29.03.2017

29.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wiosna pełną parą. Już ją widać i czuć, choć o wiele więcej kwiatków kwitnie nam w polityce. Newsy wręcz szaleją i człowiek już nie wie, co warte uwagi. Wybrałąm więc, co wybrałam i reklamacji nie przyjmuję. Zapraszam 🙂
1. Jest sobie w Polsce taki człowiek, Piotr Rybak, antysemita i w ogóle przypadek licznych fobii. Zachciało mu się spalić kukłę Żyda podczas demonstracji łysolków we Wrocławiu, za co został ukarany 10 miesiącami bezwzględnego więzienia. I co dzieje się dalej? Ktoś tam z kręgu Ziobry nieźle namieszał, ponaciskał i poszła apelacja prokuratorska, by zamienić ten wyrok na prace społeczne. Pierwszy raz widzę prokuraturę w roli apelanta o niższy wyrok, ale cóż…. W takim państwie prawa żyjemy już od 16 miesięcy.
2. W ramach miłości do dzieci, życia poczętego i kobiet w ciąży, które za wszelką cenę mają rodzić, Ministerstwo Zdrowia obcina kasę na opiekę prenatalną, nawet do 60%. Ministerstwo uspokaja. To ponoć tylko przymiarki, to ponoć tylko wstępne przemyślenia, to ponoć takie sobie nic, bez znaczenia. Ciekawe, po co więc w ogóle takie próby? A może chodzi o to, że w ramach oszczędności, lepiej dać kobiecie 4 tysiące za dzieciątko, które niedługo pożyje niż 500 zł co miesiąc do pełnoletności dziecięcia? Ot taka kalkulacja kosztów i wybór mniejszego zła dla polskich finansów. No to czekamy nak olejne posunięcie Radziwiłła i spółki, bo jestem pewna, że nieźle nas zaskoczą.
3. Kolejny raz Szydło zaparła się w kwestii imigrantów. Nie przyjmiemy ich na zasadach unijnych, koniec i kropka. Zastanawia mnie jedno. Żółta kukiełka posła K. zapomniała, że i wśród nas, Polaków, jest wielu uchodźców, którzy wyemigrowali z Polski za lepszym życiem, stabilizacją zawodową i finansową. Wśród nich jest też bardzo wielu takich, którzy w nowym miejscu zasiedlenia, pracą się nie splamią, uczciwością również i nieźle dają popalić miejscowej policji. Czyli i jakaś część naszych imigrantów stanowi zagrożenie? Dodajmy do tego kłamstwa o liczbie przyjmowanych uchodźców ze Wschodu, bo i tutaj padają diametralnie różne i wiadomo jedno. Podwójne standardy w modzie.
4. Efekt 500 Plus, który nie taki, jak oczekiwał PiS. Już 1,6 mln kobiet zrezygnowało z pracy. Pisiątka twardo nie przyjmują tego do wiadomości i nie wiążą tej tendencji ze swoim sztandarowym projektem, ale specjaliści wiedzą swoje. Kobietom nie opłaca się pracować i żyją chwilą. Dzisiaj mają kasę od państwa i jest super. Jednak przyjdzie moment, gdy już nic od państwa nie dostaną i co wtedy? Ich atrakcyjność zawodowa z wiekiem maleje, nie wspominając o wypracowaniu sobie jakiejś tam emerytury. Za ileś lat będzie więc płacz i zgrzytanie zębami i kto im wtedy pomoże?
5. Nie ma dnia, by Waszczykowski nie brylował swoim profesjonalizmem, wiedzą i rozeznaniem politycznym. Tak się facet ślizga, ośmiesza i wpada w coraz większy kanał. Problem jednak polega na tym, że nawet gdyby poseł K. chciał, to nie ma go kim zastąpić. Może pomyślmy i podpowiedzmy posłowi K, bo sam, jak widać, nie jest w stanie znaleźć nikogo. Ja już myślę od dawna i …klapa.
6. A to się Saryusz – Wolski przejechał. Wysiadł z tramwaju PO zwanym, bo tak nakazywał mu „uczciwość polityczna” i ostał sobie w zajezdni PiSem zwanej jako element nieużyteczny. Będzie tam sobie zarastał kurzem, czekając, by poseł K. odwdzięczył mu się za poświęcenie kariery politycznej, a czas leci i niedługo facet stanie się niebytem. Ależ musi go boleć fakt, że Rafał Trzaskowski zastąpi go stanowisku wiceszefa Europejskiej Partii Ludowej. Pa pa panie Wolski…
*
No i dobiliśmy do końca. Zapewne jeszcze sporo newsów nam wyskoczy w ciągu dnia, ale jakoś to zniesiemy, prawda? Do jutra 🙂
Źródło informacji
1.http://wroclaw.wyborcza.pl/…/7,35751,21560940,jak-prokurato…
2. http://www.newsweek.pl/…/opieka-prenatalna-ciecia-na-porodo…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21560915,nie-zgodzim…
4. http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,500-zacheca-Polki-do…
5. http://koduj24.pl/dorn-pis-nie-ma-kim-zastapic-waszczykows…/
6. http://www.fakt.pl/…/rafal-trzaskowski-zastapi-jack…/envj3b9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.