28.04.2017

28.04.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Po kolejnej partii newsów uprzejmie informuję, że wciąż jestem w pełni władz umysłowych, wiem, co piszę, wiem co myślę. No to zapraszam na prasówkę 🙂
1. Ot i ciekawostka, która przemknęła gdzieś boczkiem. NSA odrzucił skargę partii Razem na Szydło, która nie raczyła opublikować orzeczenia TK z marca 2016. To nic, że artykuł 190 Konstytucji mówi „Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej “Monitor Polski”. Konstytucja swoje, a życie swoje. Wyrok zapadł, odwołanie od wyroku zostało odrzucone, więc, jak to? Szydło może, ma prawo? Nie rozumiem wyjaśnienia NSA.
2. Pomysłodawca 500+, prof. Julian Auleytner, krytykuje realizację tego programu w pisowskiej wersji. Według niego program został wprowadzony zbyt szybko, bez dokładnej analizy, tak po prostu „bez pomyślunku”. Nie przygotowani pracownicy socjalni, rak reguł, które rzeczywiście pomogłyby dzieciom, a nie nieodpowiedzialnym rodzicom. Wkłada też między bajki te wszystkie teksty o wpływie programu na dzietność. NieRząd gada swoje, a my wiem, że tak się na każdym obszarze kłamstwem podpiera, iż jego wiarygodność jest zerowa. Jak to rzeczywiście wygląda, będzie można ocenić dopiero kiedyś tam, gdy będą już inne władze.
3. Jeszcze nie tak dawno bo w 2015 roku Polska należała do elity NATO. Teraz jednak, nasze nakłady na cele wojskowe spadły poniżej 2% PKB. Trump się wkurzył, my spadliśmy do ligi natowskich maruderów, a Morawiecki z uśmiechem obiecuje, że będzie lepiej, że nieRząd się zepnie i da więcej kasy. Chwilowo to tylko obiecanki, czas pokaże jak to będzie.
4. Rola NBP jest nie do przecenienia. To tutaj właśnie powstają raporty finansowe, prognozy, które mówią o naszej gospodarce, inflacji, sferze finansowej państwa. No tak, tylko co się dzieje, gdy na czele staje człowiek bardzo blisko związany z posłem K. i likwiduje Instytut Ekonomiczny, będący do tej pory zapleczem badawczym i dla zarządu NBP i dla RPP. Co się zadzieje, gdy odrzucana jest część materiałów analitycznych, przemontowywana czy też pomijana milczeniem? Rozmowa z dr hab. Joanną Tyrowicz, do kwietnia doradczynią ekonomiczną w Instytucie Ekonomicznym NBP, daje dużo do myślenia. Przeczytajcie, warto.
5. Cud się jakiś stał czy co? A może to objawienia fatimskie spłynęły na naszych biskupów? Patriotyzm bez przemocy i pogardy, historia wolna od wpływów politycznych, szacunek wobec każdego, nawet gdy ma inne poglądy. Tak ma wyglądać przesłanie Biskupów Polskich, zawarte w dokumencie „Chrześcijański patriotyzm”, który będzie zaprezentowany na Konferencji Episkopatu Polski. Jakoś trudno mi uwierzyć, by za tymi słowami poszły czyny. W końcu łysolki to najwierniejszy element Polskiej Instytucji Kościelnej. Ojczulek Rydzyk na tym podziale społecznym zgarnia niezłą kasę i trzyma swoich wiernych za mordki, o innych „patriotycznie nastawionych do Polaków wszystkich” już nawet nie wspomnę. I co to będzie? Co to będzie? Jak takie przesłanie pisowski naród odbierze?
6. No ten Duda, to się rzeczywiście Polsce udał. Jeździ sobie po Polsce, jakby zapomniał, że do kampanii wyborczej są jeszcze 2 lata. Bez mrugnięcia oczkiem składa swój podpis pod każdym papierkiem, jaki mu nieRząd podsunie. Czasami skoczy na narty, odwali korespondencję z MON, gdzieś tam pojedzie, by głównie poznać zabytki sztuki sakralnej i zaliczyć kolejne msze. No i czasem, chce zabłysnąć, a jak chce, to wyrastają nam takie kwiatki, jak Mediaplanet (dodatek finansowany przez Rzeczpospolitą). Przekaz poszedł wyraźny. Polacy to wspaniały naród, pracowity, sumienny. Drzemie w nas olbrzymi potencjał i w ogóle, Europa powinna nas szanować, bo jesteśmy państwem opartym na takich korzeniach chrześcijańskich jak żadne inne. Pogadał sobie człowiek, puścił kolejne slogany w świat i jest dobrze. Limit „złotoustości” na jakiś czas wyczerpany.
*
Przeglądam, wyszukuję, czytam, słucham i wiem jedno. Nie z nami takie numery pośle K. Im mocniej uderzasz, im bardziej szalejesz ze swoim nieRzadem, tym bardziej czuję, że załatwimy was konsekwencją, siłą działania, masowością i śmiechem. Czas ci upływa. Do środy 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Premier-nie-zlamala-prawa-nie-publi…
2. http://koduj24.pl/pomyslodawca-500-krytykuje-pis-za-progra…/
3. http://www.money.pl/…/wydaki-zbrojenia-swiat-polska-obronno…
4. http://wyborcza.pl/7,155287,21705157,niewygodne-publikacje-…
5. http://www.newsweek.pl/…/biskupi-ostro-o-nacjonalizmie-i-eg…
6. http://wiadomosci.wp.pl/widze-polske-jako-panstwo-bezpieczn…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.