26.10.2016

26.10.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Dzisiejsze newsy jakoś świetnie zgrały się z moim zapaleniem oskrzeli i wysoką gorączką. Niezła ta symbioza, zapraszam 🙂
1. Władza wpada w euforię. Podsumowując miniony rok, widzą same plusy, a ja tak sobie myślę,że skrajny optymizm też może być niebezpieczny. Oni mówią o zrealizowanych obietnicach wyborczych, a ja widzę rozwalony budżet, uciekających inwestorów, głodowe emerytury. Oni się chwalą osiągnięciami a mnie aż kuje w oczy zdemolowana oświata, atak na TK, reżimowe media. Oni się czują tacy ważni, a mnie jest wstyd za zniszczenie dobrej pozycji Polski w świecie, za stek kłamstw, którymi karmią nas od rana do wieczora, za demolkę zasad demokracji. Zastanawiam się, czy to tylko jakiś chorobliwy optymizm czy najzwyklejsza obsesja pisowskiej prawdy.
2. Duda, zapytany o to, jaką książkę ostatnio czytał, wskazał na Quo vadis. Tym razem nie skłamał, bo rzeczywiście urządzili sobie z żoną głośne czytanie patriotyczna, ale było to jakoś na początku września. Dwa miesiące nad jedna książką? Dziwne to, bo przecież ma on sporo czasu wolnego. To chyba nie jest dobry przykład do naśladowania. No chyba, ze pasjonują go dzieła typu 50 twarzy Greya, ale głupio mu się przyznać.
3. Sasin nie kryje oburzenia aferą reprywatyzacyjną w stolicy. Prawda go wyzwala i unosi wysoko, wysoko. I może ktoś by mu uwierzył, gdyby nie malutki prezent o Hanny Gronkiewicz Waltz. Dziewczyna wkurzyła się ostro i udostępniła narodowi pisma, jakie otrzymywała od Sasina, gdy był on marszałkiem Mazowsza. Facet myślał, ze to się nie wyda?
4. Niezła jatka miała miejsce w programie Minęła 20, oczywiście w telewizji reżimowej. Zaproszono profesora Stępnia, który zmuszony był wziąć na siebie zmasowany atak prowadzącego i Zaradkiewicza, też profesora, ale z tych, co to myślą inaczej. Nasz profesor nie uległ, choć było gorąco, a Rachoń czyli „obiektywny” dziennikarz TVP Info, pokazał dokładnie, ze dziennikarzem to on na bank nie jest. Jakbym miała go określić jednym zdaniem to „guma do żucia”. Obkleił się on szczelnie miłością do PiSu, bo ta miłość warta kasy, jaką zarabia. A jak on sobie poradzi, gdy już PiS odda władzę? Kto raz się tak skompromituje nie ma szans na rehabilitację.
5. No proszę, coraz bardziej brniemy w zaściankowość. Coraz mocniej pisowski świat pokazuje nam swoje niemoralne i nienormalnie oblicze. Wiecie, że lekarze, którzy wzięli udział w spotkaniu z Chazanem, dostaną za to punkty, tak przydatne w rozwoju zawodowym. Spotkanie odbyło się w Poznaniu. Chazan karmił uczestników takimi głupotami, że szczęka opadała. Można się było dowiedzieć, że problemy z zajściem w ciąże mają głównie osoby o poglądach lewicowych, antykoncepcja hormonalna, zbyt duża ilość partnerów seksualnych czy dbałość o figurę. Błagam, lekarze myślący zgodnie z nauką XXI wieku – czas zejść do podziemia i kształcić młodych, bo za chwilę pozostanie nam czarny kot na rozdrożach, jad zaskrońca czy egzorcyzmy.
6. Szydło pozostaje niezłomną i pełną wiary. Właśnie poinformowała, że nie ma takiej opcji, by reforma oświaty się opóźniła. Ma być od 2017 roku i będzie. Zapewne w kościołach rozpoczną się masowe msze w intencji, dzięki którym Duch Święty zstąpi na pisowską ziemię i stanie się cud. W try miga będzie nowa ustawa o oświacie, genialna nowa podstawa programowa, rewelacyjne podręczniki, tylko mnie się jakoś wydaje, że to nie będzie cud. To będzie pisowski gwóźdź do trumny, czyli całkowite pogrzebanie polskiej edukacji.
*
Roczek mija, a rozumu nie przybywa. A jeśli w tym przypadku mamy do czynienia z dziwną prawidłowością, która mówi, że im dłużej u władzy tym większa utrata kontaktu z rzeczywistością, tym większy ubytek resztek rozumu? Nie wiem, czy podejść do tego socjologicznie czy emocjonalnie. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1.https://www.wprost.pl/…/Kempa-To-byl-dobry-rok-mimo-krzykow…
2. http://www.fakt.pl/…/duda-wrocil-do-lektur-szkolnych/hyq116l
3. http://wawalove.pl/Sasin-ponaglal-ratusz-w-sprawach-zwiazan…
4. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,20891264,awantura-na…
5. http://poznan.wyborcza.pl/…/1,36037,20890458,po-sympozjum-o…
6. http://www.newsweek.pl/…/reforma-edukacji-szydlo-nie-ma-zad…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.