dalszym wzrostem inflacji. Mimo zachwytów PiS-u, z rynku pracy zniknęło ok 80 tys kobiet, a to zasługa 500 Plus. Wychodzi na to, że nieRząd pławi się dzisiaj w sukcesie gospodarczym, ale przyjdzie moment, że już nawet kłamstwa nie przekonają Polaków, że jest wspaniale.
6. Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zasuwa ostro nad zmianą ustawy o Sądzie Najwyższym, a pani Romaszewska dostrzega, że niektóre poprawki są nie do przyjęcia i jest szansa, że Duda tego nie podpisze. Ale jazda  Ta wybiórczość prezydenta przejdzie do historii. Znowu będzie nas przekonywał, że działa w imieniu Polski, że w imieniu Polski już mu się podoba ustawa o KRS, że w imieniu Polski pochyla się z troską nad ustawą o SN, a my przecież świetnie wiemy, w czyim imieniu tak się tą ustawą przejmuje. Tylko swoim…
*
Szala la la zabawa trwa… PiS jako naczelny błazen Rzeczpospolitej dba o zapewnienie nam rozrywki, tylko szkoda, że na tak żenująco niskim poziomie. Idę na spacerek, do piątku 
Źródło informacji
1. https://trojmiasto.onet.pl/cba-w-domu-bylego-dyrekt…/h0vgbvl
2. https://www.wprost.pl/…/blaszczak-zlozyl-zawiadomienie-do-p…
3. http://www.fakt.pl/…/wzrosna-rachunki-za-wode-od-20…/tykdc7w
4. https://wiadomosci.wp.pl/antoni-macierewicz-zostanie-marsza…
5. http://next.gazeta.pl/…/7,156830,22707347,wiktor-wojciechow…
6. http://www.fakt.pl/…/doradczyni-prezydenta-ostro-o-…/4fe25bl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.