26.09.2017

26.09.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wczoraj wszystkie newsy poległy w konfrontacji z teatrzykiem jednego aktora czyli…pomysłami Dudy. Dzisiaj jednak powoli wracamy do normy, więc zapraszam na prasówkę 
1. Całkiem niedawno MON ogłosił przetarg na dostawę autobusów dla armii. Ze swoją ofertą spóźnił się Autosan i ponoć zrobił to celowo, bo nie spełniał kryteriów. Macierewicz nieźle się wkurzył, ale jak to on, znalazł sposób, by jednak Autosan do czegoś się przydał i …ogłosił nowy przetarg. Tym razem wymagania zostały tak obniżone, by firma z Sanoka załapała się na kontrakt. Nie ma to jak pomysłowy Antek na odpowiednim stanowisku.
2. W Niemczech lekki szok, gdy okazało się, że do Bundestagu dostała się skrajnie nacjonalistyczna AfD. A ja przeżywam jeszcze większy szok, gdy czytam, kto u nas cieszy się ogromnie z takiego wyniku wyborczego. Swego zadowolenia nie kryją politycy PiS, zwolennicy polskiej prawicy, a pan Karnowski uznał wręcz, że „Dobry wynik AfD oznacza początek prawdziwej demokracji u naszych zachodnich sąsiadów. I to jest dobra wiadomość”. Ktoś tu chyba zwariował i to nie jestem ja. Ci, którzy chcą odszkodowań od Niemców, którzy ciąż nas kują w oczy wrodzonym nazizmem, teraz pieją z zachwytu, bo wygrała partia o bardzo silnym zabarwieniu nacjonalistycznym. Partia, której członkowie nie odbiegają poglądami od swoich nazistowskich przodków. Uszczypnijcie mnie, bo nie wierzę w aż taki kretynizm polskiej prawicy.
3. Zmęczony ciężką pracą w komisji ds. Amber Gold, pan Suski wyskoczył na kilka dni do Chin, by nabrać dystansu, oderwać się od polskiego piekiełka. Przez kilka dni nakarmił swą umęczoną duszę koncertami muzycznymi w ramach konkurs pianistyczny „Jade Bird Chopin” i teraz może znowu ruszyć do boju. Oczywiście do tego wypadu dorobiono otoczkę ideologiczną czyli….poseł pojechał promować polską kulturę, ale ja wiem swoje. Facet jest po prostu przemęczony i tyle.
4. Coś te nasze służby dyplomatyczne po „dobrej zmianie” zaliczają wpadkę za wpadką. Sześcioro Polaków, w tym trójka dzieci zaliczyła dwa huragany na Karaibach. Mimo że mają bilety na samolot do Polski, nie mogą się do niego dostać Kończy im się kasa i z każdym dniem ich sytuacja się pogarsza, a co na to polskie placówki dyplomatyczne w Waszyngtonie i Londynie? Milczą i do żadnej pomocy się nie kwapią. No, nie ma to jak „pisowscy profesjonaliści” na odpowiednich stołkach. Musimy wbić sobie do głowy, że obecne służby konsularne nie mają pomagać polskim obywatelom, bo oni są tylko od promocji dobrego imienia pisowskiej Polski w świecie.
5. Och, jaki smutek ogarnął polityków PiS. Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE złożyło w lipcu zawiadomienie przeciwko panu Timmermansowi, który jakoby wpycha nos w nie swoje sprawy, ingeruje w prace naszego wspaniałego Sejmu, Senatu i prezydenta RP a to nosi znamiona czynu zabronionego. Wydawało się, że już za chwilę, już za moment wiceszef KE zostanie przywrócony do pionu, a tu …klapa. Prokuratura Rejonowa Warszawa – Mokotów nie dopatrzyła się złamania prawa, a nawet wręcz odwrotnie. Uznała, że nie przekroczył on swoich kompetencji i oddaliła skargę. Coś czuję, że ci prokuratorzy za długo nie popracują. Zemsta Ziobry będzie krwawa.
*
No i dobiliśmy do końca. Kto ma w sobie wciąż wielkie pokłady cierpliwości to niech poczeka do jutra na kolejną prasówkę. Miłego dnia 
Źródło informacji
1. http://rzeszow.wyborcza.pl/…/7,34962,22426724,mon-oglasza-n…
2. http://www.newsweek.pl/…/afd-wchodzi-do-budestagu-a-polska-…
3. https://www.wprost.pl/…/Suski-pojechal-do-Chin-promowac-pol…
4. http://wyborcza.pl/10,82983,22424974,szescioro-polakow-w-ty…
5. https://wiadomosci.wp.pl/jest-decyzja-prokuratury-ws-wicesz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.