22.03.2017

22.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Nastroje sobie, a my sobie. Nie dajemy się marazmowi, zniechęceniu, bo świetnie wiemy, co możemy przegrać. Tak więc, niech dzisiejsze newsy dadzą nam mnóstwo sił, by dalej zawalczyć o naszą Polskę, by poradzić sobie z malkontentami wśród nas i do przodu Kochani. Do przodu 🙂Zapraszam.
1. Jednym z argumentów nieRządu, by zwolnić Polskę z przyjmowania imigrantów była nasza otwartość na rzekę uchodźców, płynących do nas zza wschodniej granicy. W końcu nie da się działać na dwa fronty, a my już tyle pomagamy, tylu przyjmujemy biedaków. Tak sobie bajdurzy nieRząd, a to, co dzieje się na przejściu granicznym w Terespolu woła o pomstę do nieba. Tłumy uciekających Czeczeńców koczują na granicy w fatalnych warunkach, oczywiście po stronie Białorusi, bo są odsyłani przez nasze służby celne. Udało się dotrzeć do 30 rodzin. W połowie przypadków powodem ucieczki były pogróżki, w 13 przypadkach – represje, w dziewięciu – tortury, a w sześciu – obawa przed czirem, czyli powszechną na Kaukazie krwawą zemstą rodową. Przyczyn ekonomicznych nie podał nikt. Do uchodźców nie dopuszcza się przedstawicieli polskich instytucji obrony praw człowieka, często stosuje się przemoc fizyczną, a wszystko to w imię miłości bliźniego swego, a wszystko to zgodnie z prawem i sprawiedliwością PiSlandii. Ależ wstyd…
2. Duda, zgodnie z tradycją czyli bezmyślnie, podpisał ustawę, która położy się wielkim cieniem na polskich rzekach. Teraz będą one regulowane, pogłębiane, zwężane, rozkawałkowane Ekolodzy bija na alarm, bo wiąże się to ze zniszczeniem kilkudziesięciu rejonów chronionych. No i fajnie. Drzewa wycina się z metra, teraz „pod nóż” pójdą rzeki i za chwilę Polska betonem stanie, a piękno polskiej przyrody będziemy mogli przypomnieć sobie tylko ze starych fotografii.
3. Odrobina normalności w PiSlandii warta nagłośnienia. Lekarz w prywatnej przychodni odmówił kobiecie wypisania leków antykoncepcyjnych bo to niezgodne z jego sumieniem, a do tego takie leki „zabijają”. Lekarz został zawieszony i mam nadzieję, że po zbadaniu sprawy, wyleci z hukiem. W końcu to prywatna przychodnia, więc chyba nie stać jej na zatrudnianie takich, co odstraszą pacjentki klauzulą sumienia i własną głupotą.
4. Sondaże lecą PiSiątkom, więc trzeba znowu sięgnąć po kolejną teorię zamachu w Smoleńsku, by ratować własną skórę. Oczywiście, Macierewicz stanął na wysokości zadania. Złożył donos na Donalda Tuska do prokuratury i teraz głosi wszem i wobec o rzekomej zasadzce, która czekała na Poległych, by polegli. Ciemny lud ależ oczekiwał takich rewelacji. Zapewne słupki w sondażach skocza natychmiast w górę, bo kto jak kto, ale poseł K i jego wierny sługa wiedzą, jak manipulować swoim betonem, by się nie zaczął kruszyć.
5. Szydło i Duda pod kreską. Ojjj, co to będzie, co to będzie. Wybrańcy posła K. mieli poprowadzić go ku szczytom, a to zaledwie dolina. Ponad 60% respondentów źle ocenia ich działalność, więc poseł K. musi coś zrobić. Może wymyśli jakąś wielgachną aferę poprzedniej władzy, byle tylko przesłonić fatalny sondaż? Może ostra przyspieszenie w formie aresztowań, pomówień, kolejnych kłamstw, bo przecież niemożliwe, by pozwolić ludowi na samodzielne myślenie. Coś się dzieje, w nieRządzie trzeszczy, krążą jakieś listy i widać wyraźnie, że monolit pęka. PiSiątka, czując pismo nosem, zapominają o solidarności i zaczynają walczyć…każdy o swoje. Ależ miło się robi człowiekowi na sercu, gdy widzi, jak się posłowi K. sypie.
*
No, nie wszystkie newsy dowalające, prawda? Może z czasem tych, co cieszą, będzie coraz więcej? Miłego dnia i do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.gazetaprawna.pl/artykul y/978372,polska-czeczeni-bialorus-uchodzcy.html
2. http://wyborcza.pl/7,75248,21530339,rzad-pakuje-nas-w-kanal…
3. http://www.newsweek.pl/…/lekarz-odmowil-recepty-na-antykonc…
4. http://koduj24.pl/w-smolensku-musiala-byc-zasadzka-a-nie-m…/
5. http://www.rp.pl/…/303209885-Szuldrzynski-Urok-Szydlo-przes…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.