28.07.2016

28.07.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Otumaniania Polaków ciąg dalszy. PiS żongluje pomysłami jak podwórkowy magik i całkiem sporo naszych rodaków trwa w wierze i zaufaniu. Nie wiem, gratulować czy współczuć? Zapraszam na prasóweczkę.
1. Jeszcze trochę, a Polacy zaczną padać jak muchy, bo życie w wiecznym poczuciu zagrożenia rokuje fatalnie. PiS karmi nas strachem dzień po dniu, noc po nocy, a teraz to już szczególnie. Teraz wreszcie ów strach przyjął konkretną postać. To starszawy mocno, łysy i gruby Irakijczyk, odkryty w Łodzi wraz ze śladową ilością materiałów wybuchowych. Troszkę odbiega od naszych wyobrażeń terrorysty, no, ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. To w końcu nasz pierwszy, całkiem polski zamachowiec i tyle. Jakaż radość dla rządu. Teraz naród uwierzy, że czasami władza wie, co mówi. Ależ się czuję bezpieczna, a Wy?
2. Ojj, jak PiS nie lubi Timmermansa. Facet wciąż się czepia, wciąż chce kontrolować praworządność w Polsce i judzi przeciwko dobrej władzy, co to dobrą zmianę nam funduje każdego dnia. PiS próbuje rozgrywać sprawy po swojemu, ale KE nie dała się nabrać. Rząd musi się zmierzyć z zaleceniami KE odnośnie TK, bo inaczej będzie kiepsko. Oczywiście fala oburzenia zalała naszych ministrów. Toż to objaw prześladowania. Jak myślicie, kto w tej zabawie jest kotem, a kto myszką?
3. Poseł Piętka wielokrotnie zasłynął z bardzo małego rozumku. Nikogo więc nie zaskoczyły jego wywody na temat profesora Bartoszewskiego. To,że profesor jest be, wiadomo, ale Pięta idzie dalej. Snuje jakieś dziwne teorie na temat wyjścia profesora z Auschwitz, podając na tacy gotowca iście w stylu PiS. Niby nie mówi o kolaboracji z Niemcami, ale wyraźnie wskazuje niedowiarkom tę drogę rozumowania. Tak to bywa, gdy kmiotek bierze się za historię, politykę i próbuje na własnej niewiedzy zbudować jedyną prawdę. Właściwie żal mi faceta. Chyba ic gorszego nie mogło go spotkać, jak przebywać z czymś takim jak on non stop. To na zwariowanie po prostu.
4. Pierwszy Inkwizytor Niesprawiedliwości w Polsce i prokurator do Zadań Niespecjalnych, niejaki Ziobro znowu w akcji. Tym razem postanowił całym sobą obronić pracownika drukarni, który odmówił wykonania usługi zleconej przez Fundacja LGBT Business Forum. Jak to możliwe, że sąd 1 instancji uznał sprawę za wykroczenie i nałożył na homofoba karę pieniężną? To się w główce Ziobry nie mieści. Stąd biegiem wystąpił z oświadczeniem, w którym potępił działanie na szkodę wolności przekonań, myśli i sumienia i zażądał uczciwego procesu, który będzie nadzorowała prokuratura. Witam w państwie, gdzie obywatelami są tylko wybrańcy PiSu, a całą reszta na odstrzał.
5. Szykuje nam się wielka reforma Służby Zdrowia. Wracamy do centralnego rozdzielania pieniędzy pomiędzy placówki medyczne, utrudnień w dostaniu się do lepszej kliniki itp. itd. Nawet nie chce mi się wymieniać tych rewelacji, bo wielu z nas pamięta, jak to było w czasach PRL. Minister Radziwiłł zachwycony swoim projektem, Szałamacha milczy, bo kasa to zapewne już mu się w ogóle nie zgadza, a ja wieszczę niezłą katastrofę.
*
Chyba mam ochotę porzucać sobie czymś do tarczy, a Wy? Do poczytania jutro .
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,87648,20457332,sklepy-na-tajemniczej-l…
2. http://www.newsweek.pl/…/trybunal-konstytucyjny-zalecenia-k…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20458338,posel-pis-o…
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,142874,title,Zbigniew-Ziobro-o-…
5. http://wyborcza.pl/1,75968,20462593,zdrowie-stanie-na-glowi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.