21.09.2017

21.09.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Jak zwykle, kolejny dzień, w którym dużo się dzieje. Nawet newsy są już znudzone tą wartką akcję i rozszalałą pisowszczyzną. No bo ile można pisać i pośle K. i spółce? Zapraszam…
1. Jesteśmy narodem hipokrytów. No, może nie wszyscy, ale jednak mamy problem z odbiorem rzeczywistości i historii. Do całego świata mamy pretensje, że nas nie szanują, że bezczeszczą pamięć Polaka Patrioty i wciąż tacy my biedni, pokrzywdzeni, niedocenieni. Żądamy szacunku dla nas, a sami co? W Szczuczynie krowy wypasają się na terenie żydowskiego cmentarza. Przechadzają się między macewami, tu sobie sikną, tam zostawią swoje odchody i jest ok. Nikogo to nie rusza. Od ponad roku władza nie ma czasu zająć się sprawą. Zresztą, po co…przecież to tylko cmentarz żydowski, a on nie wpisuje się w polską pamięć historyczną. Stara zasada mówi, chcesz szacunku dla siebie, najpierw szanuj innych.
2. Paweł Lewandowski, wiceminister kultury chlapnął ozorem i już wiadomo. Media nie będą podlegać dekoncentracji czy repolonizacji. Media będą znacjonalizowane. Wiadomo, kto ma media, ten ma władzę. NieRząd będzie więc prał nasze mózgi, manipulował nami, sprowadzał do intelektualnego zera i będzie rządził, rządził, rządził. No proszę, PiS już jest tak pewne, że naród wielbi posła K. i resztę, że kolejne wybory ma w kieszeni, że odsłania swoje prawdziwe oblicze. Wybaczcie, ale muszę to powiedzieć – szlag mnie chyba trafi…
3. Ponad rok temu powstało „pisowskie arcydziełko” czyli Polska Fundacja Narodowa. Miała zająć się rzetelną i wiarygodną promocją Polski, miała zdobywać świat i rynki. Miała… a czym zajmuje się dzisiaj? Oczywiście walczy o pisowskie sądy. Dziennikarz TVN24 zadzwonił do biura fundacji, by dowiedzieć się, czy poza wspieraniem PiS, robi ona coś jeszcze. Rozmowa był krótka, może dlatego, że dziennikarza zagaił ją po angielsku. W odpowiedzi usłyszał tylko „Yyyyy” i przedstawiciel się wyłączył. Daleko ta fundacja zajdzie, jak zatrudnia tylko polskojęzycznych „ekspertów”. 
4. Ależ Dudzie spieszy się, by złożyć swój projekt ustawy o KRS i SN. O ile dobrze pamiętam, zabrał się do roboty tak jakoś pod koniec lipca, zaraz po urlopie. Miał jeździć po Polsce, konsultować ten projekt z narodem, ale sił i weny twórczej starczyło mu na niecały miesiąc. Właśnie kancelaria Dudy ogłosiła, że już koniec z konsultacjami. Duda już wszystko wie i starczy.
*
Wiem jedno…PiS stanowi większe zagrożenie niż nawałnice, które przeszły przez Polskę. A nam pozostaje tylko czekać na cud, bo sami jakoś rady nie dajemy. Do jutra.
Źródło informacji
1. http://bialystok.wyborcza.pl/…/7,35241,22401402,w-szczuczyn…
2. http://www.newsweek.pl/…/dekoncentracja-mediow-cale-media-w…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,22403073,fundacja-od…
4. https://wiadomosci.wp.pl/jasna-deklaracja-kancelarii-dudy-k…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.