23.03.2017

23.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Poseł K. wciąż w Londynie, siedzi pod drzwiami pani premier i czeka na audiencję. A poza tym, wszystko w normie czyli typowo jak dla Pislandii. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Reforma edukacji wpycha się nam nieubłaganie, a Zalewska kombinuje, jak tu przekupić nauczycieli, by siedzieli cicho i robili, co nieRząd im każe. Zgodnie z pisowskim pomyślunkiem idzie w kierunku podwyżek, bo wiadomo, że kasa czyni ludzi ślepymi i głuchymi. Tylko skąd tą kasę wziąć? Myślała i wymyśliła. Jednym nauczycielom się odbierze, na przykład dodatek wiejski i już coś się uzbiera. Samorządom dokręci się śrubę i dzięki temu kolejne złotówki polecą. Kolejne oszczędności to likwidacja małych szkół i zwolnienia nauczycieli. Rewelacja. Zalewska to mistrzyni. Nauczyła się, jak rozdawać pieniądze, które do niej nie należą i liczy, ze nauczyciel głupi to będzie skakał tak jak PiS chce. Mam nadzieję, że bardzo się myli.
2. Kolejna gwiazdka Macierewicza pod lupą. Edmund Janninger, niedorobiony absolwent jakiejś wyższej uczelni, z wiedzą i umiejętnościami poniżej lotu dżdżownicy, bryluje w MON za nasze pieniądze. Ponoć odnosi sukcesy, ponoć ministerstwo jest z niego bardzo zadowolone, ciekawe tylko, z jakiego powodu. Do jego zadań należy organizacja spotkań z przedstawicielami wyższych uczelni zagranicznych , ale jakoś mu się nie składa, bo przez minione trzy miesiące nie zorganizował niczego. No cóż, widocznie wystarczy po prostu być pupilem Macierewicza, by żyć spokojnie, w szacunku i poważaniu. Chyba poproszę szefa MON, by mnie adoptował. A co, mnie się też coś należy, prawda?
3. Pislandia zabiega o członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Dwoją się więc i troją PiSiątka, by pokazać się z jak najlepszej strony, by udowodnić, że to miejsce dla nas idealne i w pełni zasłużone. NieRząd opracował raport dla ONZ, gdzie poleciał niesamowicie. Gdybyście nie wiedzieli, to informuję, że PiSlandia wspiera wszystkie możliwe mniejszości, zapewnia wolność słowa, prawo do aborcji i w ogóle prawa obywatelskie kwitną u nas jak Barszcz Sosnowskiego. A wstrzymanie dotacji dla wielu organizacji obywatelskich, klauzula sumienia, poparcie dla tych, co to ostrymi fobiami naznaczeni, negatywny stosunek do ustawy antyprzemocowej, to takie drobiażdżki. Nie warto nimi zawracać głowy członkom ONZ, bo oni nawet tego nie zauważą. No właśnie, nie byłabym tego taka pewna.
4. Uwaga! Uwaga! Polska jest gotowa do walki z państwem islamskim. Tak twierdzi Waszczykowski, a wiadomo, że on zawsze wie, co mówi. Jakoś mu się chyba zapomniało, że tej kadry oficerskiej i generałów, którzy mieli wielką wiedzę i praktykę, już nie ma. Macierewicz ich usunął. A co ze sprzętem najnowszej generacji? Co z wyszkoleniem oficerów i żołnierzy? A gdzie są nasi najlepsi stratedzy wojskowi? A może wystarczy krzyż i różaniec, i do tego Ojczulek Rydzyk na czele?
5. Od dzisiaj do Warszawy są zwożeni „spontanicznie” członkowie kół łowieckich, by zamanifestować swoją bezinteresowną sympatię do niejakiego Szyszki, pierwszego dewastatora polskiej flory i fauny. Koszty przejazdu i zakwaterowania opłaci Związek Łowiecki, bo przecież polscy myśliwi uwielbiają Szyszkę. Za wycinkę drzew, za demolkę przyrody, a przede wszystkim za to, że jest, bo jakby go nie było, to ministerstwo środowiska przejmie rolnictwo i będzie totalna klapa. Do boju więc panowie. Walczcie i pamiętajcie. Każdy zwierzak, każde drzewo to wasz wróg numer jeden. Wybić, wyciąć i Polska betonem stanie. Ku chwale Szyszki i jego pomysłom.
*
Tarcia w PiSie jakoś nie przeszkadzają Pisiątkom roztaczać urok swej niewiedzy i głupoty. Ciekawe, co wymyślą jutro. Miłego popołudnia 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21534758,matematyka-mini-ster-za…
2. http://www.newsweek.pl/…/edmund-janniger-za-co-dostaje-pien…
3. http://www.tokfm.pl/…/7,103085,21535533,rzad-chwali-sie-obr…
4. https://www.wprost.pl/…/Walka-z-Panstwem-Islamskim-Waszczyk…
5. http://wiadomosci.wp.pl/bez-szyszki-jestesmy-w-ciezkiej-d-m…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.