25.11.2016

25.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Nasi specjaliści od „zamków na piasku” rozwijają kacze skrzydełka i organizują nam Polskę po ichniemu, lepszemu, pisowskiemu. Ech, rozlazły się te żyjątka i męczą na każdym kroku. Popatrzmy, czym nas dzisiejsze newsy uraczą. Zapraszam 🙂
1. Zabawa smoleńska trwa w najlepsze, a kasa leci i leci. Trudno uzyskać informację, jaki jest koszt jednej ekshumacji. Wielka tajemnica? Ponoć za te pieniądze można by kupić bardzo dobry samochód. Jeśli postawić na kwotę 200 tysięcy to w sumie zapłacimy za kaprys Macierewicza 16 600 000 zł. PO audycie Szydło grzmiała z ambony, że zespół Macieja Laska w poprzedniej kadencji kosztował skarb państwa aż 265 tysięcy zł. Oburzenie wielkie na takie marnotrawstwo ogarnęło pisowską Polskę. Co więc powiedzieć o 32 milionach zł, które wciągnęła sprawa smoleńska przez rok rządów PiSu? Jak twierdzą co niektórzy, ta kwota może urosnąć nawet do 100 mln zł. Macierewicza nie odpuszcza. W końcu jak się bawić to za dobre pieniądze.
2. Pazerność niektórych z rodzin smoleńskich przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Żądają odszkodowania za odszkodowaniem i końca nie widać. Elżbieta Wąs, działaczka z Lubartowa postanowiła nie być gorsza i też złożyła pozew o odszkodowanie. Uznała, że wieczne roszczenia finansowe, wieczne kręcenie katastrofą smoleńską tworzą chaos, konflikty i podział społeczeństwa, co odbija się i na niej osobiście. Niewiele żąda za swój spokój psychiczny i powrót do równowagi emocjonalnej, bo tylko pół miliona złotych. Jeśli wygra to przeznaczy te pieniądze na cele charytatywne. To co, bierzemy przykład z kobiety?
3. Jakoś tak mi się zakręciło dzisiaj wokół Smoleńska i Macierewicza, ale warto wspomnieć jeszcze o artykule w Polityce, którego autor zastanawia się, czemu w takim tempie szef MON-u zwijał się ze Smoleńska po katastrofie. Chodziło ponoć o błyskawiczne przejęcie kopii archiwów Służby Kontrwywiadu Wojskowego, które leżały sobie spokojnie w kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Kiedy w Pałacu Prezydenckim pojawił się Bronisław Komorowski i jego ludzie po dokumentach nie było już śladu. Macierewicz położył łapę na materiałach niezwykle istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski i ponoć część z nich się nie odnalazła. Ciekawe, co Macierewicz chciał ukryć.
4. Konstytucja biznesu, oczko w głowie Morawieckiego jest jak plaster żółtego sera, gdzie dziura goni dziurę. Przedsiębiorcy wytykają błędy i luki, a superman polskiej gospodarki wycofuje się z co niektórych zapisów. Jak twierdzi, to efekt jego otwartości na głosy ludzi, ale mnie się wydaje, że tak nie do końca. Zabrakło mu zapewne profesjonalizmu, zrozumienia mechanizmów, rządzących gospodarką i podstawowej wiedzy. Stworzył gniota, ale się do tego nie przyzna, bo o ileż ładniej brzmi, że poprawki są wynikiem „szerokich konsultacji społecznych”.
5. Ależ piękna akcja w Kaliszu. Dzieciaki i młodzież piszą kartki świąteczne dla żyjących jeszcze kombatantów w państwach za naszą wschodnią granicą. Kartki będą piękne, kolorowe, będą darem małych polskich serduszek. Wraz ze świątecznymi paczkami trafią w odpowiednie ręce i na pewno u niejednego spowodują wielkie wzruszenie. Fakt, podkreślam, akcja wspaniała, tylko jest jedno ale… Jednym z jej organizatorów jest ONR i Młodzież Wszechpolska. Oficjalnie więc oswajamy uczniów z chłopcami narodowcami, pokazując ich ludzką twarz? Nie dziwmy się potem, że nasze dzieciaki chętnie wesprą łysolków w ich marszach, ochoczo wspólnie wyrażą antysemityzm, rasizm i homofobię, bo przecież oni są tacy dobrzy. Jeśli są współorganizatorami takich szczytnych akcji to muszą być godni naśladowania, prawda?
6. Sprawa kwoty wolnej od podatku spędza rządzącym sen z oczu. Obiecał Duda, obiecywała Szydło, obiecywał poseł K. I co tu zrobić, by wilk był syty a owca cała? Ano trzeba zróżnicować kwotę wolną od podatku w zależności od dochodu. Kto zarabia mniej ten będzie miał większe zwolnienie, a najbogatsi w ogóle nie mają na co liczyć. Jedni się ucieszą, inni wkurzą. Ważne, że władza uzna obietnicę za spełnioną i poziom samozachwytu nad swoją wiarygodnością wzrośnie niebotycznie. A przy okazji będzie jeszcze kasa na 500 plus, więc wszyscy powinni uszanować wolę rządu i mu błogosławić za wszystko, czego się dotknie. Pamiętajcie, to przecież rząd prawa i sprawiedliwości, więc nie krytykować, ale chwalić, chwalić, chwalić …
*
Właśnie słucham Radia Zet GOLD. Kombi raczy mnie „Królami życia”, a ja tak sobie myślę, że dzisiaj to raczej błazny życia nami rządzą, nie królowie. Ciekawe… Do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1. http://www.tvn24.pl/olbrzymie-koszty-sledztwa-ws-katastrofy…
2. https://www.wprost.pl/…/Nie-stracila-nikogo-bliskiego-pod-S…
3. http://www.fakt.pl/…/antoni-macierewicz-uciekl-ze-s…/1fbtpvs
4. http://msp.money.pl/…/konstytucja-biznesu-morawiecki-podatk…
5. http://www.newsweek.pl/…/onr-mlodziez-wszechpolska-kresy-ko…
6. http://wyborcza.biz/…/1,147768,21026555,kwota-wolna-od-poda…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.