22.09.2017

22.09.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Przez pola, bezdroża i łąki, PiS sobie wędruje i zbija bąki. Wciska nam kit o wspaniałej władzy, choć z kłamstwem, oszustwem kiepsko sobie radzi. Przyjdzie ten czas, gdy tak się zaplącze, że padnie na ryjek na jakiejś łące. I tam już na wieki wieków ostanie, oby jak najszybciej, błagam Ciebie Panie… Zapraszam na prasówkę 
1. Stołeczny oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich “Iustitia” nie zasypuje gruszek w popiele. Jak zapowiedzieli jego członkowie, że przyjrzą się i podejmą odpowiednie kroki wobec sędziów, którzy zapomnieli o etyce, tak i czynią. Mamy już pierwszego, usuniętego ze stowarzyszenia. To wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. To ten facet, który przyłożył łapkę do pisowskiej ustawy o Sądach Powszechnych. Następnym w kolejce jest Dariusz Drajewicz, typek który wskoczył na miejsce wiceprezesa Sądu Okręgowego, mimo że temu wciąż jeszcze nie upłynęła kadencja. I tak trzymać Sędziowie 
2. Rodzina to najwyższa wartość, zwłaszcza ta własna. Politycy PiS-u udowadniają nam to na każdym kroku. Kolejne dziecię zostało przytulone tam, gdzie prestiż i duża kasa. To synek posłanki Sobeckiej. Dr Tomasz Sobecki jest od ponad roku radcą prezesa NIK, otrzymał teraz nominację na członka kolegium i ponoć czai się na stanowisko szefa Krzysztofa Kwiatkowskiego. Sobecka szczęśliwa, bo synuś ustawiony na lata, Kuchciński, który go ustawił, zadowolony, a sam Kwiatkowski chyba jednak może spać spokojnie, bo ku zdziwieniu wielu, ponoć dogadał się na boczku z PiS-em, więc jest bezpieczny. O rodzinę trzeba dbać, bo „Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest, lecz kiedy jej nima, samotnyś jak pies”.
3. Kolejny wielki sukces PiS-u. Do Warszawy zawitał wielce nam umiłowany i podziwiany Wiktorek Orban. Przyjechał i uświadomił nas, niedowiarków, że to właśnie Polska i Węgry są strażnikiem UE i jej fundamentów. Zapewne gdyby nie my, to UE już by się bujała w niebycie. Spijanie z dzióbków z Szydło już się odbyło. Pały wielkie słowa o miernej polityce obu państw, a po południu dobra wyżerka z Kuchcińskim i posłem K. Przyjaźń kwitnie, może czas na jakąś małą unię autorytarną?
4. Gospodarka kwitnie, PKB idealnie w tym miejscu, gdzie powinien, więc i informację Morawieckiego o poziomie deficytu na poziomie niecałych 50 miliardów zł. Wielu przyjmuje z uśmiechem. Ale jest fajnie. Fakt, takie dane robią wrażenie, ale… ten deficyt w 2015 roku sięgał 46,2 mld zł, a w 2016, 44,7 mld zł. Wydaje się więc, że albo Morawiecki tylko straszy albo w finansach publicznych czeka nas wielka dziura. Hm…jak takie prognozy mają się do wzrostu gospodarczego, którego właśnie jesteśmy świadkami?
5. Szyszko nie odpuszcza. Wystąpił do Trybunału Sprawiedliwości UE, by ten zobowiązał KE do pokazania dowodów, jakoby w Polsce trwałą nielegalna wycinka w Puszczy Białowieskiej. Facet zapewne liczy na to, że polski kornik drukarz, który jest zakażony genem opozycji wreszcie przekona kogo trzeba, że puszczę trzeba wyciąć najlepiej do zera. On naprawdę wierzy w to, co mówi?
6. Jaka będzie różnica pomiędzy ustawą o KRS i SN Dudy a Ziobra? Niewielka, bo to tylko taka kosmetyczna zmiana dotycząca tego, kto będzie miał decydujący głos w sprawie obsadzania stanowisk, a cała reszta bez zmian. O święta naiwności tych, co to nagle uwierzyli, że nam się Duda ocknął. Wracamy do „łańcuszków światła”.
*
Czy Duda połamie zęby na Ziobrze? Czy Szyszko omami Trybunał Sprawiedliwości UE? Czy gospodarczo kwitniemy czy też wpadamy w czarną d…ę? Odpowiedzi na te i inne pytania szukaj w kolejnych odcinkach prasówki, bo wiesz…prasówka rządzi, prasówka radzi, prasówka nigdy demokracji nie zdradzi… Do poniedziałku 
Źródło informacji
1. https://wiadomosci.wp.pl/stoleczny-oddzial-iustitii-usuwa-w…
2. https://www.wprost.pl/…/Rzeczpospolita-Syn-poslanki-Sobecki…
3. http://www.fakt.pl/…/viktor-orban-z-wizyta-w-polsce…/xchdhnv
4. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,22406449,mowil-o-sukcesach…
5. http://bialystok.wyborcza.pl/…/7,35241,22411021,szyszko-zad…
6. http://www.newsweek.pl/…/prezydenckie-ustawy-o-sadownictwie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.