21.11.2016

21.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Słońce za oknem nastraja tak pozytywnie, że nawet dzisiejsze newsy nie są w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Tym bardziej, że im więcej ich, im gorsze, tym mocniej czuję taki opór wewnętrzny, tym bardziej jestem przekonana, że poseł K. nie ma co liczyć na marazm i apatię obywatelską. Facet zupełnie nie rozumie, że każdy jego krok nakręca nas coraz bardziej i w końcu po prostu przegra. Czego sobie i Wam życzę jak najprędzej. Zapraszam 🙂
1. Rzecznik kancelarii Dudy zachwycił dzisiaj swoją wypowiedzią o reformie edukacji. Zdaje się, że na nic protesty w całej Polsce, na nic glosy autorytetów. Tej zmiany oczekują miliony Polaków, a ich wola to rzecz święta. Te MILIONY to głos, którego Duda nie może zlekceważyć. Tak więc, co? Zgodnie z tradycją, długopis w łapkę i pisowska ustawa wejdzie w życie. Czy ktoś spodziewał się samodzielnej decyzji Dudy? Czy ktoś spodziewał się, że pan Długi Nos nagle dostrzeże światełko prawdy i pójdzie za nim?
2. Pazerność jednej z wdów smoleńskich przejdzie do historii. Eurodeputowana Gosiewska nie odpuszcza i doi państwo, ile wlezie. Właśnie dogadała się z MON i wyciąga koleją kasę. Troszkę spuściła z tonu, bo już nie chce 5 mln. Wystarczy jej 750 tys. zł. Teraz pewnie czeka, pełna zniecierpliwienia, że może znowu wezmą pod lupę szczątki jej męża, bo wtedy hop… i wystąpi o odszkodowanie za szkody moralne i emocjonalne, związane z ekshumacją. A to sobie kobieta znalazła sposób a życie. Pozazdrościć zaradności.
3. Uwaga!!! 1. stycznia 2018 roku nastąpi koniec NFZ. Zastrzeżeń, co do funkcjonowania tej instytucji mamy sporo, jednak nasza wiara w mądrość ministra Radziwiłła maleńka, ojjjjj malusieńka. Włos mi się jeży, gdy pomyślę, co pisowski minister wymyśli w zamian. Jedno jest pewne, nie mamy się z czego cieszyć, a wręcz odwrotnie. Będą zapewne radosne okrzyki, będzie samozachwyt, a skończy się jak to w PiSlandii bywa. Totalną klapą.
4. Czyżby Jarosław Gowin zachował szczątkowe poczucie przyzwoitości? Ośmielił się skrytykować obniżenie wieku emerytalnego, twierdząc, że polska gospodarka tego nie udźwignie. Mało tego, przyznał, że nawet jego dzieci nie wierzą, iż załapią się na jakąkolwiek emeryturę z ZUS-u. No to ma facet przerąbane. Poseł K. słucha i w odpowiednim czasie rozliczy. A może Gowin wie o czymś, czego my nie wiemy i dlatego nagle pokazuje swoją samodzielność myślową? Może dzieje się powolutku coś, co nakazuje ministrowi pokazać swoje przyzwoite oblicze?
5. Wiadomo było, że jednym z podstawowych działań PiSu będzie zniszczenie wiarygodności samorządów, szczególnie tych, gdzie to nie ludzie posła K. są u władzy. To głównie samorządy ponoszą i będą ponosiły koszty związane z genialnymi reformami. Teraz dochodzi kolejna „perełka”. Nowe, pisowskie prawo stanowi, że w placówkach dla bezdomnych będą mogły przebywać wyłącznie osoby “zdolne do samoobsługi”. Co to oznacza? Chorych bezdomnych trzeba kierować do Domów Opieki Społecznej. A co władzę obchodzi, że nie ma w nich miejsc. To już problem samorządów. W końcu w 2018 roku wybory, to niech lud widzi, jak fatalnie zarządzają „wrogowie” i dokona słusznego wyboru za niecałe dwa lata. A to cwaniaczki, prawda? Najgorsze, że może im się udać, bo lud kupi tą bajeczkę bez zagrychy.
*
„W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić” (Bertrand Russell). Myślę,ze to dzisiaj wystarczy za komentarz wydarzeń dnia. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Rzecznik-prezydenta-Dudy-Reforma-ed…
2. http://www.fakt.pl/…/andrzej-celinski-ostro-do-gosi…/3mmr0b7
3.http://www.money.pl/…/likwidacja-nfz-konstanty-radziwill-sl…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21007249,niepokojace…
5. http://wyborcza.pl/7,75398,21007294,idzie-zima-a-bezdomni-n…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.