25.08.2016

25.08.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Jestem ciekawa, czy i w tym roku Duda z małżonką zafundują trójce dzieciaczków wyprawkę szkolną. Powiecie mi, że coś ze mną nie tak, bo tyle się dzieje w polityce, a ja o wyprawkach. Wybaczcie, ale warto czasami skupić się na czymś ciekawszym. Zapraszam na prasówkę.

1.Dudy dwa szykują się na uroczystą rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Imprezkę organizuje Solidarność, której wciąż się wydaje, że tylko ona jest godną następczynią tamtej Solidarności. Będą więc goście, kwiatki, przemówienia, a wszystko to w kółku wzajemnej adoracji. Organizatorzy, nie chcąc psuć sobie wrażeń estetycznych, pominęli w zaproszeniach całkowicie PO i PSL. Będzie więc tak jak zwykle od pewnego czasu. Feta pisowska połączona z uwielbieniem obecnej Solidarności. Będzie mnóstwo frazesów, modlitwy, hołdy na klęczkach, a głupi naród niech patrzy, jak władza kradnie z naszej historii wydarzenie, które jest ważne dla nas wszystkich.

2. Ziobro coraz bardziej nabiera pewności siebie. Powolutku acz skutecznie zrywa się ze smyczy prezesa i nabiera pewności, że to on jest górą. Ciekawe jak sobie prezes ze żmijką, wyhodowaną na własnej piersi, poradzi. Ponoć z coraz większym niepokojem obserwuje ciągoty ambicjonalne Ziobry, ponoć zaczyna mieć powoli dosyć. Co ciekawe jednak, prawnik wszechpolski jakoś nie widzi problemu. Klepie, co mu ślina na język przyniesie, robi, co chce i jakoś się prezesem nie przejmuje. Ciekawe, kto tu wygra?

3. Duda pojechał sobie na Ukrainę, by wraz z Poroszenko świętować 25 lat wolności. Nie myślcie proszę, że to tak z dobroci serca lub czystej przyjaźni. O nie, prezydent mniejszej części Polaków ma genialny pomysł i Ukraina jest mu do jego realizacji potrzebna. Coś nie bardzo wychodzi z Grupą Wyszehradzką, więc wymyślił sobie Trójmorze, czyli budowanie wspólnoty narodów. Jakoś Poroszenko nie wpadł w euforię, stawiając jednak na eurointegrację. Kolejnego kandydata, Litwę, również prezydent nie spytał o zdanie. Zresztą kiedy miał spytać, jeśli unika naszego sąsiada jak ognia? A ja mam dylemat. O co chodzi z tym Trójmorzem? Czy o te trzy państwa czyli Polskę, Ukrainę i Litwę, czy o trzy morza? A jeśli trzy morza, to jakie, Bałtyk, Morze Czarne i …??? Może morze Białe? A może nie?

4. Już prawie od tygodnia Waszczykowski straszy nas ujawnieniem jakiś arcyważnych dokumentów, które zmienią nasz spojrzenie na zamach smoleński. Tydzień już minął i cisza, za to jeden z byłych pracowników kancelarii Lecha Kaczyńskiego nieco się rozgadał. Jego słowa rzeczywiście bardzo mogą zmienić spojrzenie fascynatów zamachu, tylko że oni są ślepi i głusi. Nawet gdyby objawił im się duch Lecha Kaczyńskiego, to szybciej załatwiliby go egzorcystą niż uwierzyli w jego wersję zdarzeń. W końcu każdy, kto ma inną prawdę niż oni to wróg i tego trzeba się trzymać.

5. Kto by się spodziewał, że dożyjemy czasów, gdy o awansie w policji będą decydowali politycy PiSu i duchowni. Zgodnie z duchem pisowskich czasów, wywala się każdego, kto zaczynał służbę w PRL czy też jest kiepsko określony ideologicznie. Trochę nie udało się z komendantem głównym Szymczykiem, bo pojawił się w policji już po upadku PRL. W końcu jednak znajdą na niego jakiegoś haka i wywalą, bo to facet zupełnie nie po pisowskiej linii. Miejsce świetnych praktyków zajmują młodzi oficerowie, którym wydaje się, że wiedza teoretyczna starczy, by policja spełniła swoje zadanie. Kiedy czytam te wszystkie informacje, to włos mi się jeży. Zdaje się, że dość szybko stajemy się państwem bezprawia, chłopców narodowców,opętanych nacjonalizmem kaznodziejów w sutannach i totalnie bezradnej policji. Chyba kupię sobie scyzoryk i zapiszę na kurs samoobrony, a Wy?

*
No to mamy prasówkę z głowy. Czas na drinka, by dojść po niej do siebie. Tylko nie zaszalejcie, bo jutro kolejne newsy, a na kacu trudniej się je przetrawi…

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75398,20594087,obchody-rocznicy-porozu…
2. http://www.newsweek.pl/…/kaczynski-zly-na-ziobre-minister-n…
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025897,title,Wizyta-prezydenta…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,20595015,lotnisko-w-…
5.http://www.polityka.pl/…/1672746,1,pis-czysci-policyjne-kad…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.