22.07.2016

22.07.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

„Nie zapomnę o pisowskiej przygodzie. O ławeczce, gdzie prezes w ogrodzie. O pustych słowach, co nam słodko pachniały. Obietnicach, co sypały się jak deszcz.” Mamy labę do 5 września, sejm leci na zasłużone wakacje. Huraaaaaaaa. Łapiemy oddech i z uśmiechem zaglądamy do dzisiejszych mediów. Zapraszam.
1. Jarosław Szarek, zapamiętajcie to nazwisko. Jak tylko senat machnie łapkami w górę, to on będzie szefem IPN na kolejne 5 lat, a może i dłużej. Wybitny historyk, który mówi, ze to Niemcy dokonali zbrodni w Jedwabnym, że Polacy nie uczestniczyli w holokauście i tym podobne bajeczki. Pan Szarek to jak dar z nieba dla pisowskiego IPN. Będzie się trzymał jednej, słusznej linii, bawił historią tak, by udowodnić pisowską wizję dziejów najnowszych Polski, przygotuje wspaniałe materiały edukacyjne dla szkół, które pozwolą już na tym etapie kształtować młodzież w miłości do prezesa i niezaprzeczalnych, pisowskich faktów. Będzie dobrze. Wielka łapa zaciska się coraz silniej na edukacji, a to dobrze rokuje pisowskiej przyszłości. Teoretycznie oczywiści, bo w praktyce nie będzie to takie proste. Wróg, czyli gorszy sort Polaków, czuwa i nie odpuści.
2. Nocą osamotniona konstytucja została rzucona gdzieś tam, by obrastała sobie kurzem i nie przeszkadzała rządzącym. Sejm przegłosował poprawkę ustawy o TK, a radość pisowskich wron zakłóciła nocną ciszę radosnym krakaniem. Jak to powiedział Wolski, kiedyś świetny kabareciarz, autor tekstów prześmiewających władzę, dzisiaj kolejna tubka pisowskiego pisku – “Wygrała ta partia, więc morda w kubeł”. Duda zapewne noc przespał spokojnie, więc teraz wszyscy czekają na jego podpis i mamy finał demokratycznej Polski. Podpisze czy nie podpisze?
3. Cicho sza, o tym się nie mówi. Pupilek PiSu czyli SKOKI, a konkretnie ich kondycja finansowa i wydolność życiowa to jeden z najbardziej niewygodnych tematów. Kolejny SKOK zawieszony przez KNF, kolejni klienci, którzy jakoś larum nie podnoszą, bo zapewne bardzo wierzą, że im, jako wyborcom PiSu nic złego się nie stanie, kasy nie stracą. Grzegorz Bierecki, przez 20 lat prezes tej szacownej kasy pożyczkowej, grzeje tłuściutkim zadkiem wygodny stołeczek senatora, a parasol ochronny PiSu nad SKOKAMI okazuje się być coraz bardziej dziurawy. Jakby co, to ja nic na ten temat nie mówiłam. Przecież nikt nie śmie pokazać palcem przewałki ludzi związanych z PiSem, bo to partia ludzi prawych, uczciwych, kochających naród. A że kochają „inaczej” to już inna sprawa. A że dzięki tej miłości wszyscy zapłacimy za fatalne zarządzanie SKOKAMI to mało ważne. Ważne, ze PiS jest z siebie zadowolone, a prezes kwitnie.
4. Czy świadomie czy też nie, PiS zrobił pewien ukłon w stronę par homoseksualnych. W znowelizowanej ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta znalazł się zapis o prawie do ujawnienia tajemnicy lekarskiej po śmierci osoby, z którą pozostawało się ‘we wspólnym pożyciu. A może to zmiana nastawienia polityków PiS do „tęczowych osób”? Może to nie przeoczenie, pomyłka, ale bardzo świadome działanie, bo każdy obywatel, niezależnie od preferencji seksualnych, to ewentualny sojusznik, więc trzeba go szanować i dopieszczać? No, jestem pod wrażeniem.
5. Resort Służby Zdrowia leży na obie łopatki jeszcze bardziej niż w minionych latach. Fatalne wyżywienie w szpitalach, utrudniony dostęp do lekarza i pielęgniarki, dyskryminacja wręcz pacjentów z nadwagą, niedofinansowanie opieki psychiatrycznej. Mogłabym tak jeszcze wymieniać i wymieniać, ale po co? Wystarczy zauważyć, ze „dobra zmiana” jakoś nie spieszy się do Służby Zdrowia. Może droga zbyt wyboista, może pod górkę, a może po prostu kolejne populistyczne hasełko wyborcze zawieszone na haku zapomnienia czy też świadomego przeoczenia? Dodajmy do tego nowe ceny leków, nawet tych, ratujących życie. Dodajmy kolejki do specjalistów czy na planowe zabiegi operacyjne, a wniosek nasuwa się sam. Tylko życie poczęte jest ważne, to późniejsze jednak niech tam sobie podlega naturalnej eutanazji. Chwała ci PiSie za takie podejście.
*
Nudy na pudy? Skądże. PiSz prezesem dbają, by nas zaskakiwać nowościami, bo przecież znudzony naród to zły naród. Do poniedziałku.
Źródło informacji
1. http://www.polityka.pl/…/1669444,1,kim-jest-i-jakie-poglady…
2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Sejm-glosuje-poprawk…
3. http://wyborcza.biz/…/1,147872,20435947,knf-zawiesila-kolej…
4. http://www.tokfm.pl/…/1,102433,20431111,pis-pomaga-osobom-l…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.