29.05.2017

29.05.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wieczny „absmak” posła K. i jego skrzywiona mina to pikuś przy tym, co czuję, gdy przeglądam kolejne newsy o miałkiej polityce pisowskiego nieRządu. To co, zaczynamy? Zapraszam.
1. Waszczykowski znowu w akcji. W wywiadzie dla Politico, skarży się na wredną KE, która przyczepiła się jak rzep psiego ogona i gada bzdury o wspaniałych rządach wspaniałej pisowskiej Polski. No i wreszcie KE ssię wkurzyła, a jej rzecznik ostro odniósł się do słów „miszcza” polskiej dyplomacji. Agencja Reutersa udostępniła, gdzie się dało i zdobywamy kolejny punkt na liście kłamców, bezmózgowców, którzy zupełnie nie rozumieją, na czym polega problem. Ale czy to to ważne, jak świat nas odbiera? Liczy się samozadowolenie i samozachwyt PiSiątek. I tak trzymać panowie i panie….byle do przodu…
2. Jurna ekipa PiS znowu w drodze. Tym razem nie do prawdy smoleńskiej i innych bajeczek, ale na Podkarpacie, gdzie zorganizowali sobie partyjne posiedzenie, by podebatować, jak tu utrzymać region w swoich rękach, co mu dać, czym zwiększyć miłość do posła K i reszty. W przerwie między mszą, pysznym jedzonkiem, relaksem na łonie natury, przelecieli ważne tematy i zadowoleni z siebie wrócili z powrotem do Warszawy. Teraz wystarczy trzymać kciuki, by lud podkarpacki dał się nabrać, św. Andrzej Bobola wsparł wstawiennictwem u Najwyższego, a dobry humor posła K. oscylował w górnych rejestrach, bo wiadomo – dobry duce to zadowolony duce.
3. Niesamowite. Na polecenie MON Zachodniopomorskie ma być przeryte pod kątem liczby obywateli polskich, którzy mają również inne obywatelstwo. Ja rozumiem, a nawet pochwalam pęd do wiedzy, ale chyba nie o to tutaj chodzi. Moja wybujała wyobraźnia zaszalała i już widzę, jak przebada się wszystkich Polaków, najchętniej sprawdzając ich do któregoś pokolenia wstecz, potem stworzy listy specjalnej troski, tym nieczystym narodowościowo założy się specjalne bransolety monitorujące ich każdy krok i wreszcie Polska będzie bezpieczna. Lud pisowski oszaleje z radości, świat padnie na kolana, a Macierewicz będzie mógł spokojnie wymyślać następne głupoty. Chwała mu na wysokościach…. Tylko jakich?
4. A to niespodzianka. W kwietniu najbardziej opiniotwórczą mendą, upssss…przepraszam, miało być opiniotwórczymi mediami, był „wSieci”, a na trzecim miejscu „Do Rzeczy”. Cud, że pozostawiono drugie miejsce dla Newsweeka, ale to pewnie po to, by zachować pozory wiarygodności tego badania. Gratuluję więc obu pismom prawicowym, że tak pięknie dokładają swoją cegiełkę do ogłupiania narodu, manipulowania nim i ciężkiej pracy nad polskim ludem, by ten rozrastał się w dumie i szczęściu ku chwale PiSu.
5. Miłość do Ojczulka Rydzyka kwitnie. Kasa mu się sypie drzwiami i oknami, jego uczelnia urasta do rangi najwybitniejszych, a teraz jeszcze kolejny prezenciorek dla duchowego przywódcy PiSiątek. Piękna działka, której wartość to ok 1 milion 850 tys. zł. właśnie wpadła w łapy wiecznie niezaspokojonego duchownego. Bierze więc z radością w sercu tę działkę w tzw. użytkowanie wieczyste, co będzie go kosztowało raptem 111 tysięcy 200 zł. Wojewoda nie zawahał się ani chwili i udzielił Ojczulkowi ponad 60 – procentową bonifikatę. A to wszystko zgodnie z przykazaniem, które nakazuje bogatszym dzielić się z tymi biedniejszymi. Jestem dumna z wojewody. Nic mnie tak nie wzrusza, jak prawdziwie „katolicka” dusza. Nic mnie tak nie cieszy, jak kasa, co do „biednych” leci.
*
Nie powiem, czuję się w pełni usatysfakcjonowana dzisiejszymi newsami. Jakże mocno pozwalają mi one zrozumieć, dlaczego jestem po przeciwnej stronie. Miłego dnia i do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75399,21880105,rzecznik-komisji-europe…
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/56,114871,21878655,parlamenta…
3. http://wiadomosci.wp.pl/nowy-pomysl-pis-zadaja-informacji-o…
4. https://dorzeczy.pl/…/Do-Rzeczy-wsrod-najbardziej-opiniotwo…
5. http://www.tvn24.pl/torun-ojciec-rydzyk-otrzymal-dzialke-za…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.