29.09.2016

29.09.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Kiedy tak sobie patrzę, jak PiSolubni mnożą się na potęgę w polityce i polskim życiu publicznym to staję się zwolenniczką prawnego nakazu aborcji, bo nadprodukcja pisowska wręcz przeraża. Popatrzmy, czym dzisiaj nas zaskakują. Zapraszam.
1. Świetna wiadomość dla miłośników prezesa i spółki. Ich ukochana premier Szydło z superministrem Morawieckim biorą się ostro za ustawę emerytalną. Tak kochani PiSolubni, wiek emerytalny będzie obniżony, zgodnie z obietnicą. Jest tylko takie małe „ale”. Kto zdecyduje się pójść na emeryturę, ten będzie miał szlaban na pracę do osiągnięcia 67 roku życia. To propozycja ZUSu, ale ponoć odebrana przez rządzących dość życzliwie. Nieźle po kieszeni dostaną też ci, lepiej zarabiający. ZUS proponuje, by płacili wyższe składki, oczywiście nie licząc na wyższe emerytury. Pisowska sprawiedliwość zatacza coraz szersze kręgi, a lud wciąż to kupuje.
2. Niby prezes, oburzony nepotyzmem, wezwał swoich wielbicieli, by poszli po rozum do głowy i zachowali umiar. Niby PiS się kaja, zwala wszystko na chwilowy zawrót głowy. Niby Szydło obiecuje rekonstrukcję, modyfikację, naprawę patologii, a jednak kółeczko kumoterstwa i kolesiostwa ma się świetnie. Gdzie nie spojrzymy tam pchają się drzwiami i oknami jakieś pociotki, przyjaciele, kuzyni, wierni oddani i jakoś im nie przeszkadza, że są ostro na widelcu. Z okazji korzysta również pani Binienda, żona wybitnego „eksperta” smoleńskiego. Trzeba ją przecież nagrodzić, że firmuje bzdury podkomisji i głosi swoją prawdę wszędzie, nawet tam, gdzie nikt nie chce jej słuchać. Nie dziwota więc, ze znaleziono jej wygodny stołeczek w senackiej Komisji do spraw Polonii, a za niebawem będzie też konsulem honorowym w USA. Politycy opozycji, patrzcie i uczcie się, bo tak powinno funkcjonować państwo prawa.
3. wiceminister sprawiedliwości (celowo małą literą) Michał Wójcik produkował się dzisiaj w Radio TK FM. Temat oczywiście jak najbardziej gorący, czyli umorzenie przez Prokuraturę Białostocką sprawy przeciwko Międlarowi. Ależ się facet wił. Prokuratura jest niezależna, więc ani on, ani nikt inny nie może na nią wpływać. A co tam, że Ziobro co rusz się wtrąca w pracę prokuratorów. A co tam, że ministerstwo milczy, gdy tylko jest mowa o chłopcach narodowcach i ich działaniach przepełnionych miłością. Wiceminister ukrywa się za brakiem wiedzy w tym temacie, więc dziennikarka ma przestać go męczyć i tyle. To była rzeczywiście świetna, merytoryczna rozmowa. Oby więcej takich pozwijanych węgorzy w polskiej polityce, to daleko dojdziemy. Ojjj, daleko.
4. Macierewicz gadający swoje bzdury w Polsce jest nie do strawienia. Kiedy jednak rzuca te swoje myśli na arenie międzynarodowej, to już totalna klęska. Wstyd jak cholera. Napisał list do uczestników forum Center for European Policy Analysis, w którym było wszystko. Putin wspierający dżihad i terroryzm, starcie dobrej cywilizacji z tą zacofaną, wsteczną, rosyjską na Ukrainie, no i oczywiście zbrodnia smoleńska. Aż człowieka kusi, by wskazać faceta palcem i oznajmić całemu, że tego gościa to my nie znamy, że to jakiś kosmita, reaktywowany zły duch prezesa. Odnoszę wrażenie, że Macierewicz dąży do wojny z Rosją. Marzy mu się zapewne III Wojna Światowa. Jeśli znajdzie się jeszcze kilku takich Macierewiczów to mamy jak w banku konflikt międzynarodowy. Czy ktoś jest w stanie zatrzymać tego szaleńca?
5. Kolejny pisowski geniusz udzielał dzisiaj wywiadu dla „Do Rzeczy”. Temat oczywiście, jak zwykle ostatnio, czyli nepotyzm. I tutaj Sasin zabłysnął jak gwiazdeczka betlejemska w pisowskim korycie. Uznał, że partia ma prawo zatrudniać rodzinę i znajomych w urzędach i spółkach Skarbu Państwa, bo wszelkie ograniczenia w tym zakresie to nic innego, jak naruszenie praw obywatelskich członków rodzin polityków i ich przyjaciół. Nie mogę powiedzieć głośno, co myślę, ale chyba świetnie wiecie, jakim słowem można pana Sasina określić, prawda?
*
Należy mi się chyba dodatek specjalny za codzienne śledzenie pań i panów, co to się z kosmosu urwali i udają, że są tacy cool. Do jutra.
Źródło informacji
1. http://wyborcza.biz/…/1,147880,20761547,rzad-szykuje-emeryt…
2. http://www.newsweek.pl/…/zona-eksperta-macierewicza-od-smol…
3. http://www.tokfm.pl/…/7,103454,20762490,prokuratura-traktuj…
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Antoni-Macierewicz-w…
5. http://www.fakt.pl/…/po…/jacek-sasin-broni-nepotyzmu/thy770z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.