24.11.2017

24.11.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Hi…piątek jak każdy inny dzień tygodnia. W Sejmie gorąco, na ulicach gorąco zrobi się pod wieczór, Duda zadowolony, bo dogadał się z posłem K. …czyli norma, prawda? Zapraszam na prasówkę 
1. Jakoś trudno Nowoczesnej utrzymać pion. Zaledwie wczoraj wydawało się, że dogadała się ona z PO i wspólnie poprą Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy. A tu nagle wielki bum… . Według posłanki Lubnauer szef partii podjął decyzję samowolnie, bez jakichkolwiek ustaleń z kierownictwem partii. Rozumiem, że w partii tej czas, by każdy sobie. Rozumiem, że w niedzielę wybory na przewodniczącego, ale czy prowadzenie tego typu dyskusji na forum publicznym pomoże Nowoczesnej w walce o lepsze jej postrzeganie społeczne? Trochę szkoda, że wojenka wewnętrzna stała się ważniejsza od budowania wiarygodności i zaufania. 
2. Brawo nasi policjanci. Takiej bezwolności i poddaństwa dawno nie widziałam. Jak twierdzi jeden z byłych już podwładnych Błaszczaka, ciekawie dzieje się na odprawach. Normalką jest nakazywanie eliminacji i pilnowaniu członków organizacji opozycyjnych, mówienie o nich wulgarnie, przy czym pojęcie „świr” należy do najdelikatniejszych. Psim obowiązkiem policji jest „wyciąganie” z tłumu protestujących i prowadzenie stałej obserwacji. A policjant słucha…a policjant wykonuje rozkazy szefa…Czy to jeszcze policjant czy już tylko narzędzie w rękach władzy?
3. W Sejmie gorąco. Trwa głosowanie nad projektem ustaw o SN, KRS. Trwa wnoszenie poprawek do ustawy o niedzieli wolnej od handlu. A czym zajmuje się poseł K.? Znudzony gadaniem opozycji, przegląda z wielkim zainteresowaniem Atlas Kotów. Widać, co jest dla niego priorytetem i najmniejszy wysiłek myślowy o Polsce, zdecydowanie mu nie leży.
4. PSL jakiś czas temu złożyło projekt, który zakładał wypłacanie rencistom i emerytom raz w roku pewnej kwoty w ramach dodatku, co byłoby niezłym wsparciem finansowym. Wczoraj PiS ponownie odrzucił ten projekt. Wcale się nie dziwię. W kocu emeryci i renciści dzisiaj są, ale za chwilę mogą już przejść na drugą stronę, więc nie opłaca się w nich inwestować. Toż to marnotrawstwo pieniędzy.
5. Macierewicz rusza z kolejnym pomysłem. Od września w każdym powiecie ma działać szkoła średnia prowadząca klasę militarną. Facet już widzi oczami wyobraźni swojej, te tłumy młodych patriotów, pięknie umundurowanych, jak ruszają do walki z Putinem i resztą świata, by bronić honoru pana ministra i reszty pisowskiej ekipy. Ciekawa jestem, kiedy utworzy przedszkola militarne, podstawówki podporządkuje MON i w ogóle nas wszystkich całkowicie zmilitaryzuje. Nie powiem, byłoby mi do twarzy z takim niewielkim „patriotem” czy inną rakietką. 
*
Trochę prywaty na koniec. Zastanawiam się, co mnie bardziej stresuje; rządy nieRządu czy świadomość, że pojutrze biorę się za lepienie, w wielkiej ilości, uszek i pierogów na święta Bożego Narodzenia? Uffff…. Do poniedziałku 
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/trzaskowski-kandydatem-opozycji-ka…
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,22690879,nie-jestesm…
3. https://wiadomosci.wp.pl/w-sejmie-trwa-glosowanie-a-kaczyns…
4. https://www.wprost.pl/…/projekt-psl-ws-dodatku-dla-emerytow…
5. http://wiadomosci.onet.pl/…/mon-od-wrzesnia-2019-ro…/b1xlz9s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.