27.03.2017

27.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Witam w wietrzny poniedziałek i…hajda na koń. Bierzemy się za newsy, bo PiS nie próżnuje i wciąż dostarcza nam „wiele radości” swoim postrzeganiem rzeczywistości. Zapraszam 🙂
1. Wybór Donalda Tuska wciąż spędza sen z oczu Waszczykowskiego. Widać, że ze zgryzoty spać o nocach nie może, jest jakiś taki wymięty i plecie większe bzdury niż normalnie. Teraz próbuje wmówić narodowi, że Tusk został wybrany niezgodnie z prawem. Ma na to dowody w postaci ekspertyz, które przedstawi Szydło. Oczywiście, ani słowa o wybitnych „ekspertach”, którzy takie ekspertyzy przedstawili. Oczywiście, znowu stek uogólnień, coś, gdzieś, jakoś. Pisowska norma po prostu. Ciekawe tylko, że jakoś nie znajduje poparcia z tymi teoriami wśród innych PiSiątek. Czyżby koledzy mieli już dosyć podpisywania się pod jego bajdurzeniem?
2. Europoseł PiS, Bolesław Piecha, ma dopiero szczodrą rączkę. Gdzie się da, obsadza swoją rodzinę, byle tylko zapewnić jej godziwy byt i dobry dochód. Syn posła, żona, matka, teściowa, asystent brata, przyszła synowa, druga narzeczona syna, mąż dyrektorki, brat, bratowa. Dla każdego coś miłego, dla każdego ciepła posadka, bo miłość europosła nie zna granic. Czy to nie nazywa się nepotyzm, który wielokrotnie była tak przez Piechę naznaczany?
3. Macierewicz znowu w akcji. Uznał nagle, że nasze wojsko wcale nie potrzebuje aż tylu śmigłowców, więc zmniejszył ich ilość do 12. Uznał też, że po kie licho nam jakiś drogi sprzęt, więc tak zaniżył cenę za każdą maszynę, że bardzo wątpliwe, aby ktokolwiek był w stanie wyprodukować śmigłowiec wysokiej klasy. A co, wolno mu, bo to on przecież rządzi i wie najlepiej, co polskiej armii potrzebne.
4. Zbliża się Wielki Piątek. A jak Wielki Piątek to i przemarsz z Krzyżem w roli głównej. W Chojnicach tym razem burmistrz miasta nie dostąpi zaszczytu niesienia Krzyża. Podpadł kościołowi, bo stanął za finansowaniem in vitro, a to już skandal i grzech wielki. Jest jednak szansa dla niepokornego burmistrza. Wystarczy, gdy ten „wejdzie na drogę nawrócenia” I co panie burmistrzu? Krzyż czeka…
5. Mieszkańcy Legionowa zadecydowali w referendum, czy chcą być w pisowskiej Warszawie. Referendum jest wiążące, bo udział w nim wzięło 46% mieszkańców i przeciwko pomysłowi PiSiątek zagłosowało 94,27%. Ależ to porażka dla PiSu. Oczywiście, nie potrafią przyjąć porażki z godnością, więc już głoszą, że ludzie w Legionowie nie wiedzieli, co czynią. Gosiewska, jedna z tych czarnych wdów smoleńskich, która wciąż próbuje wyciągnąć kasę za śmierć „poległego” męża, twierdzi wręcz, że takie referendum to marnotrawstwo publicznych pieniędzy i próbuje z ludzi zrobić idiotów, którzy nie wiedzą, o co chodzi, nie znają się, są zbyt tępi, by zrozumieć doniosłość i sens połączenia z Warszawą. Wstyd pani poseł, wielki wstyd.
6. Mijają kolejne miesiące „wybitnych” rządów pisowskiego nieRządu, ale jak widać, zapotrzebowanie na ciepłe posadki nie maleje. Gdzie człowiek nie spojrzy tam roszady kadrowe. Jedni wylatują, pisowcy wlatują. Teraz pod lupą PKP Cargo, a za chwilę…no właśnie, jaka spółka? Co ci biedacy zrobią, gdy źródełko już wyschnie, a kolejka wciąż długa, długachna. Będą się wymieniać? Zwalać wzajemnie? Jedno pewne, będzie ciekawie, jak zwykle.
*
I co? Mam nadzieję, że nie czujecie się rozczarowani? Jedno jest pewne, PiSiątka nie pozwolą nam się nudzić. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75399,21552614,witold-waszczykowski-pr…
2. http://www.newsweek.pl/…/nepotyzm-europosla-pis-boleslawa-p…
3. http://www.money.pl/…/smiglowce-dla-polskiej-armii,32,0,228…
4. http://www.fakt.pl/…/burmistrz-chojnic-nie-poniesie…/bjl9r1l
5. https://www.wprost.pl/…/Mieszkancy-Legionowa-przeciwko-pomy…
6. http://koduj24.pl/boje-w-pis-o-posady-w-panstwowych-spolka…/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.