29.07.2016

29.07.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Coś mam ostatnio pecha z prasówkami. Albo mi internet wyłączą albo awaria prądu. Jak widać, nie poddaję się przeciwnościom losu i czytam, analizuję piszę. Zapraszam.
1. Niech żyje nam nowo wybrany prezes IPN kolorowy Szarek. Jeszcze na dobre nie rozsiadł się na stołeczku, a już wywalił dr. Krzysztofa Persaka, współautora wyboru dokumentów o Jedwabnem. I słusznie. A co nam będzie jakiś niedouczony historyk wciskał kłamstwa o antysemityzmie Polaków. Zalewska powiedziała, że zbrodni w Jedwabnem dokonali „nie całkiem Polacy”, ktoś tam z pisowców bąknął,ze pogrom kielecki to dzieło Rosji. Jak już padły takie mądre słowa to nowy prezes musi za wszelką cenę udowodnić ich prawdziwość. W końcu musi się przecież odwdzięczyć kolegom za stanowisko i związaną z tym kasę, prawda?
2. Jedno trzeba przyznać prezesowi. Dba o swoich, jak nikt inny, a do tego ma świetnie wypracowane metody, by działać po cichutku, po kryjomu, by głupi naród nie skapnął się, co jest grane. W końcu nie o naród jako taki chodzi, ale o tę jego część, która jest przydatna wyborczo. I tak właśnie po cichutku wzrosną m. in. pensje pracowników CBA, pracowników mundurowych i cywilnych. Rydzyk załapał się już na 27,15 mln zł, 1600 stanowisk zostało już obsadzonych na podstawie preferencji politycznych, a nie obowiązujących konkursów. Za to przeciętna emerytura ma w przyszłym roku wzrosnąć aż o 11 zł, a na zieloną trawkę wyśle się nauczycieli, lekarzy i urzędników w ramach tzw oszczędności czyli zmniejszenia płac w budżetówce o 14 mld zł. To przewidywania na 2017 rok, a co będzie dalej? Aż strach pomyśleć
3. Wydawało się, że Macierewicz pokazał powstańcom warszawskim, kto tu rządzi, a jednak nie do końca. Wielu z nich nie może pogodzić się z tak obłudną, okrutną manipulacją i przymuszeniem do przyjęcia Apelu Pamięci. Pięciu powstańców napisało list do Dudy, w którym wyjaśniają, dlaczego w tym roku nie pojawią się na spotkaniu z prezydentem. List jest wstrząsający, pełen smutku i bólu. Jak mało człowieczeństwa musi być w człowieku, by tak poniżyć powstańców, by tak podporządkować rocznicę Powstania Warszawskiego swojej chorej wizji i prezesowi. Obrzydlistwo po prostu.
4. Kolejne kłamstwo rządu nam się ujawniło. Ciekawe, bo wciąż w eter puszczane są rewelacje, jak to dobrze stoimy finansowo. Tu nam rośnie, tam nam przybywa, Eldorado po prostu. A jednak dzisiaj Szałamacha przyznał, że możliwa jest korekta prognoz budżetowych, że trudno będzie utrzymać deficyt na wyznaczonym poziomie. Oczywiście od razu uspokaja i roztacza przed nami wizję przyszłych świetnych wpływów, co by nas wkurzenie jakieś nie wzięło za bardzo. Dacie mu wiarę, bo ja chyba nie.
5. Główna szczekaczka PiSu, Krystyna Pawłowicz, kolejny raz pokazała, że wypowiedziane słowa nie muszą znaczyć to, co znaczą, bo liczy się ich dowolna interpretacja. Wypowiedź papieża Franciszka o potrzebie pomocy uchodźcom wyjaśniła po swojemu i ogłosiła światu, że Ojciec święty jest z nami (czyli PiSem) i razem bronimy krzyża. Jaki tam apel w sprawie uchodźców? To tylko wredne gadanie wrogów Polski i Boga, bo papież do niczego takiego nie wzywał i kropka. Wiem, że są różne rodzaje inteligencji, ale pierwszy raz w życiu mam do czynienia z tak masową podinteligencją. I to taką, która rządzi państwem. A to się porobiło.
*
Powoli okres ochronny Polski zbliża się ku końcowi. Za nami szczyt NATO, papież Franciszek zbiera się do wyjazdu i za kilka dni wracamy do realiów. PiS nie będzie już musiało udawać dobrego ojczulka i zapewne niezłe niespodzianki rząd nam wyszykuje. Z lekką więc obawą, ale jednak, do wspólnego poczytania w poniedziałek.
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75398,20469280,prezes-szarek-wyrzuca-k…
2. http://www.newsweek.pl/…/pis-kto-straci-a-kto-zarobi-dzieki…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20470016,czesc-powst…
4. http://wyborcza.biz/…/1,147752,20471364,szalamacha-mozliwa-…
5. http://www.rp.pl/…/160729135-Krystyna-Pawlowicz-Ojciec-Swie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.