27.04.2017

27.04.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Dzisiaj krótko i zwięźle. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Pierwszy raz w pisowskiej karierze politycznej tak długo trwają prace nad jakąś ustawą. Do tej pory rach ciach i ani się człowiek obejrzał, gdy ustawa już wchodziła w życie. A teraz czekamy już 4 miesiące, by naniesiono poprawki do poprawionego gniota o ochronie środowiska. Drzewa padają jak muchy, a PiSiątka główkują, jakby tu poprawić, by wyjść na swoje. No i wymyślili kolejne straszydełko, które całkowicie położy na łopatki Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska. Oczywiście, wiadomo, chodzi o kasę, na której nieRząd chce położyć łapę. Straszydełko leży już na biurku Dudy, a zewsząd płyną prośby, by facet choć raz pokazał, że jest facetem i nie złożył swego podpisu pod nim. Ciekawe, co zrobi Duda?
2. Poseł K. potrzebował dużo czasu, by skomentować przyjazd Donalda Tuska do Warszawy. Zapewne najpierw musiał się podładować lekami uspokajającymi, potem zaliczył sesję terapeutyczną i wreszcie dał głos. Jak to on, próbował odwrócić kota ogonem. Bąkał coś o wstępie do kampanii prezydenckiej, o chęci uniknięcia kompromitacji związanej z przesłuchaniem. Potem odniósł się do wyników ostatnich sondaży i kolejny raz udowodnił, że jego kontakt z rzeczywistością jest kiepściutki. Traci też kontrolę nad swoim, bo ci nawet już nie udają patriotów, tylko żrą się o stołki jak jakaś dzicz. Pośle K. już do odwrotu głos trąbki wzywa…
3. Nasi rodacy błysnęli na występach w Berlinie. Poturbowali człowieka tylko dlatego, że jest gejem i teraz poszukuje ich policja. Coś im się w łebkach pomieszało. PiS ie rządzi w Niemczech, więc tam muszą się zachować przyzwoicie, bo nieRząd ich od kary nie uchroni. A może oni nawet nie zauważyli, ze są w innym państwie, bo zapatrzeni w posła K. i resztę uwierzyli, że Europa cała nasza, piękna i pisowska?
4. Przeżyliśmy straszenie chorych dzieci akcją antyaborcyjną, z bardzo wyrazistymi plakatami. Przeżyliśmy już konkurs dla szkół podstawowych na temat aborcji. Przeżyliśmy „ukrzyżowanie” ucznia podczas uroczystości wielkanocnych w kolejnej szkole podstawowej. A teraz kolejne cudeńko rozbłysło pełnym blaskiem w szkole, oczywiście również podstawowej, w Skawinie. Nauczycielowi odbiło i przygotował przedstawienie, w którym pokazany jest akt egzekucji żołnierzy wyklętych. Trzeba przyznać jedno, rozum jest coraz bardziej deficytowym towarem w pisowskiej Polsce.
5. Zalewska postanowiła wpaść do szkoły w Sieradzu, by uroczyście przeciąż wstęgę otwarcia nowej sali gimnastycznej. Ma kobieta wyraźnie problemy z kondycją, bo limuzyna rządowa stanęła na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, by szefowa MEN miała bliziutko i nie musiała się męczyć chodzeniem. Mało tego, parasolkę nad jej szacowną głową trzymał ochroniarz BORu, co wydaje się sporym nadużyciem. Ponoć ministrom ochrona nie przysługuje, ale co ja się czepiam. W Polsce obecnie prawo to PiS, więc mogą sobie robić, co chcą. A poza tym pewnie było pięknie i uroczyście.
*
Kilka głębokich wdechów, dobra książka pod ręką, mruczący kot na kolanach i jakoś się przetrwa kolejny dzień pisowskich absurdów. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21700768,ekologiczna-kielbasa-wy…
2. http://www.newsweek.pl/…/kaczynski-skomentowal-triumfalny-p…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114881,21701880,39-letni-ge…
4. http://natemat.pl/206911,atmosfera-w-tym-kraju-stala-sie-to…
5. http://wiadomosci.wp.pl/szefowa-men-odwiedza-szkole-integra…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.