27.10.2016

27.10.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wiem jedno. Im bardziej doskwiera mi pisowska władza, im więcej szaleństwa w działaniu prezesa i spółki, tym mocniej czuję złość. Tym bardziej jestem na NIE. Jeśli ci panowie i panie myślą, że naród się podłamie i podporządkuje, to nieźle się na tym przejadą. Tak więc, przeglądam sobie newsy i podśpiewuję „przyjdzie kiedyś odwetu czas, przyjdzie gdy wicher porwie nas. Wolności zabłyśnie nam jutrzenka….” Zapraszam 🙂
1. Są takie wredne bakterie, pneumokoki, odpowiedzialne za zapalenie płuc i sepsę. Do tej pory szczepiono przeciwko nim dzieci z grupy ryzyka czyli wcześniaki oraz przewlekle chore. Od 2017 roku miało się to zmienić. Państwo ogłosiło wszem i wobec, że szczepionki będą za darmo, bo przecież dziecko to polski, najważniejszy, skarb narodowy. Miało się zmienić, ale się nie zmieni. Morawiecki zaparł się i kasy nie da. Tłumaczy, że to przez reformy, przez darmowe leki dla seniorów ble ble ble. Jakby chciał, to by pieniądze znalazł, prawda?
2. Wydaje się, że pazerność rodzin smoleńskich jest jak studnia bez dna. Tyle kasy już dostali, ale wciąż im mało. Gosiewska, która wkręciła się do polityki w ramach schedy po mężu, walczy teraz o 5 mln zł. To nic, że baba odszkodowanie już dostała, że dzieci mają rentę po tatusiu i to na pewno nie najniższą. To i tak za mało, za mało, za mało. Jedno jest pewne, bycie wdową smoleńską w wersji PiS to niesamowita gratka. Kasa spływa nieprzerwana strużką i jest dobrze.
3. Dzisiaj mija termin odpowiedzi rządu na zastrzeżenia Komisji Europejskiej. Jak patrzę na „naszych” idoli, to są bardzo spokojni, jakby byli pewnie, że nikt im nie podskoczy, więc nie muszą KE aż zbyt poważnie traktować. Ojj, nieźle możemy się na takiej postawie przejechać. Spójrzmy na Rumunię. Też byli tacy pewni siebie, też uważali, że wolnoć Tomku w swoim domku i rozwalali swój TK. Jednak cenę za to zapłacili niezłą. Nas też to czeka, bo UE zawsze znajdzie sposób, by bocznymi drzwiami, ale jednak, ustawić niepokornego partnera.
4. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej nie zamierzają podporządkować się chorym wizjom Macierewicza. Zgodnie z sugestią Rzecznika Praw Obywatelskich zdecydowali się walczyć o spokój swoich bliskich w sądzie. Zgodnie z prawem ekshumacji można dokonać w sytuacji, gdy „zachodzi podejrzenie przestępnego spowodowania śmierci” (art. 210 kpk)”, a w tym przypadku takich podejrzeń lub przesłanek nie ma. Trzymam kciuki, by wyrok sądu był dla nich korzystny, choć obawiam się, że Ziobro jako prokurator generalny stanie na uszach, by przeforsować pragnienia PiSu.
5. „Ofiary” broni elektromagnetycznej, po uzyskaniu pełnego wsparcia ze strony Macierewicza, złożyli doniesienie o popełnieniu przestępstwa na ręce prokuratora generalnego. Są przekonani, że teraz wreszcie sprawiedliwości stanie się zadość i…no właśnie – i co? Jak mówi stara zasada, gdy nie wiadomo, o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. Rząd PiSu chętnie wynagrodzi wielomilionowymi odszkodowaniami ofiary rządów PO i PSL, a może przy okazji posadzi Donalda Tuska do więzienia za kolejne przestępstwo? I tym sposobem wszyscy będą szczęśliwi, a prezes najbardziej.
*
Gdzie nie spojrzę, tam wszystko się sypie, poza jednym. Poparciem dla PiSu i rządu Szydło. Kto jak kto, a jednak Polak potrafi. Potrafi sprzedać się za przysłowiowy grosz. Chyba mi wstyd, że Polak to nie brzmi dumnie. Do jutra 🙁
Źródło informacji
1. http://www.fakt.pl/…/mateusz-morawiecki-skapi-pieni…/qk0004q
2. http://www.fakt.pl/…/wdowa-po-przemyslawie-gosiewsk…/jhbcpdc
3. http://www.money.pl/…/spor-o-trybunal-komisja-europejska,22…
4. http://wyborcza.pl/7,75398,20898176,rpo-radzi-rodzinom-ofia…
5. http://www.newsweek.pl/…/ofiary-broni-elektromagnetycznej-p…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.