22.11.2016

22.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Kiedy tak sobie obserwuję działania PiSu, krąży mi po głowie powiedzenie, że nigdy nie jest tak źle, by nie mogło być gorzej. Ciekawe więc, kiedy uznamy, że gorzej to już po prostu się nie da i zrobimy malutki porządek? Zapraszam na prasówkę 🙂
1. W Austrii za niebawem powtórka wyborów prezydenckich. Atmosfera gorąca, a jednak wszyscy bacznie pilnują, by nie zostały przekroczone pewne granice. Dwóm księżom zachciało się uprawiać agitację w kościele i długo nie musieli czekać na karę. Jak tłumaczy biskup Severin Lederhilger, ze względu na jedność społeczności kościelnej wymagane jest przestrzeganie wstrzemięźliwości w zakresie działań o charakterze politycznym. Nie wiem, jakie konsekwencje poniosą ci księża, ale mogę tylko pozazdrościć. Wyobrażacie sobie u nas karanie duchownych za agitację polityczną? Nie miałby kto pracować zapewne.
2. Plotka głosi, że Waszczykowski może zamelinować się w Brukseli, stając na czele Stałego Przedstawicielstwa RP przy NATO. Świetnie podsumował to europoseł Czarnecki, twierdząc, że nowym ambasadorem ma zostać doświadczony dyplomata, z długim stażem i bardzo dobrze ocenianym czyli nie będzie to nasz geniusz dyplomacji. Świetnie podsumował Waszczykowskiego, choć zapewne zrobił to niechcący. Jednak na miejscu ministra już bym się na Czarneckiego obraziła i zaczęła szukać haka.
3. Przedstawiciele Polonii z Filadelfii napisali list do czołowego eksperta od katastrof lotniczych, Wacława Berczyńskiego, zasiadającego w wybitnej komisji Macierewicza. Autor list, Mariusz Wąsik, profesor patologii i medycyny laboratoryjnej z Uniwersytetu Pensylwania, nie przebiera w słowach. Pisze o kompromitacji, o sumieniu, ale pan Berczyński ma to w nosie. Liczy się kasa i miłość posła K. Cała reszta nie jest ważna, bo jakież znaczenie ma prawda?
4. Minister Zalewska obraziła się na nauczycieli wyróżnionych nagrodą Nauczyciela Roku. W najbliższy czwartek miało się odbyć spotkanie, imała być feta, wspólne świętowanie, a będzie klapa. Oczywiście to wina tych właśnie pedagogów, bo zachciało im się skrytykować reformę edukacji. Pani minister uznała więc, że ma na ten dzień inne plany, nauczycieli wystawiła do wiatru i zapewne będzie już kombinować, jak im odebrać nagrodę i wywalić z zawodu. Tak to już bywa, gdy wybiera się na ministra osobę o lotności i inteligencji na poziomie kilkulatka. Jak widać, nie odbiega ona od reszty.
5. Straszne wieści dotarły do nas z Izraela. Doszło do kolizji podczas przejazdu polskiej delegacji z lotniska w Tel- Awiwie do Jerozolimy. Pani premier nic się nie stało, jednak czekam, kiedy oficjalnie zostanie ogłoszony zamach na elitę intelektualną naszego narodu. Przecież nie może być tak, by to był tylko nieszczęśliwy splot okoliczności. Proponuję powołać komisję śledczą, podkomisję kontrolującą prace komisji i zespół ekspertów, który będzie czuwał nad udowodnieniem jedynej słusznej tezy. To znaczy, że był to zamach, inicjatorem był Donald Tusk, a wykonawcą sam osobiście Władimir Putin. Sprawa będzie się toczyła latami, znowu co niektórzy zarobią kupę kasy, a ciemny lud chętnie taką wersję kupi.
*
I to byłoby dzisiaj na tyle. Oczywista oczywistość mówi nam, że atrakcje mamy wciąż zapewnione, poseł K. ma wciąż głowę pełną pomysłów, a PiS, jak to zwykle bywa, bryluje sobie po Polsce, wciąż udając, że jest prawem i sprawiedliwością, jedyną, na jaką nas stać. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Ksieza-ukarani-za-prowadzenie-agita…
2. http://www.fakt.pl/…/…/waszczykowski-pojdzie-do-nato/x9fge3m
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polonia-odcina-sie-o…
4. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21012737,minister-za…
5. http://www.newsweek.pl/…/izrael-kolizja-pojazdow-z-kolumny-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.