25.04.2017

25.04.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Czas na prasówkę. Newsy czekają, ja próbuję się połapać w tej pisowskiej rzeczywistości, A może i Wy zaglądacie już na strony, by zaspokoić głód wiedzy obywatelskiej? Zapraszam 🙂
1. W ramach uroczystych obchodów w Sejmie rocznicy objawień fatimskich zawita w naszym parlamencie wielkie objawienie czyli … Jonathan Jeffes, brytyjski obrońca życia poczętego. To że broni poczętych to małe piwo, ważniejsze jest, że miał spotkanie pierwszego stopnia z Jezusem, a to odmieniło jego życie. Przyjeżdża więc facet do Polski, spotka się z Parlamentarnym Zespołem na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej, a ja zastanawiam się, jak PiSiątka udźwigną taką osobistość, co to sobie z Jezusem pogadała. Będzie się działo, może nawet cały budynek obłożą krzyżami, wywalą niepokornych posłów na urlop, oddadzą się celebracji duchowej, a gościowi nadadzą tytuł honorowego polityka RP i będą co rusz święcić imię jego. Jestem bardzo pod wrażeniem, a Wy?
2. Szydło bardzo by chciała spełnić wolę narodu i przeprowadzić referendum, ale nie da rady. Reforma dobiega już do mety i nie jej wina, że przeciwnicy w tempie żółwia zbierali podpisy. Oczywiście znowu kłamie jak z nut, bo nic nie jest gotowe na rozpoczęcie pisowskiej edukacji. Brak podręczników, budynki gimnazjów niedostosowane do potrzeb podstawówek, o nowych lekturach w bibliotekach szkolnych można pomarzyć, nauczyciele wciąż nie wiedzą, czy idą na zieloną trawkę, dyrektorzy nie mają szans, by opracować plan na nowy rok szkolny, który powinien być gotowy do końca maja. 910 tysięcy podpisów pod referendum idzie do kosza, a Szydło jest cała szczęśliwa, ze tak wyrolowała suwerena.
3. Przyjaźń pisowskiej Polski z Ameryką Trumpa miała rozkwitać najpiękniejszymi barwami. Radość posła K z wyboru nowego prezydenta była olbrzymia, nieRząd przebąkiwał, że w jakimś stopniu przyczynił się do jego zwycięstwa, a tu Trump pokazuje wielką i soczystą figę. Nie udało się Waszczykowskiemu spotkać sama na sam z dyplomatami amerykańskimi, nie udało się załatwić wiz, a teraz dochodzi jeszcze ostre cięcie kasy, która wpływała m. in do Polski w ramach pomocy rządowej agenci do spraw rozwoju zagranicznego (USAID). Stracimy na tym 3 mln dolarów rocznie. No i co? Miało być – populiści górą, a jest kolejna klapa.
4. Zespół paranoidalny ogarnia nieRząd, posła K i ich wielbicieli na całego. W Smoleńsku zamordowano prezydenta, Polska wrogiem wewnętrznym stoi, Macierewicza ktoś chce ukatrupić, a jakieś tajemnicze siły nakręcane przez zagranicę chcą wykończyć nieRząd. Biedna Szydłó nie ma już sił na to wszystko. Ciężko wzdycha, dzieli się swoim niepokojem ze swoim narodem i liczy po cichu, że to wystarczy, by PiSiątka były wciąż wielbione i bezkrytycznie popierane. Hm.. to ja mam też chyba problem, bo gdzie się nie ruszę tam mi PiS wyskakuje i wszystko psuje. Szykuje się niezła hossa dla psychiatrów.
5. Niesamowite 🙂 Podczas przeprowadzania eksperymentu procesowego, związanego z wciąż trwającym śledztwem w sprawie wypadku samochodu Dudy, limuzyna warta 2 mln złotych uległą znacznemu zniszczeniu. Zdarte opony, uszkodzone zawieszenie i autko wylądowało już w serwisie. Może lepiej byłoby, gdyby władza przerzuciła się na rowery? Taniej, bezpieczniej i dla zdrowia korzystniej.
6. Rzecz się stała niesłychana. Ktoś włamał się na działkę Szyszki i wyciął piękne, dorodne świerki. Teraz Szyszko cierpi, bo miał taki piękny widok, taki dobry kontakt ze swoją naturą, taką zieloność cieszącą oko, a teraz co? Niech pogada z tymi, którym odebrał radość z przebywania na terenach zielonych. Oni go na pewno zrozumieją, ale czy będą mu współczuć? Wątpię.
*
Gdyby można było zamienić ilość newsów na gotówkę, to byłabym bogaczką, że hej. To dopiero środa, a tyle się dzieje, tak nam PiS uatrakcyjnia życie. A ja tak marzę, by się trochę ponudzić. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/brytyjczyk-spotkal-jezusa-w-luwrze…
2. http://wyborcza.pl/7,75968,21684203,jak-premier-szydlo-wdra…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21685703,trump-pozba…
4. http://natemat.pl/206719,beata-szydlo-przedstawia-spiskowa-…
5. https://www.wprost.pl/…/BOR-uszkodzil-nowa-limuzyne-prezyde…
6. http://koduj24.pl/ministrowi-szyszce-wycieto-drzewa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.