28.06.2016

28.06.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Oooo.
Ale wkoło jest wesoło
Ooo
Polak w pracy, prezes w zoo
Ooo
Puste pole za stodołą
PiS zaprawia – ale jazz
Puste, nie puste, a newsy sypią się jak karty z rękawa. Zapraszam.
1. Powiem Wam szczerze. Jest w PiSie coś, co mnie zadziwia. To ich bezkrytyczne podejście do samych siebie, samozachwyt posmarowany grubą warstwą buty i arogancji. Może mają oni codziennie ćwiczenia z couchem, który wbija im do głowy, jacy są genialni? Bo tak sami z siebie? Wątpliwe. Waszczykowski powoli staje się liderem. Właśnie wymyślił sobie, że cała władza UE do wymiany, bo beznadziejna, niedouczona, nie znająca się na rzeczy. W zamian proponuje by ster rządów objęły nowe elity polityczne. Świetnie wiemy, kogo ma na myśli, prawda? Boże, chroń Europę od pisowskich ekspertów.
2. Ależ podpadł rydzykowym katolikom ksiądz Grzegorz Kramer. Ten nieopierzony klecha śmiał skrytykować sens i prawdę wiary znacznej części Polaków. Bardzo dobitnie nazwał ich zakłamanie, pruderię, wskazując, jak daleko im do nauki prawdziwego kościoła. No i ma ksiądz przechlapane. Tego prawdziwi Polacy nigdy mu nie zapomną. A kysz paskudo, jedź sobie gdzieś na misję i nie zatruwaj polskiego katolicyzmy głupim gadaniem. Wybacz Księże, ale oni już ciebie nie lubią.
3. Geniuszy na polskiej scenie politycznej ostatnimi czasy bez liku. Rozmnażają się przez pączkowanie, czy co? Dołącza do tej grupy psycholog, seksuolog, socjolog, pedagog i biolog w jednym czyli Artur Zawisza. Homoseksualizm to choroba lub perwersyjny wybór moralny. Jaki temat by nie padł z ust dziennikarza, Zawisza miał na wszystko gotową odpowiedź. Ma chłopak łeb, by walić dyrdymałami na prawo i lewo. A może malutki tytulik doctora honoris causa gdzieś, w kraju Baju Baju, gdzie takich jak on fantastów, oderwanych od rzeczywistości bardzo się ceni.
4. Wielkie zmiany w edukacji, zapowiadane, jako wręcz rewolucyjne, to nic innego jak powrót do lat sprzed 1999 roku. Już w przyszłym roku szkolnym zreformowana reforma wchodzi do szkół i zapewne utknie w nich na dłuższy czas, dopóki nie okaże się, że to kolejny chybiony pomysł. Rozumiem, że państwo Elbanowscy mają prawo nie wiedzieć, ile wysiłku i czasu trzeba, by opracować nową podstawę programową, a potem napisać i dopasować do niej podręczniki oraz inne narzędzia edukacyjne. Oni są zajęci wzrostem populacji, a nie jakimiś tam głupotami. Jeśli jednak nie ma o tym pojęcia pani minister, to włos i się jeży z przerażenia. Fajnie jest tak sobie eksperymentować na młodym organizmie, szczególnie jeśli chce się mieć społeczeństwo głupie i niedouczone. Jedno musimy wiedzieć, nieważne, co PiS robi dobrze czy źle, ważne, że to ich pomysł, ich innowacja, a nasza czarna dziura.
5. Do głowy by mi nie wpadło, że jest taka osoba na świecie, która ponosi wino za całe jego zło. Katastrofa smoleńska to przez Tuska, brexit przez Tuska, kryzys światowy to też Tusk, Polska w runie także. Gdziekolwiek nie spojrzę to słyszę – Tusk to, Tusk tamto. Zaczynam mieć powoli obsesję. Jak tylko coś mi podpada w polityce, gospodarce, finansach, przemyśle czy edukacji to już wyrasta przede mną złowroga postać naszego byłego premiera, który, ubrany w czarną pelerynkę rodem z krainy Deszczowców, śmiga po polach i bezdroża, a za nim gna na króciutkich nóżkach nasz polski Sancho Pansa, macha drewnianą szabelką i grozi swoim kotem. Ktoś tutaj zwariował na maksa i to nie jestem ja.
6. Podczas kampanii parlamentarnej PiS obiecywał nam walkę z biurokracją. Kilka miesięcy trwało, zanim załapałam, o co chodzi. Wszystko się zgadza – walka z biurokracją owszem, ale tą wrogą, którą trzeba zastąpić własną, pełną przyjaźni, życzliwości, mądrości i uczciwości. Dotrzymali obietnicy? Dotrzymali, a że przy okazji Polska stałą się liderem unijnego rankingu pod względem ministrów i wiceministrów. Huraaaa, wreszcie jesteśmy w czymś najlepsi.
*
Oczekując na wybór prezesa na Wielce Nam Miłościwie Panującego Jarosława Kaczyńskiego I, władcę Świata, Kosmosu, Hadesu i tej kałuży, nieopodal mojego mieszkania macham Wam rączką na pożegnanie, życząc miłego dnia. Do jutra.
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75399,20315163,waszczykowski-wladze-un…
2.http://weekend.gazeta.pl/…/1,152121,20286820,jednym-zdaniem…
3. http://www.rp.pl/…/160629235-Zawisza-Homoseksualizm-Perwers…
4. http://wyborcza.pl/1,75398,20314421,eksperci-od-edukacji-o-…
5. http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/…/jest-nowa-wina-tus…/…
6.http://www.polityka.pl/…/1666320,1,biurokracja-ma-sie-dobrz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.