29.11.2016

29.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Na Polaka z popielnika poseł K wciąż mruga. Chodźmy, opowie nam bajeczkę, byle nie była ona za długa. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Jaka ta władza dobra. Jak kocha swoich obywateli. Nawet obniżyła im wiek emerytalny, bo obiecała. Wszyscy szczęśliwi, tylko mało kto zwraca uwagę na pewien haczyk. Wcześniej na emeryturę, owszem, ale coś za coś. Jeśli będziesz chciał sobie dorobić to nie ma sprawy, ale tylko tyle, na ile Ministerstwo Pracy tobie pozwoli. Przekroczysz limit, to ZUS odbierze ci część lub całą emeryturę. I o na to wielbiciele PiSu?
2. Ale jazda. Nie wiadomo już czy się śmiać, czy płakać. Senat poświęcił kawał nocy, by debatować nad ustawą o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku. Tak więc dyskutowali, gadali sobie, radzili, komentowali tylko jakoś nikomu nie wpadło do głowy, że debatują nad projektem, którego do godziny 17 nie widzieli na oczy. A gdzie czas na wczytanie się, dostrzeżenie błędów, zgłaszanie poprawek? Jeśli Senat ma w taki sposób pracować to szkoda naszej kasy. Jakiś dziwny abstrakcjonizm polityczny nam się zagnieździł w parlamencie, no ale nic – PiS rządzi, PiS radzi, PiS zawsze swoje przeprowadzi.
3. Szydło szaleje w Wielkiej Brytanii. Już ogłoszono, ze jej wizyta to sukces na miarę lądowania człowieka na Księżycu. Huraaaa, mamy wreszcie prawdziwego przyjaciela. A jednak nie o tym chciałam napisać. Bardziej mnie poruszyły, pełne ciepła i miłości, słowa zwrócone do Polonii na Wyspach. Roztaczając swój wdzięk i powab pisowska premier przekonuje naszych rodaków, by wrócili do Polski. Ojczyzna czeka na nich z otwartymi ramionami, najniższą krajową, kolejkami do lekarza, obroną terytorialną i kościołem, który chętnie przygarnie zbłąkane na obczyźnie owieczki, bo kasy nigdy nie za wiele. Przyjeżdżajcie kochani, bo gdzie wam będzie tak dobrze jak w Polsce?Czeka na was 500 plus, niebawem Mieszkanie Plus, co niektórzy będą mogli się załapać na 4 tys. zł. Raj po prostu, prawdziwy raj.
4. Powiedzcie,proszę, jak tu się nie rozczulać na widok Macierewicza, który tryska pomysłami jak wulkan podczas erupcji? Wpadł właśnie na nowy pomysł i za niebawem nasze wojsko, zwiększy swój stan liczebny o tych, którzy z racji choroby czy pewnego defektu raczej nie mieli co liczyć, by oddać się w całości swojej Ojczyźnie. Teraz więc, możesz mieć zeza, ostrą nadwagę, wybrane starannie choroby serca, a i tak mundur na Ciebie czeka. Czeka też na ciebie atrakcyjna praca w Służbie Wywiadu Wojskowego i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Facet jest genialny i tyle w temacie.
5. Kuchciński wybrał się na IV Forum Polsko – Szwedzkie i nawet raczył zabrać na nim głos. Polski autorytet w każdej prawie dziedzinie zwrócił uwagę Szwedom, że ciężka praca przed nami, bo UE potrzebuje odnowy. Całkowicie się z nim zgadzam. Nic tak dobrze europejskiej wspólnocie nie zrobi jak pisowska „odnowa”. Jest szansa, że Europa tego nie udźwignie, ale co tam martwić się na zapas.
*
Bezkrytycznie, bezrefleksyjnie i wręcz bezczelnie gna PiS jak rozpędzony taran do przodu, a ja coraz mocniej czuję, że ten ich przód to dla nas niezły koniec. Powoli przypomina mi to grę w rosyjską ruletkę. Pytanie tylko, kto przetrwa? Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.biz/…/1,147880,21045914,rzad-chce-zniecheci…
2. http://www.newsweek.pl/…/kwota-wolna-od-podatku-zmiany-w-pr…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21044149,szydlo-do-p…
4. https://www.wprost.pl/…/Otylosc-i-choroby-serca-nie-przeszk…
5. http://www.gazetaprawna.pl/…/997051,kuchcinski-ue-potrzebuj…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.