2.08.2017

2.08.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wciąż trwa walka między jasną a ciemną stroną mocy. Chwilowo piłeczka po stronie ciemnoty, ale, jak uczy historia, niedługo to potrwa. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Weszła w życie ustawa dezubekizacyjna, wrzucająca do jednego worka wszystkich, nawet tych, co to przepracowali w służbach specjalnych PRL jeden dzień, zdążyli skończyć tylko nieodpowiednią szkołę, czy przeszli pomyślnie weryfikację. Teraz kara musi być, więc zmniejsza się im emerytury, a rodzinom świadczenia po zmarłym. Efekt? W przeciągu niecałych dwóch miesięcy 3 samobójstwa i 5 śmiertelnych zawałów, drastyczne pogorszenie warunków życia, kara za pracę na rzecz dobra Polski po 1990 roku. Błaszczak dumny jak paw. Ma z czego?
2. Wojewoda mazowiecki, oczywiście z PiSu, odebrał stołecznemu konserwatorowi prawo do m.in. decyzyjności w sprawie pomników i ich lokalizacji w Warszawie. Poseł K. szczęśliwy, bo wreszcie będzie można zagracić stolicę pomnikami, popiersiami, obeliskami, głazami, tablicami tych ofiar katastrofy smoleńskiej, którzy w niej „polegli” (nie mylić z tym, którzy w niej zginęli). Proponuję potem, gdy już Warszawa zostanie zapełniona na maksa miejscami pamięci pisowskiej, organizować cyklicznie maraton miejski, na czele którego będzie biegł w krótkich spodenkach poseł K. , a pozwalający miłośnikom religii smoleńskiej zaliczyć wszystkie punkty pamięci. Fajny pomysł, nie uważacie?
3. Tylko ktoś bardzo naiwny albo elektorat PiS mógł uwierzyć, że nie poniesiemy kosztów związanych z wprowadzeniem podatku bankowego. PiSiątka się cieszą, wieszczą sukces, chwalą się dobrym budżetem, a my bulimy. Poza BZWBK, Pekao, mBank, Deutsche Bank, Raiffeisen Polbank i Bank BPH kolejne podwyżki serwują nam Eurobank, Alior Bank i City Handlowy. Czekamy na kolejne banki, bo przecież o niczym innym nie marzymy, jak o finansowaniu przewrotnej polityki PiS z własnej kasy.
4. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, TVP INFO zaprosiła do siebie wybitnego eksperta, znawcę tematu, rapera Basti. To taki nasz lokalny patriota, który rapuje sobie przeciwko islamizacji Europy i w ogóle wpisuje się pięknie w ideologię łysolków, zaczerpniętą z nazizmu. Spotkanie było bardzo twórcze, wypowiedzi rapera pełne profesjonalizmu i znajomości tematu, a elektorat PiSu dostał kolejną porcję papki do przetrawienia i utrwalenia. Nie wierzę, XXI wiek, państwo europejskie z taką historią i … wciąż tak głupie?
5. Niepokorny poseł PiS, Łukasz Rzepecki, ponosi karę za przyzwoitość. Przypominam, to ten, który głośno sprzeciwił się podwyżkom cen paliwa i nie zagłosował za pisowskimi ustawami o KRS i SN. Szef okręgu, z którego wywodzi się poseł nawołuje, by ludzie już więcej na niego nie głosowali. Wyleciał też z sejmowej komisji ds. UE, przez co stracił 1000 zł miesięcznie. Na razie nie wywalą go z PiS, bo każdy głos w sejmie na wagę złota, ale przyjdzie ten moment, że koledzy utną mu karierę polityczną i odeślą w niebyt. W końcu wiadomo, że pisowska sprawiedliwość ma czas, że jej się nie spieszy, ale w odpowiednim momencie zatriumfuje.
6. Poseł Tarczyński z PiS nie kryje swego podziwu dla ONR i jego haseł. Toż to objaw prawdziwego patriotyzmu, prawdziwej polskości, gdy maszerując butnie ku czci Powstańców Warszawskich łysolki wrzeszczeli „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Idealne hasło w dniu obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. „Czołem wielkiej Polsce. Naprawdę pozdrawiam i życzę sił” – tymi słowami poseł podsumował wczorajszy przemarsz narodowców. A ja też podsumuję pana posła krótko – głupców nie sieją, sami się rodzą.
*
A to sobie władzę wybraliśmy:) Wstecznictwo, zacofanie intelektualne, przerost formy nad treścią…niezła jazda, prawda? Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,22178068,gniew-smierc-i-dezubeki…
2. http://www.newsweek.pl/…/stoleczny-konserwator-zabytkow-juz…
3. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,22178331,od-1-sierpnia-dro…
4. https://wiadomosci.wp.pl/raper-basti-ekspertem-w-tvp-info-w…
5. http://www.fakt.pl/…/zra-sie-w-pis-atak-na-lukasza-…/s47q1yy
6. https://www.wprost.pl/…/Posel-PiS-chwali-haslo-ONR-Mowi-o-c…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.