28.07.2017

28.07.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Niesamowite. Środek sezonu ogórkowego, wydawało się, że to czas na totalną posuchę polityczną, a jednak…nie. Tyle się dzieje, że aż trudno wybrać tylko kilka newsów. No to popatrzmy, zapraszam 🙂
1. Szyszko chyba nigdy nie śpi. Szyszko chyba wciąż czuwa i kombinuje, co tu jeszcze wymyślić, bo nudno nie było. No i właśnie wymyślił. Uwaga miłośnicy myślistwa. Będzie można bez oporu strzelać do szakali. Dlaczego? Bo paskuda zje nam bażanty. Ciekawostką niech będzie to, że do tej pory mamy 7 potwierdzonych przypadków obecności szakali w Polsce, że te zwierzaczki żywią się gryzoniami, roślinami i zwierzyną padniętą. Czy więc rzeczywiście chodzi tutaj o szakale? Znawcy tematu są przekonani, że nie, że pod lupą Szyszki znalazły się wilki, których młode są bardzo podobne do szakali, więc myśliwi będą strzelać, niby przez pomyłkę. Dziwny facet z Szyszki. Jak mona chronić przyrodę, gdy tak się jej nie lubi?
2. Morawiecki i PiS puchną z dumy, bo mamy upragnioną, wymarzoną nadwyżkę budżetową. Ale jednak coś tu śmierdzi. Jak mówią ci, co się na temacie znają, nadwyżka jest efektem zmniejszenia o 10 mld zł zwrotu naliczonego podatku VAT. To taki dość sprytny manewr. Państwo ma od 25 do 180 dni na oddanie przedsiębiorcom części przychodu. Wystarczy, że w danym miesiącu zmniejszy się kwotę zwrotów, a już budżecik wygląda lepiej. Lepiej co nie znaczy zgodnie z prawdą, bo gdyby państwo trzymało się ubiegłorocznego tempa zwrotu, to byłby już niezły debecik. Wychodzi więc na to, ze sukces Morawieckiego to nic innego, jak sprytna manipulacja zwrotami nadwyżek podatku VAT. A lud daje się nabrać..
3. Jak wykończyć media niezależne? Łatwy sposób. Wystarczy dodatkowo opodatkować. Ministerstwo właśnie wymyśliło sobie tzw limit odliczania kosztów uzyskania przychodu dla niektórych usług, w tym np. reklama. W tej sytuacji media będą musiały zrezygnować z wydatków na reklamę, bo koszt stanie się zbyt duży i …cel osiągnięty? Wreszcie padną i spełni się marzenie posła K.? Oczywiście, kto się tym zajmuje? Morawiecki, cudowne dziecko PiSu. A ja nie mogę zrozumieć, jak człowiek, który jest świetnym fachowcem, mógł się tak sprzedać, może się tak zeszmacić? Wszystko dla władzy?
4. W Radio Maryja spotkał się poseł K., Błaszczak i Brudziński z Ojczulkiem Rydzykiem, tą prawdziwą ostoją prawdziwego katolicyzmu w Polsce. Ależ sobie kadzili panowie. Ileż złotych myśli padło. „Alleluja i do przodu, Panie Premierze” – to Ojczulek do posła K. „Ja nie chcę wchodzić w nie swoją rolę, ale to szatan chodzi po świecie” – to pełen skromności poseł K. „Obronimy Polskę, ojcze dyrektorze. Traktujemy to jak naszą misję. Jesteśmy ostatni, ale to nie oznacza, że nasza twierdza zostanie kiedykolwiek zdobyta” – i znowu poseł K. I tak sobie gaworzyli milutko, cieplutko, a mnie szlag trafiał, bo to jak bajka o złych skrzatach, które zapragnęły być bogami.
5. Już wiadomo, kto jest winny, że ustawy o KRS i SN w takiej nie innej formie zostały przyjęte przez Sejm. To przez te wrzaski pod Sejmem, jakieś pikiety, trąbki i świeczki. To przez to parlamentarzyści nie mogli się skupić, spokojnie podyskutować i dopracować szczegóły. Oni bardzo chcieli, byli bardzo otwarci na sugestie i propozycje opozycji parlamentarnej, ale nie dali rady, bo przecież w takich warunkach nie da się pracować. Słowo daję, myślałam, że jednak Karczewski ma coś więcej w głowie niż neurony i sploty nerwowe…pomyliłam się.
*
Z PiSem gorzej niż z kleszczami. Co trzeci kleszcz przenosi paskudną chorobę, a tutaj? Każdy członek PiSu sieje pisowszczyzną. I jak tu żyć Kochani, jak żyć? Fujjjj … Do poniedziałku.
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75400,22160617,czy-w-polsce-rozpocznie…
2. http://next.gazeta.pl/…/7,151245,22145552,oto-tajemnica-bud…
3. https://www.money.pl/…/podatek-cit-koszt-uzyskania-przychod…
4. http://www.newsweek.pl/…/jaroslaw-kaczynski-w-radiu-maryja-…
5. https://www.wprost.pl/…/Karczewski-Byl-czas-na-debate-o-ust…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.